Naujienos

Jaunimo reikalų taryba Kulautuvoje susipažino su puikia erdve jaunimui

0

Gruodžio 15 d. Kauno rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba lankėsi Kulautuvos vaikų dienos centre su atvira jaunimo erdve. Susitikime su centro darbuotojais dalyvavo ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus atstovai.

Apvaliojo stalo diskusijoje buvo aptartos Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos rekomendacijos, skirtos gerinti savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbo organizavimą.

Diskutuota dėl bendrųjų sporto ir pramogų erdvių naudojimo Kauno rajono jaunimui, dėl išvažiuojamųjų posėdžių galimybės, aptarti Jaunimo reikalų tarybos ateities planai.

Buvo pristatytas Kulautuvos pagrindinės mokyklos kartu su Kulautuvos jaunimo centru įgyvendintas projektas, sudaręs galimybę atnaujinti dalį mokyklos patalpų ir jose įkurti vaikų dienos centrą su atvira erdve jaunimui.

Projektas buvo finansuojamas pagal 2009 –2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas”.

Jo įgyvendinimas kainavo beveik 241 tūkst. Eur. Kauno rajono savivaldybė skyrė130 tūkst. Eur.

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

Dienos centras teikia socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugas, atitinkančias vaiko, jaunuolio ir jo šeimos narių poreikius, padeda vaikams ir jaunimui adaptuotis šeimoje bei visuomenėje, skatina jaunus žmones dalyvauti įvairiose veiklose, ugdo jų socialinius įgūdžius.

Užtikrinamas visavertis, įdomus šiuolaikiškas jaunimo užimtumas, užpildant laisvalaikį sportinėmis veikloms ir ugdomaisiais užsiėmimais.

Įrengta moderni treniruoklių salė, laipiojimo sienelė iki sporto salės lubų, kino salė, laisvalaikio kambarys su stalo futbolu. Dailės ir technologijų kambaryje įruošta virtuvė.

„Tai vienintelė vieta, kur Kulautuvoje galima sportuoti, viešų sporto salių čia nėra“, – pasakojo sporto salėje pakalbintas vaikinas.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Vytenis Vitkauskas džiaugėsi, kad Kulautuvos jaunimas turi naują vietą, kur gali turiningai leisti laisvalaikį. „Smagu, kad jaunuoliai skatinami aktyviai lsportuoti, dalyvauti ugdomosiose veiklose ar ramiai pažiūrėti filmą draugų kompanijoje“, – teigė V.Vitkauskas.

Vaikų dienos centre mažieji gali leisti laiką iškart po pamokų – nuo 12 iki 18 val., jaunimo centre jaunuoliai iki 29 m. laukiami iki 21 val.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos