0
Birželio 23 d. į Joninių sostinę Jonavą suplūdo gausus būrys žmonių. Šventė vyko tuo pačiu metu trijuose miesto mikrorajonuose, penkiose skirtingose vietose, kad organizatoriai galėtų lengviau suvaldyti žmonių srautus ir sumažėtų koronaviruso plitimo rizika.
Sustabdytas koncertas

Remiantis Vyriausybės numatytais reikalavimais, viešuose renginiuose, kurie vyksta atviroje erdvėje, gali dalyvauti 700 žmonių. Panašu, kad Jonavoje tiek žmonių susirinko dar nespėjus sutemti – apie 22 val. šventės vedėjas susirinkusiems pranešė, kad privalo sustabdyti merginų grupės „Queen of Roses“ koncertą. Paklausta, ar buvo numatytas scenarijus, kad prireiks stabdyti koncertą, Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Jurgita Serapinė pripažino, kad organizatoriai tai nuspėjo ir pasiruošė iš anksto – renginio metu buvo leidžiamas įrašas su informacija, kad, šventėje susirinkus daugiau nei 700 žmonių, renginys bus stabdomas.

Jonavos kultūros centras negavo šventės dalyvių nusiskundimų dėl susiklosčiusios situacijos. Kalbintas renginio svečias Darius, su draugu prekeiviu atvykęs iš Panevėžio, teigė, kad dėl sustabdyto koncerto jautėsi nesmagiai, tačiau pridėjo, kad supranta Joninių šventės organizatorių sprendimą: „stengiuosi išlikti diplomatiškas, negi akis plėšysi“.

Vis dėlto vėliau koncertas buvo pratęstas ir susirinkusieji galėjo pasimėgauti dar keliomis „Queens of Roses“ atliekamomis dainomis. Šventės kulminacija tapo muzikinis šviesų šou ir šokio bei ugnies reginys, o renginį užbaigė įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Siekta užtikrinti dalyvių saugumą

Jurgita Serapinė teigė, kad renginio organizatoriai ėmėsi visų būtinų saugumo priemonių siekiant užtikrinti, kad neplistų koronavirusas: „Joninių slėnyje sužymėjome vietas, kad žmonės sėdėtų vienas nuo kito nutolę metro atstumu. Ant žolės išpurškėme ratus, kokiais atstumais žmonės turėtų stovėti. <…> Nuolatos skambėjo garso įrašas su skelbiama informacija laikytis saugumo reikalavimų, saugaus atstumo. Net kėdes sustatėme šachmatų principu visose erdvėse, kuriose vyko koncertai.“

Renginio metu vyravo tvarka, nors pastebėta, kad žmonės nesilaikė saugumo rekomendacijų: „Iš tiesų policijai apskritai nebuvo darbo – kažkokių incidentų nebuvo arba bent jau mums kol kas nepranešė. Tiesa, žmonės dažnai nesilaikė saugaus atstumo, tai mes, organizatoriai, asmeniškai sakydavom „išlaikykit saugų atstumą“. Prašėm, kad dalyviai būtų su kaukėm, tačiau ne visi jas turėjo, bet visose penkiose vietose, kuriose vyko pasirodymai, buvo dezinfekavimo priemonės.“

Kaip minėjo pašnekovė, siekiant suvaldyti atvykusiųjų srautus, įkurtos penkios pasirodymų vietos. Viso renginio metu skraidė trys dronai, kurie buvo skirti stebėti žmonių srautus: „suskaičiuoti tiksliai žmonių, kurie ateina, išeina ar migruoja iš vieno mikrorajono į kitą, skaičių yra neįmanoma, bet mes visada matėme, kiek ir kur žmonių yra susirinkę. <…> Kadangi šventė vyko atvirose erdvėse, mokami bilietai nebuvo galimi.“

Jurgita Serapinė nurodė, kad renginio atlikėjai pasirinkti sąmoningai: „Koncertai buvo ne pop žvaigždžių, kurios pritraukia daug žmonių, buvo tik vienas koncertas, kuriame pasirodė žinoma grupė „Queen of Roses“. Pasirinkome pristatyti Jonavos meno kolektyvus, kurie surengė liaudiškos muzikos koncertus. Liaudiška muzika domisi ne visi, todėl ir žiūrovių mažiau. Kadangi esame Joninių sostinė, buvo paleistas ir Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimo įrašas.“

Sumažėjęs prekybos pelnas

Joninių šventėje Jonavoje be renginio atlikėjų ir dalyvių netrūko prekybininkų, kurie pirkėjams siūlė platų gaminių asortimentą nuo žuvies ir mėsos produktų iki meduolių ir spragintų kukurūzų.

Įmonės „A. Merkio žuvis“ darbuotojai į Jonavą atvyko iš Utenos ir savo produkcija šventėje prekiavo pirmą kartą. Viena iš darbuotojų tikino, kad „nuostolių neturime, nuotaika puiki“, tačiau prekyba sekėsi vidutiniškai. Pasak jos, tikėtasi suprekiauti daugiau ir „pagal žmonių gausumą pirkimas buvo ne pats geriausias“. Prekybininkai teigė nebijoję po karantino dalyvauti šventėje: „mes per visą karantiną dirbom, kadangi visuomet dirbame lauke“.

Kitaip nei „A. Merkio žuvis“, šeimos kepyklėlės „Vijola“ gaminiais, darbuotojos teigimu, Jonavoje per Joninių šventę prekiaujama ne pirmą kartą. Darbuotoja įžvelgia, kad, lyginant ankstesnius ir šį kartą, skiriasi pardavimų pelnas: „po karantino sumažėjo prekyba“. Pardavėja tikėjosi tokio šventėje susirinkusio žmonių srauto, nes, jos manymu, po karantino „žmonės vėl atsipalaidavo“.

Joninių šventė Jonavoje surengta 31 kartą.

Šventės akimirkos nuotraukų galerijoje ir paspaudus nuorodą:

https://bit.ly/2NqPmkY

You may also like

Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More in Foto