Connect with us

Rajonas

Jaunieji bėgikai išmėgino jėgas Zapyškyje

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Penktadienio popietę beveik 300 jaunųjų sportininkų susirinko į Zapyškį, prie šią vasarą atnaujintos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Čia vyko olimpiečio Kęstučio Orento ir Kauno rajono mero Valerijaus Makūno taurės bėgimo varžybos.

Į renginį atvyko ne tik bėgikai iš įvairių Pakaunės ugdymo įstaigų, bet ir jų palaikymo komandos: mokytojai, tėčiai, mamos, artimieji, draugai.

Visi dalyviai buvo suskirstyti į 7 amžiaus grupes – atskirai berniukai ir mergaitės. Distancijos, atsižvelgiant į šias grupes, buvo parinktos trys: 300, 500 ir 1000 m. Varžyboms vadovavo vyr. teisėjas Alfonsas Kazlauskas.

Kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti specialiais Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) įsteigtais prizais, medaliais ir dovanėlėmis.

Geriausiai pasirodžiusius jaunuosius sportininkus sveikino Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas, Lengvosios atletikos asociacijos (LLA) prezidentas Danielius Kuprys ir šios organizacijos valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas, bei Sporto poskyrio vadovas Arūnas Talalas.

Kaip ir praėjusiais metais, bėgime gausiausiai dalyvavo Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos mokiniai. Šiemet jų skaičius siekė net 78.

Tai jau penktasis bėgimas organizuojamas Kauno rajono savivaldybės ir Lengvosios atletikos asociacijos. Šis renginys kasmet sukviečia vis į kitą vietą – ankstesni bėgimai vyko Raudondvaryje, Kačerginėje, Kulautuvoje ir Garliavoje.

Skaityti toliau
Advertisement

Rajonas

Mažylių džiaugsmui – nauja aikštelė

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Mažiesiems Akademijos gyventojams atsivėrė dar viena spalvinga žaidimų erdvė. Dabar miestelyje yra keturios vaikų žaidimų aikštelės.

Akademijos seniūnas Skirmantas Nominaitis pasidžiaugė, kad nuo vasaros pradžios brandintą idėją pavyko įgyvendinti tarpinstitucinio bendradarbiavimo dėka. Akademijos mokykla­–darželis „Gilė“ perdavė bendruomenei nenaudojamą geros būklės įrangą, Kauno rajono savivaldybė skyrė papildomų lėšų jai perkelti, o VDU administracija geranoriškai leido ją statyti  savo teritorijoje.

„Tai puikus pavyzdys, kaip  tarpinstitucinis sutarimas gali pasitarnauti atliepiant vietos bendruomenės poreikius“, – sakė S.Nominaitis.

Naujas vaikų žaidimo paviljonas įrengtas VDU Žemės ūkio akademijos teritorijoje (ŽŪA) tarp Universiteto g. 4 ir Jaunimo g. 4 namų. Jis skirtas Akademijos bendruomenės nuo 5 metų amžiaus vaikams.

Nors VDU ŽŪA teritorija stebima vaizdo kameromis, seniūnas  ragina  DNSB „Stumbras“ bendruomenei būti nepakantiems galimiems vandalizmo atvejams, kad žaidimo paviljonas kuo ilgiau džiugintų vaikus.

Iš dabar jau keturių vaikų žaidimų aikštelių miestelyje tik dvi – naujos, todėl seniūnija ketina ieškoti galimybių, kad šiuolaikiškesnėmis taptų ir kitos.

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajono savivaldybės merui patarinės 12 visuomeninių konsultantų

Kauno rajono savivaldybės merui patarinės 12 visuomeninių konsultantų. Visą kadenciją jie teiks pasiūlymus, išvadas ir kitokią reikalingą informaciją. „Ačiū, kad savo žiniomis ir patirtimi esate pasirengę prisidėti prie Kauno rajono savivaldybės sprendimų įgyvendinimo ir mūsų žmonių gyvenimo kokybės gerinimo“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, įteikdamas naujiesiems konsultantams jų visuomenines pareigas patvirtinančius pažymėjimus.

Bendruomenių klausimais merui patarinės Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, finansų valdymo – AB „Lietuvos paštas“ valdybos pirmininkas Mindaugas Kyguolis, verslo plėtros klausimais – įmonės „Elinta“ savininkas ir vadovas dr. Vytautas Jokužis.

Gyventojų užimtumo ir darbo rinkos politikos klausimais konsultuos Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento direktorius Tautvydas Bielozarevičius.

Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja Virginija Kondratavičienė tapo patarėja socialinės politikos, VDU Teisės fakulteto docentas, advokatų kontoros AMLEX advokatas dr. Albertas Milinis – teisės, Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotojas Romas Oželis – viešojo saugumo klausimais.

Sveikatos apsaugos klausimais konsultuoti pasirengęs medicinos mokslų habil. dr. prof. Juozas Pundzius, žemės ūkio ir kaimo plėtros – Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genovaitė Staliūnienė, kultūros politikos – dr. Egidijus Stancikas, Kauno nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius.

VDU švietimo akademijos docentė dr. Ilona Tandzegolskienė paskirta visuomenine konsultante švietimo ir ryšių su aukštosiomis mokyklomis srityje, o sporto ir jaunimo reikalų klausimais merui patarinės Tarptautinio krepšinio universiteto direktorius dr. Mindaugas Balčiūnas.

Skaityti toliau

Rajonas

Penktadienio vakarą Geriausios roko baladės skambės Raudondvario dvare

kaunieciams.lt

Paskelbta

2020 m. spalio 16 d. 18 val. Raudondvario dvaro menu inkubatoriuje suskambės akustinė žinomų atlikėjų programa, kuri paglostys širdis ir ausis visiems roko baladžių gerbėjams. Gerai žinomi ir mylimi dainininkai – Česlovas Gabalis ir Jeronimas Milius paskutiniu metu aktyviai koncertuoja ir dalyvauja įvairiuose projektuose, tačiau meilė roko muzikai kaskart sujungia juos bendram pasirodymui.

Didžiulę charizmą ir sceninę patirtį turintys atlikėjai surengs koncertą, kuriame akustiškai suskambės žinomos pop ir roko baladės. Tikras širdies džiaugsmas geros muzikos mylėtojams, kurie turės galimybę išgirsti geriausius Rod Stewart, Sting, Scorpions, Bryan Adams, U2, Queen, Bon Jovi, Whitesnake ir kitų roko legendų hitus!

Abu atlikėjai smulkmeniškai rinko kūrinių programą, į kurią norėjo įtraukti pačias geriausias roko balades. Vyrai juokiasi, kad dviejų rokerių muzikinis skonis sutampa, todėl problemų dėl pasirinkto repertuaro nekilo. O kai kurių roko baladžių nepasirinkti būtų buvusi tiesiog nedovanotina nuodėmė – nemažai kūrinių įtraukti į programą pasufleravo atlikėjų balso tembro panašumas. Č. Gabaliui ir J. Miliui scenoje fortepijonu talkins Feliksas Zakrevskis.

„Tai koncertas, kuris savo akustiniu skambesiu unikalioje bažnyčios aplinkoje ne tik užburs, įtrauks, bet ir neleis jo pamiršti“, – neabejoja atlikėjai.

Į koncertą kviečia „Geros muzikos ekspertai“.

Karantino metu neįvykęs koncertas yra perkeltas iš birželio mėnesio, įsigyti bilietai galioja.

Dalyvauja:

Jeronimas MILIUS / vokalas

Česlovas GABALIS / vokalas

Feliksas ZAKREVSKIS / pianinas

Skaityti toliau

Rajonas

Piliuonoje įsikūrusiems kosmetikos gamintojams – du aukso medaliai

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

„Žalgirio“ arenoje penktadienį atidarytoje Lietuvos gamintojų parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ prisistatė 240 įmonių, tarp jų – 13 iš Kauno rajono. Piliuonoje veikiančios įmonės „Cosmoway“ gaminiai – „Man enjoy your extreme energy“ dušo želė ir „Green Feel`s“ dantų pasta su baziliko ekstraktu ir eteriniu pipirmėčių aliejumi – pelnė aukso medalius.

Gamintojai varžėsi maisto ir gėrimų, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos bei kitose kategorijose. Komisija juos vertino atsižvelgdama į kokybės, inovatyvumo, draugiškumo aplinkai ir kitus rodiklius. Iš viso aukso medaliais buvo apdovanota per dvi dešimtys išskirtinių gaminių.

Parodą organizuojančio „Ekspozicijų centro“ vadovas Erikas Piskunovas pastebėjo, kad lietuvišką prekę vartotojai noriai renkasi, nes pasitiki jos kokybe.

Į parodos atidarymą atvykęs LR Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis tvirtino, kad Lietuvos įmonės sėkmingai atlaikė koronaviruso pandemijos šoką, o kai kurie verslai net viršijo iki pandemijos buvusį lygį.

„Lietuvos verslas yra gyvas, išradingas ir inovatyvus. Visuomet ieškau lietuviškos prekės, nes man ji asocijuojasi su kokybe ir natūralumu“ , – kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Meras Valerijus Makūnas pirmiausiai aplankė Kauno rajono stendus ir dėkojo įmonių atstovams už jų pastangas kuriant kokybiškus gaminius.

Net du aukso medalius pelniusio kosmetikos prekės ženklo „Cosmoway“ marketingo vadovės ir įmonės bendrasavininkės Justės Pinkevičienės teigimu, paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ yra betarpiška erdvė, kurioje gamintojas ir vartotojas gali užmegzti tiesioginį ryšį.

Parodoje buvo galima apžiūrėti bei įsigyti ir kitų Kauno rajone pagamintų produktų.

Kokybiškus maisto papildus gamina Kauno LEZ įsikūrusi „Aconitum“. Išskirtiniais rankų gamybos saldumynais pasižymi Akademijos seniūnijoje įsikūrusi Gerdo Ptašniko vadovaujama mažoji bendrija „Ledinukas“. Akademijai parodoje taip pat atstovauja „Žiedų skonis“, „Sotu sotu“, Ringaudams „Žali žali“, „Ensifera“, „Acheta“.

Savo naujausius produktus pristato Batuose įsikūręs„Nacionalinis maisto ūkio klasteris“ ir „Mėlynė“, Giraitėje veikianti „Flokati“, Kačerginės „Libeva“, Garliavos VEGATEKSA ir kitos.

Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ Kauno „Žalgirio“ arenoje veiks iki sekmadienio vakaro. Atskiroje „Mados pasažo“ erdvėje lankytojų laukia aprangos ir aksesuarų kūrėjai. Jie ne tik pristato savo produktus, bet ir suteikia galimybę juos įsigyti gamintojo kainomis.

Parodoje įsikūrė ir „Versli Lietuva“ organizuojama „Socialinio verslo prekybos arka“, kurioje – į opias socialines problemas atsigręžiantys šalies verslai.

Vertinga ir konferencijų bei susitikimų programa. Penktadienį nuo 12 iki 17 val. vyks konferencija „Eksporto kodas. Kaip neiššvaistyti geros krizės?“, o šeštadienį, nuo 10.30 iki 16 val. – informacinis renginys „Bioekonomika ir maisto pramonės ateitis. Kaip įveiksime iššūkius?“

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajono autobusų stotelėse specialistai montuoja informacines švieslentes

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Ketvirtadienį Kauno rajono viešojo transporto stotelėse pradėtos montuoti informacinės švieslentes. Pirmosios švieslentės pakabintos Raudondvaryje, likusios bus sumontuotos per dvi dienas.

„Informacinės švieslentės bus sumontuotos kelyje Raudondvaris–Vilkija–Čekiškės, septyniose viešojo transporto stotelėse: Raudondvaryje – 2, Bubiuose – 1,  Kulautuvoje – 1, Vilkijoje – 2, Čekiškėje – 1 stotelėje“, – informavo Kauno rajono savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Sakalavičius.

Anot J. Sakalavičiaus, iš pradžių švieslentėse bus rodomas tik laikrodis ir bėganti informacinė eilutė. „Įdiegti visą reikiamą įrangą ir ją ištestuoti užtruks apie mėnesį, nes tai sudėtingos informacinių technologijų programos. Norime, kad kai sistema startuos, nebūtų jokių kliūčių ir trikdžių“, – aiškino specialistas.

Informacinėse švieslentėse keleiviai realiu laiku matys, kada atvyks autobusas. Be to, bus galimybės pateikti ir kitus savivaldybės informacinius pranešimus.

Kauno rajone švieslentes sumontavo konkursą laimėjusi UAB „Kautra“. Įrenginių tiekėjas po švieslenčių įrengimo privalės sistemą eksploatuoti dar 30 mėn. Bendra sutarties trukmė – 36 mėn.

Švieslenčių įrengimas savivaldybei kainuos 66 tūkst. Eur.

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka švenčia 65-metį

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir 30 jos padalinių jau 65-erius metus darniai įsilieja į Kauno rajono kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą. Ta proga, į Garliavoje įsikūrusį pastatą su virš įėjimo kabančiu užrašu „Daugiau negu biblioteka“ susirinko įstaigos darbuotojai, Kauno rajono savivaldybės vadovai bei svečiai.

„Simboliška, kad 65 gyvavimo metus skaičiuoja ne tik viešoji biblioteka, bet ir visas Kauno rajonas. Tai yra ilgas kelias, kuris visiems daug davė ir daug paliko“, – kalbėjo Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė.

Meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad šioje bibliotekoje įgyvendinami drąsūs technologiniai sprendimai, puoselėjamas ir šiuolaikiškai pristatomas krašto kultūros paveldas, teikiamos turiningo laisvalaikio paslaugos. „Patikinu, kad savivaldybė ir toliau dės pastangas į saugių ir modernių aplinkų kūrimą, darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, oresnį darbo užmokestį ir žmonėms, kurie ateina į šias įstaigas, kokybišką paslaugų suteikimą“, – teigė V. Makūnas.

Meras kartu su Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Černiauskiene ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėju J. Petkevičiumi įteikė plaketę už ilgametį darbą ir svarų indėlį puoselėjant bibliotekų pažangą ir kultūrą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Viktorijai Stančiauskienei. Dar 14 bibliotekininkių, dirbančių įvairiuose padaliniuose, sulaukė padėkos raštų.

LR Seimo narė Raminta Popovienė, Paramos ir labdaros fondo direktorė Aurelija Makūnienė bei Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė pastebėjo, kad viešoji biblioteka puikiai susitvarko su vis labiau skaitmenizuoto pasaulio keliamais iššūkiais ir randa būdų, kaip pasiekti bet kokio amžiaus žmogų.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka jau daugiau kaip dešimtmetį aktyviai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose projektuose, kurie padeda sudaryti sąlygas gyventojams naudotis informacinėmis technologijomis bibliotekose. 2020 m. biblioteka gavo aukščiausią respublikinio projekto ,,Prisijungusi Lietuva‘‘ įvertinimą – „Biblioteka – skaitmeninio raštingumo mokymų lyderė“. Per 2019 – 2020 m. šiame projekte 11 mūsų rajono bibliotekininkų – lektorių apmokė informacinių technologijų pradmenų beveik 2 tūkst. žmonių. Pagynės vyr. bibliotekininkė Gabija Ščiukauskaitė pateko tarp 10 geriausių Lietuvos skaitmeninių konsultantų – lektorių.

Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose per metus apsilanko per 200 tūkst. lankytojų. Čia dirbantys 53 kvalifikuoti bibliotekininkai aptarnauja per 13 tūkst. nuolatinių skaitytojų. Gražiai įrengtose patalpose sukaupta daugiau kaip 270 tūkst. vnt. dokumentų.

Paslaugų programa įvairi – nuo kūrybinių renginių, susitikimų, meno parodų iki interaktyvių edukacinių užsiėmimų, virtualių, kilnojamųjų parodų kūrimo, kino filmo peržiūrų, užimtumo klubuose ir dailės studijoje. Bibliotekoje patraukliai skleidžiama etninė kultūra padeda bendruomenei stiprinti ryšį su savo kraštu, pristatomos geriausios savo krašto kultūrinės vertybės.

Biblioteka yra viena iš skaitymo skatinimo lyderių Lietuvoje, o jos darbuotojai yra tapę ir skaitmeninės veiklos ugdytojais. Jų parengti projektai ir vykdomos veiklos suteikia rajono gyventojams išskirtinę pažinimo ir tobulėjimo galimybę saugioje ir jaukioje aplinkoje.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 24 min

Išmokėta daugiau kaip 300 mln. Eur tiesioginių išmokų avansų

2020 10 20 Pareiškėjams, gaunantiems tiesiogines išmokas, jau išmokėta 308,9 mln. Eur avansinių išmokų. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informuoja, kad...

Greitos naujienosprieš 59 min

Trečiadienį startuoja mokymai apie koronaviruso valdymo priemones globos ir priežiūros įstaigoms

2020 10 20 Siekdama užtikrinti efektyvų koronaviruso (COVID-19) valdymą globos įstaigose, kurių gyventojai dažniausiai priklauso rizikos grupei, Sveikatos apsaugos ministerija...

Greitos naujienosprieš 2 val

Europos Komisija pristatė naują duomenų bazę „Access2Markets“

Europos Komisija pristatė naują duomenų bazę „Access2Markets“. Tai – interaktyvi, nemokama internetinė paslauga, kurioje ES įmonės gali rasti informacijos apie...

Greitos naujienosprieš 2 val

Pasirašyta pirmoji – Vilniaus regiono plėtros tarybos steigimo sutartis

2020 10 20 Pirmadienį aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių merai pasirašė Vilniaus regiono plėtros tarybos steigimo sutartį. Tai pirmoji Regiono plėtros...

Greitos naujienosprieš 4 val

Daugėja įrodymų, kad COVID-19 pandemijos metu šią kraujo grupę turintys žmonės gali turėti pranašumą

Du šią savaitę paskelbti tyrimai rodo, kad žmonės, turintys kraujo grupę O (I), turi mažesnę riziką susirgti koronavirusu – o...

Sportasprieš 4 val

Krepšinio legendai Valdemarui Chomičiui prireikė medikų pagalbos: „Kenčiau didžiulį skausmą“

Legendinis Lietuvos krepšininkas Valdemaras Chomičius apsisprendė grįžti į krepšinį ir vos prieš kelias dienas išvyko treniruoti garsiojo Ukrainos flagmano Kijevo...

Naujienosprieš 4 val

Nemokamos teisinės konsultacijos telefonu „Lietuvos teismai: Jūs klausiate – mes atsakome!“

Artėjant pagrindinio šalies įstatymo – Lietuvos Konstitucijos – dienai ir tradiciškai Europos Sąjungos valstybėse minimai Europos teisės dienai, šalies teismų...

Greitos naujienosprieš 4 val

Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pasiekti svarbūs susitarimai

Pirmadienį vykusioje Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pasiektas politinis susitarimas dėl pagrindinių verslinių išteklių žvejybos galimybių...

Sportasprieš 4 val

#60SecondsWithZalgiris. Žmonių mintis skaityti norintis M.Blaževičius prieš G.Shermadinį

2020.10.20 [embedded content] „Žalgiris TV“ rubrika #60SecondsWithZalgiris sugrįžta jau trečiajam sezonui – sirgalių mėgstamuose epizoduose žalgiriečiai toliau žaibiškai atsakinės į...

Greitos naujienosprieš 5 val

2021 metų valstybės biudžeto projekte – beveik 40 procentų augantis finansavimas švietimui, mokslui ir sportui

Kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta rekordinė suma švietimui, mokslui ir sportui. Planuojama, kad valstybės asignavimai 2021 m. sudarys 2,3...

Skaitomiausi