Connect with us

Kriminalai

Įtariamam pasikėsinimu nužudyti pareigūnę ir pasipriešinimu valstybės tarnautojams – paskirtas suėmimas

Paskelbta

Kauno apylinkės teismas patenkino prokuroro prašymą ir trijų mėnesių terminui paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą V. Č., įtariamam pasipriešinus valstybės viešojo administravimo funkcijas atliekantiems M. G. ir V. A. bei pasikėsinus nužudyti tarnybos pareigas atliekančią pareigūnę M. G.

V. Č. įtariamas pasikėsinimu nužudyti dėl nukentėjusiojo asmens tarnybos pareigų vykdymo, kuomet 2020 m. liepos 30 d. apie 22.16 val., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato patalpose, policijos pareigūnui V. A. atliekant jo asmens kratos veiksmą, turėdamas tikslą nužudyti tarnybos pareigas atliekančią policijos pareigūnę M. G., išsitraukė už nugaros laikytą peilį ir tyčia smogė juo M. G. į kaklo sritį, o jai staigiu judesiu išvengus dūrio ir atsitraukus, puolė ją pakartotinai bandydamas įdurti peiliu, tačiau savo veikos nebaigė dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jo valios, nes policijos pareigūnas V. A. nutraukė jo smurtinius veiksmus, savo kūnu prispaudė jį prie grindų ir atėmė nusikaltimo įrankį – peilį.

Taip pat V. Č. įtariamas pasipriešinimu valstybės viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, kuomet tuo pačiu laiku ir vietoje, panaudodamas fizinį smurtą – tyčia peiliu smogdamas policijos pareigūnei M. G. į kaklo sritį, o jai staigiu judesiu išvengus dūrio ir atsitraukus, peiliu puldamas ją pakartotinai, pasipriešino valstybės viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims – M. G. ir V. A., kurie, eidami jiems pavestas pareigas, dalyvavo atliekant asmens kratos veiksmą.

Teismo nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai duomenų leidžiančių manyti, jog įtarimai V. Č. pareikšti pagrįstai. Atsižvelgiant į tai, kad įtariamasis V. Č. įtariamas nesunkaus ir labai sunkaus nusikaltimų padarymu ir galimai naujas nusikalstamas veikas padarė praėjus trumpam laiko tarpui po jo atžvilgiu priimto teismo baudžiamojo įsakymo (kuris buvo priimtas 2020 m. liepos 9 d.), kardomoji priemonė jam paskirta nustačius tai, jog V. Č. gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, o būdamas laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus.

Įtariamajam V. Č.  kardomoji priemonė – suėmimas – paskirta maksimaliam terminui, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą bei nuosprendžio įvykdymą.

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų ryšiams su žiniasklaida ir visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Kriminalai

Pareigūnai aiškinasi, kas susiviliojo brangiomis ausinėmis

Paskelbta

Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl vagystės, kuomet birželio 18 d. Kaune, Savanorių pr., iš prekybos centro buvo pavogtos 279 eurų vertės ausinės „Apple AirPods Pro“. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo asmenį, galintį turėti tyrimui reikšmingos informacijos.

Gyventojus, atpažįstančius šį asmenį, žinančius jo buvimo vietą ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu (8 700) 64958, (8 37) 303 450 arba rašyti el. paštu andzelika.zemaite@policija.lt.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 1 d. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės apylinkės prokuratūros Trečiojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Skaityti toliau

Kriminalai

Kaune įkliuvo autodetalių pardavėjai, įtariami nesumokėję 158 tūkst. eurų PVM

Paskelbta

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos pareigūnai, vadovaujant Kauno apygardos prokurorams, atliko kratas ikiteisminiame tyrime dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo. Kauno bendrovė įtariama nesumokėjusi ne mažiau kaip 158 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kaune registruota įmonė prekiavo naujomis prabangių automobilių detalėmis. Įvairių populiariausių modelių automobilių detalės būdavo įsigyjamos iš Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių ir perparduodamos Lietuvos rinkoje. Dalis detalių būdavo parduodamos be apskaitos dokumentų, taip galimai klastojant įmonės buhalterinę apskaitą ir nedeklaruojant mokėtino PVM mokesčio. Šešėlinė prekyba daugiausia vyko prekes parduodant vieniems iš pagrindinių klientų – pogrindiniams automobilių servisams.

Pareigūnai įtaria, kad prekiaujant tokiu būdu buvo nuslėpta ir į valstybės biudžetą nesumokėta apie 158 tūkst. eurų PVM.

Kaune ir Kauno rajone įvairiose su tyrimu susijusiose vietose buvo atliktos 8 kratos, kuriose dalyvavo apie 20 FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnų. Kratų metu rasti ir paimti 46 tūkst. eurų grynaisiais pinigais, įvairūs buhalteriniai dokumentai, juodraščiai bei, spėjama, apgaulės tikslais laikomas ir ne įmonės patalpose saugomas serveris su galimai neoficialiais buhalteriniais įrašais.

Atlikus kratas sulaikytas vienas iš įmonės vadovų. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas minėtam įtariamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, tačiau teismas pagrindų suėmimui neįžvelgė, asmeniui skirtos kitos kardomosios priemonės.

Už neteisingų duomenų apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, pateikimą gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – iki 4 metų nelaisvės.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūra

Skaityti toliau

Kriminalai

Pareigūnai aiškinasi, kas Kauno miesto centre apgadino pastatus

Paskelbta

Kauno apskrities policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, padaryto birželio 27 d., nuo 06:55 val. iki 07:10 val. Kaune, Šv. Gertrūdos g. ir Gimnazijos g., kai buvo apgadinti pastatų langai ir trys automobiliai. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo asmenį, galintį turėti tyrimui reikšmingos informacijos.

Gyventojus, atpažįstančius šį asmenį, žinančius jo buvimo vietą ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu (8 37) 30 35 52, (8 37) 303 450 arba rašyti el. paštu lile.zukaite@policija.lt.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Centro policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės apylinkės prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi