KultūraRenginiai

Jubiliejinė dizaino paroda Kaune „Istorija kuria dabartį“

0

Šiais metais sukanka 20 metų, kai buvo įkurta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedra.  Šia proga gruodžio 8 d., 18.00 val. galerijoje „Meno forma“ (Savanorių pr. 166, Kaunas) atidaroma jubiliejui skirta paroda „Istorija kuria dabartį“. Parodoje eksponuojami projektai, objektai ir video darbai atskleis šiandienines grafinio dizaino ir  pramoninio dizaino puoselėjamas gaires, parodys, kuo tapo ir kuo gali didžiuotis dizaino kūrėjai praėjus dviems dešimtmečiams.

Per šį laikotarpį Dizaino katedrą baigė daugiau kaip du šimtai absolventų, profesines žinias ir gebėjimus įgijusių bei šiandien aktyviai kuriančių dizainerių. Viso laikotarpio metu kito ne tik tie, kurių profesionalumas buvo ugdomas, bet ir tai inspiravę žmonės – buvę bei esami dėstytojai, kurie kantriai ir su dideliu atidumu kiekvienam būsimajam profesijos atstovui diegė tai, kas juos pavertė ne tik specialistais, bet ir žmonėmis.

Istorija, praėjęs laikas iki šių dienų, sukūrė tai, ką turime šiandien: Grafinio dizaino ir Pramoninio dizaino katedras. Parodos unikalumą formuoja šių dviejų dizaino krypčių samplaika – vienoje erdvėje pasakojamas grafinis ir tūrinis naratyvas. Ekspozicijoje dominuoja naujausi katedrų studentų sukurti darbai, iliustruojantys studijų proceso ir šių dienų meno bei mokslo sintezę. Grafinio dizaino katedrą reprezentuoja pakuočių dizainas, autorinės knygos, plakato, optinio meno, kaligrafijos, sėkmingiausių baigiamųjų darbų vizualikos visuma. Pramoninio dizaino katedrą pristato studijų metu sukurti gaminio, šviestuvų, baldų prototipai ir transporto dizaino projektai. Kiek atokiau nuo judėjimo srauto video dalyje supažindinama su katedrų gyvensena: rodomi istoriniai kadrai, kūrybinių dirbtuvių momentai, egzamininių peržiūrų akimirkos, susitikimai su užsakovais, jaukios popietės bei kinetinės grafikos darbai. Bendradarbiavimas su asociacijomis, technologais, mokslininkais, verslo atstovais , šalies ir užsienio mokyklomis bei visapusiška socialinio lauko analizė yra  tai, kuo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto katedros, ruošiančios dizaino specialybės absolventus gali didžiuotis.

Kviečiame į parodos atidarymą gruodžio 8 d., 18.00 val. galerijoje „Meno forma“. Paroda veiks iki gruodžio 23 d.

Parodos kuratoriai: prof. Virgilijus Trakimavičius ir prof. Saulius Juozas Jarašius

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra