Connect with us

Miestas

Istorinė Prezidentūra kviečia Vasario 16-ąją švęsti kartu

Avatar

Paskelbta

Jau 15-ąjį kartą kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami Vasario 16-ąją švęsti Istorinėje Prezidentūroje Kaune. Šių metų šventė kvies prisiminti prieš 100 metų susirinkusį Steigiamąjį Seimą, kuris 1920 m. gegužės 15 d. laikinojoje sostinėje paskelbė Lietuvą demokratine Respublika.

istorineprezidentura.lt nuotr.

Šventės dieną Istorinė Prezidentūra bus atvira nuo 11 iki 16 val. Lankytojų laukia įvairios smagios ir intelektualios pramogos. Su Prezidento rūmų ekspozicija iš arčiau kvies susipažinti interaktyvus žaidimas „Steigiamojo Seimo palikimas“. Ir pavieniams lankytojams, ir šeimoms ar draugų kompanijoms tinkamas aktyvus žaidimas atskleis prieš 100 metų priimtus Steigiamojo Seimo sprendimus, kuriais sėkmingai naudojamės ir šiandien. Universiteto įkūrimas, Konstitucijos priėmimas, Žemės reforma, Pinigų įstatymas ir kiti darbai per keletą metų pakeitė Respublikos gyvenimą neatpažįstamai. Tai kiekvienam žaidimo dalyviui padės suprasti įstatymų leidžiamosios valdžios galią ir potencialą. Norintys pasitikrinti savo demokratinių nuostatų tvirtumą ir viešai išsakyti savo nuomonę galės dalyvauti diskusijų kampe „Ką reiškia viešas reikalas?“ O visi tikintys „viešo reikalo“ principais bus pakviesti apžiūrėti naujausią muziejaus parodą „Atiduok, ką privalai“, pristatančią 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos valstybinius apdovanojimus. Šios parodos įkvėpti lankytojai galės sukurti savo apdovanojimą. Laukia šviesi, naujų žinių bei patirčių pilna diena – ateikite, dalyvaukite, pasveikinkite vieni kitus!

 

istorineprezidentura.lt informacija

Skaityti toliau
Advertisement

Miestas

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

kaunieciams.lt

Paskelbta

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų. Šiandien jų dirba apie pusę šimto, kartu su komandomis kurdami visame pasaulyje garsius programinės įrangos produktus.

„Bentley Systems“ – tai įmonė, kurianti programinės įrangos produktus, skirtus tiems, kurie kuria, stato ir valdo pasaulio infrastruktūrą. Nuo programinės įrangos architektams, dizaineriams, konstruktoriams iki programų statytojams ar pastatytos infrastruktūros valdytojams. Garsiausi „Bentley Systems“ produktai yra „MicroStation“ (modeliavimo simuliacijoms), „ProjectWise“ (bendradarbiavimo), „AssetWise“ (darbui tinkle) ir „iTwin“ (skaitmeninių infrastruktūros dvynių kūrimui).

Pavyzdžiui, kai Indijoje vyko vienos iš didžiausių pasaulyje naftos perdirbimo gamyklos rekonstrukcija, vienu metu prie brėžinių, reikalingų tam projektui, dirbo per 2 tūkstančius specialistų iš kelių dešimčių skirtingų įmonių penkiose šalyse. Visų jų sklandų darbą ir „susikalbėjimą“ lėmė būtent „ProjectWise“ programinė įranga, užtikrinusi, kad kiekvienas iš tų tūkstančių žmonių prieitų prie naujausios kiekvieno brėžinio versijos ir matytų visą istoriją, kas buvo su tuo brėžiniu daryta ir kodėl.

Ir, taip, štai prie tokių projektų dirba ir „Bentley Systems“ programinės įrangos kūrimo centras Lietuvoje, kurio du padaliniai įsikūrę Kaune ir Vilniuje.

„Mūsų darbuotojai turi galimybę gyventi, kur nori – Vilniuje ar Kaune, ir dirbti viename ar kitame padalinyje. Tad natūraliai turime tokių judėjimų – kauniečiai keliasi į Vilnių, arba, dar dažniau, vilniečiai išsikelia į Kauną,“ – sako „Bentley Systems“ talentų pritraukimo vadovė Girėnė Ščiukaitė.

Būti arčiau KTU

Už jaunų talentų pritraukimą visame pasaulyje atsakinga vadovė neslepia: kompanija į Kauną atėjo tam, kad galėtų būti arčiau Kauno technologijos universiteto (KTU) ir jo ruošiamų IT specialistų. „Lietuvoje iš užsienio kapitalo IT įmonių esame senbuviai – mūsų lietuviškas padalinys skaičiuoja jau 15-tus metus. Iš pradžių dirbdami Vilniuje augome tiek, kiek norėjome augti, bet pradėjus vis daugiau įmonių kurtis Lietuvoje, pamatėme, kad vien Vilniaus nebepakanka. O štai iš Kauno prisitraukti KTU absolventų nepavykdavo:  jau daug metų stebime situaciją, kad IT studentai pradeda dirbti dar studijuodami, tad pabaigę mokslus būna įsitvirtinę Kaune ir dirba čia esančiose įmonėse. Štai taip gimė pagrindinė idėja, kodėl „Bentley Systems“ reikalingas filialas Kaune – kad būtume arčiau KTU ir jų ruošiamų gerų specialistų“.

Strategija pasiteisino

Centrinėje kompanijos būstinėje Ekstone, JAV, buvo priimtas galutinis sprendimas, ir netrukus kompanija jau atidarė biurą Kaune, į kurį iš pradžių nusisamdė patyrusių darbuotojų – programuotojų, programinės įrangos analitikų.

„Tai buvo tie žmonės-mentoriai, patyrę profesionalai, galintys auginti jaunesnius kolegas. Ir, žinoma, nuo pat veiklos pradžios pradėjome priimti praktikantus. Iki pat šios dienos siūlome tiek privalomąsias universitetines praktikas, tiek kviečiame studentus padirbėti vasaromis po trečiojo, antrojo ar net pirmojo kurso. Esame turėję net praktikantų moksleivių-gimnazistų, atėjusių iš mūsų bendradarbiavimo su KTU gimnazija – tokiu būdu leidžiame jiems išbandyti šį darbą ir pasitikrinti, ar tai yra TAI, ką jie nori daryti ateityje,“ – pasakoja G. Ščiukaitė.

Studentams tai būna pirmoji profesionali patirtis – ne universitetiniai programavimo darbai, o tikros programinės įrangos kūrimo patirtis įmonėje. Tuo tarpu pačiai įmonei – galimybė užsiauginti naujuosius talentus, juolab kad šį procesą per ilgus metus kompanija yra jau kaip reikiant ištobulinusi: iš šiuo metu Kauno biure dirbančių beveik 50 darbuotojų, daugiau nei pusė pradėjo čia dirbti kaip praktikantai. Tai neabejotinai įrodo, kad pradinė strategija, lėmusi įsikūrimą Kaune, pasirodė esanti teisinga.

Kiekvienam praktikantui – asmeninis mentorius

Kasmet į Kauno padalinį atlikti praktikos pakviečiami 5-7 praktikantai, kuriuos kompanija pritraukia ne tik galimybe dirbti realius darbus prie realių projektų, bet ir kiekvienam skiriamu didžiuliu dėmesiu: kiekvienas praktikantas gauna savo asmeninį mentorių – labiau patyrusį kolegą programuotoją, kuris skiria užduotis, padeda jas įgyvendinant, pataria, ko reikėtų pasimokyti, supažindina su korporatyviniu gyvenimu.

„Mes vertiname, kad praktikantas buvo geras ir praktika buvo gera, jei po pusantro praktikos mėnesio studentas jau daugiau laiko mentoriui sutaupo atlikdamas tegul ir nesudėtingus darbus, nei jo gauna iš mentoriaus,“ – sako G. Ščiukaitė.

Dar viena išskirtinė „Bentley Systems“ taikoma naujokų supažindinimo su darbo specifika ir kompanija sistema – speciali dvejų metų rotacijų programa, į kurią paprastai jaunuoliai pakliūna po čia atliktos praktikos.

„Rotacijų programos metu programuotojas keičia komandą, produktą, technologiją. Kiekvienoje komandoje jis kas 6 mėnesius turi vis naują mentorių. Kodėl tą darome? Nes pastebėjome, kad per šias rotacijas daug greičiau augama ir žmonės tampa geresniais specialistais – galima sakyti, kad žmogus tarsi pakeičia keturias įmones neišeidamas iš vienos įmonės, taip įgydamas daug platesnį akiratį“.

Žvilgsnis – ir į gimnazistus

Konkurencijai aštrėjant tiek dėl patyrusių specialistų, tiek dėl į darbo rinką dar tik žengiančio jaunimo, kompanijos yra priverstos žvelgti dar plačiau ir dėti pastangas, kad taip reikalingų IT specialistų ateityje būtų daugiau. Mąstydami, kaip galėtų prie to prisidėti kaip įmonė, paskatinti rinką ir jos augimą, „Bentley Systems“ ėmėsi remti Nacionalinės moksleivių akademijos informatikos sekciją, Lietuvos moksleivių informatikos olimpiados organizatorius, ir ne tik.

„Nusprendėme žiūrėti, kur yra potencialūs ateities programuotojai ir kuo galime prisidėti prie jų augimo. Štai išgirdę, kad KTU gimnazija ieško paramos atsinaujinti kompiuterių klasę, nedvejodami juos parėmėme, ir nuo tada tapome vienos klasės, kurioje sustiprintas informatikos mokymas, rėmėjais. Kviečiame moksleivius į atvirų durų dienas, supažindiname su profesijomis, kokias turime čia, Kaune. Nuostabiausia yra tai, kad iš tų vaikų, kurie kažkada atėjo su mumis susipažinti į pirmąsias atvirų durų dienas, šiandien net 7 jau yra tapę mūsų kolegomis!“

Nors ši pandeminė vasara kiek pakoregavo įprastą praktikantų priėmimo tvarką, kompanija jau ruošiasi pakviesti studentus privalomosioms universitetinėms praktikoms, auginančioms ateities specialistus tiek pačiai „Bentley“, tiek visai Kauno ir Lietuvos IT bendruomenei.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Skaityti toliau

Miestas

Kitais metais Kaune duris atvers naujas 3,5 mln. eurų vertės KTU multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir pasitarnauja mokymosi procese yra kone kiekvienos mokslo įstaigos vizija. KTU, siekdamas, kad studentų miestelis taptų kūrybos ir mokslo progreso centru, jau kitų metų rudenį atvers duris į mokymuisi bei poilsiui pritaikytas multifunkcinio centro su integruota biblioteka erdves. Šiuo metu čia jau vyksta statybos darbai.

Šiandien dalis didelių ir mažai naudojamų Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) erdvių neišpildo savo turimo potencialo, todėl nuspręsta jas transformuoti ir maksimaliai pritaikyti studijoms. Čia vietoje bibliotekos, aktų salės, holo bei kitų mažiau arba neefektyviai naudojamų patalpų iškilsiantis multifunkcinis centras su integruota biblioteka duris studentams atvers jau kitų mokslo metų pradžioje.

Centro ir bibliotekos projektas pradėtas dar 2017 metais ir yra dalis studentų miestelio atnaujinimo plano, siekiant kurti darnią, šiuolaikinius standartus atitinkančią bei studentams ir akademiniams darbuotojams patrauklią studijų infrastruktūrą.

Modernaus studentų miestelio vizija

Beveik 3,5 milijono euro kainuosiančiu projektu bus atnaujinta ir pertvarkyta daugiau nei 2 tūkst. kvadratinių metų ploto SAF. Tikimasi, kad multifunkcinis centras taps vienu pagrindinių studentų miestelio traukos objektų.

Paversti studentų miestelį socialia, mokslui, studijoms bei laisvalaikiui pritaikyta miesto erdve yra pagrindinis šio bei kitų KTU investicijų projektų tikslas.

Greta multifunkcinio bibliotekos projekto, studentų miestelyje taip pat vykdomi ir kiti svarbūs, visuomenei bei universiteto bendruomenei aktualūs pokyčiai ir inovacijos. Vietoje senojo „Kolegų“ pastato iškilsiantis „M-lab“ laboratorijų centras ir atnaujinamas modernizmo perlu vadinamas Cheminės technologijos fakulteto (CTF) A korpusas leis ne tik aktyviau vykdyti mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą, bet ir atvers universiteto erdves miestiečiams ir miesto svečiams.

„Šie infrastruktūriniai sprendimai kuria ne tik inovatyvią studijų ir mokslo erdvę universiteto studentams ir darbuotojams, tačiau keičia ir bendrą miesto identitetą. Stiprėja samprata, kad ne tik KTU yra pažangus, bet visas Kaunas yra modernus ir studentui subalansuotas miestas“, – teigia KTU rektorius Eugenijus Valatka.

Vieną paskirtį turinčios erdvės nebetenkina poreikių

Šiuo metu vykdomo multifunkcinio centro su integruota biblioteka vizija – kurti patrauklią, įkvepiančią mokymosi ir laisvalaikio erdvę studentų miestelyje išnaudojant bei transformuojant jau turimus išteklius.

Vieną paskirtį – knygų skaitymo – sampratą turinčios bibliotekos nebetenkina šiandienos akademinės bendruomenės poreikių, kadangi ir pačios bibliotekos išteklių formatas didžiąja dalimi iš fizinio keičiasi į skaitmeninį. Tad sudaryti galimybes ne tik skaityti, bet ir perskaitytą informaciją pritaikyti studijose ir įvairiuose projektuose tampa vis labiau aktualu.

 

Pasitelkus užsienio bibliotekų bei mokslo įstaigų pavyzdžius, centro erdves nuspręsta dalinti į dvi zonas – tyliąją ir triukšmingąją – sukuriant skirtingų rūšių ir paskirties erdves. Siekis sukurti kokybiškas mokymuisi ir poilsiui pritaikytas erdves bei maksimaliai išnaudoti technologijas, atveria galimybes centre sukurti skirtingų savybių turinčias aplinkas, tokias kaip simuliacijų kambariai, idėjų inkubatoriai, zonos be technologijų.

Prisitaikant prie nūdienos studento poreikių, numatoma, kad multifunkcinis centras dirbs visą parą. Taip užtikrinama, kad prieigą prie darbo aplinkos besimokantieji turės tada, kai jiems tai patogu.

Centras suteiks galimybes ne tik KTU studentams bei mokslininkams naudotis suteiktomis patalpomis, tačiau didins KTU patrauklumą talentams iš kitų šalių, jiems pasiūlant studijoms ir mokslui pritaikytas šiuolaikiškas erdves.

Ekonomiškai tvarus sprendimas

KTU, gavęs leidimą pagal pasitikėjimo teisę valdomą Valstybės nekilnojamąjį turtą parduoti viešuose aukcionuose, pradėjo trečiąjį investicinį etapą ir pardavė 5 nekilnojamojo turto objektus. Į studijų infrastruktūros gerinimo projektų biudžetą šis žingsnis atnešė beveik 6,17 milijonų eurų.

Kadangi valstybė nėra pajėgi skirti pakankamai lėšų studijų aplinkos modernizavimui ir pritaikymui šiuolaikiniam bei ateities studentui, pasirinktas ekonomiškai tvarus investavimo modelis efektyviai išnaudoja tiek nekilnojamąjį turtą, tiek gautas lėšas.

Daugiau nei pusė iš NT pardavimų gautų lėšų investuota į SAF rengiamą multifunkcinį centrą su integruota biblioteka. Likusios lėšos bus panaudojamos kai kurių KTU studentų miestelyje esančių fakultetų auditorijų bei bendrabučio renovacijai.

KTU yra pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla 2014 ir 2015 m. viešame aukcione pardavusi nenaudojamus pastatus, už kuriuos gautos lėšos investuotos į infrastruktūros gerinimą.

Skaityti toliau

Miestas

Kauno meras siūlo COVID-19 sergamumą didmiesčiuose pateikti atskirai nuo apskričių

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), prašydamas pradėti atskirai teikti didmiesčių ir apskričių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklius.

„Žinoma, Kaunas yra Lietuvos širdis, bet kai kalbame apie rimtus dalykus, vadinkime juos tikrais vardais. Kauno apskritis – tai ne miestas, todėl kasdien viešojoje erdvėje skelbiant vis didesnius COVID-19 paros skaičius turi būti tiksliai įvardijama, kiek ligos atvejų fiksuojama miesto savivaldybėje, o kiek – likusiose“, – savivaldybės pranešime teigia meras.

„Siūlome bent penkių didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo koronavirusu rodiklius išskirti ir pateikti atskirai nuo apskričių. Čia koncentruojasi didžioji dalis šalies gyventojų, todėl jie turi gauti konkrečią, aiškiai suprantamą informaciją ir matyti realų, o ne iškreiptą vaizdą. Tai padės išvengti galimų nesusipratimų ir painiavos“, – sako jis.

Tikslūs duomenys, anot V. Matijošaičio, reikalingi tiek gyventojams, tiek ir verslui, kitoms organizacijoms, kad galėtų planuoti savo veiklas bei prognozuoti padarinius.

„Reikia užtikrinti, kad liktų kuo mažiau vietos interpretacijoms ir bereikalingoms diskusijoms, nes tam tiesiog nebėra laiko“, – sako jis.

Kauno mero teigimu, pastaruoju metu ne vien Kauno atveju viešojoje erdvėje imta painioti apskričių rodiklius su atskirų miestų savivaldybių skaičiais. Dėl to, pasak jo, kyla rizika nesusipratimams.

Pasak savivaldybės, tai atsispindi ir vadinamajame šviesoforo spalvų žemėlapyje.

Kauno savivaldybė teigia, kad, suprasdama NVSC tenkantį krūvį, centrui pasiūlė kelias dešimtis Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų ir, esant reikalui, bandys dar labiau plėsti šias pajėgas.

Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies savivaldybėse, jose bus įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose.

Lietuvoje sergamumas COVID-19 šiuo metu siekia 168,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Kauno mieste šis rodiklis siekia 166,9 atvejo.

Skaityti toliau

Miestas

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas, plečiamas kaukių dėvėjimas

BNS

Paskelbta

Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies savivaldybėse, jose bus įvedamas privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose.

Be trijų didmiesčių, karantinas įvedamas Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybėse.

„Siūlome, kad (…) kaukių dėvėjimas būtų privalomas vyresniems nei šešerių metų asmenims visose viešose vietose“, – per Vyriausybės posėdį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Netrukus Vyriausybė šiam siūlymui pritarė.

Kaukių nereikės dėvėti ir už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvestas 21 savivaldybėje.

Autoriai: Jūratė Skėrytė, Vaidotas Beniušis

Skaityti toliau

Miestas

Kaune duris atveria Kazachstano Garbės konsulatas

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Spalio 16 d., 16 val., Kaune (K. Donelaičio g. 62/V. Putvinskio g. 53) bus atidarytas Kazachstano Respublikos Garbės konsulatas. Atidarymo ceremonijoje dalyvaus Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas, Kazachstano Respublikos Garbės konsulas Kauno regionui Albertas Milinis, kiti oficialūs asmenys.

„Lietuva ir Kazachstanas galėtų tapti svarbiais ekonominiais tiltais tarp Rytų ir Vakarų. Mūsų šalyje yra daug gamtinių išteklių, turime išvystytą žemės ūkį, norime stiprinti perdirbimo pramonę, todėl sudarome išskirtines sąlygas investuotojams“, – tvirtina V. Temirbayevas.

Kazachstano žemėje glūdi beveik visa Mendelejevo cheminių elementų lentelė. Čia yra didelių naftos, alavo, chromo, geležies, vario, titano, cirkonio, aukso, cinko, urano išteklių. Kasyba yra pagrindinė šalies ūkio šaka.

Kazachstano privalumas – šalia esančios milžiniškos rinkos: Rusija, Kinija, Pietų Azija. Dar viena palanki aplinkybė čia investuoti – pigi darbo jėga.

Devintos pagal plotą pasaulio valstybės strateginę, ekonominę ir politinę svarbą suvokia tiek kaimynės Rusija ir Kinija, tiek Europa ir JAV, siekiančios su šia šalimi glaudesnės partnerystės. Pasienyje su Kinija veikia laisvoji ekonominė zona, į kurią V. Temirbayevas kviečia ir Kauno regiono verslininkus.

Kazachstano eksportuojama produkcija – mineralai, geležis, plienas, nafta. Importuojama – mašinos, transporto įranga, prietaisai. Šalį apėmęs statybų bumas, kuris ypač juntamas sostinėje Nursultane.

Turistus vilioja vieni gražiausių pasaulyje Tian Šanio kalnai, laukinių upių slėniai, egzotiškos Kaspijos jūros pakrantės.

“Lietuvos gamintojai pasižymi aukštos kokybės produkcija. Galite statyti gamyklas Kazachstane, o produkciją realizuoti kaimyninėse valstybėse“, – kalbėjo ambasadorius. Jis tvirtino, kad Kazachstanas pasižymi didžiausiais pasaulyje grūdų derliais, tačiau šalyje perdirbama tik 25 proc. žemės ūkio produkcijos. Kazachus taip pat domina investicijos į technologijų, logistikos, lengvosios pramonės sektorius.

A.Milinis pasakojo, kad Kazachstane gerai žinomas Rimanto Benečio vardas – šis žymus lietuvis medikas padėjo kazachams įkurti šiuolaikinę kardiochirurgijos kliniką. Kazachstano stepės nusėtos lietuvių tremtinių kaulais, todėl į šią šalį vyksta ir misijos „Sibiras“ dalyviai.

Su Kazachstano regionais ryšius aktyviai mezga Kauno rajono savivaldybė. 2017 metais Šiaurės Kazachstano srities vicegubernatorius Ratmiras Achmetovas su meru Valerijumi Makūnu aptarė investicijų galimybes, lankėsi Kauno LEZ, susitiko su verslo organizacijų atstovais.

Šių metų kovo 2–5 dienomis Kazachstane  vyko tarptautinis verslo forumas, skirtas  Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominiam bendradarbiavimui.

Skaityti toliau

Miestas

Keleivių vežėja autobusais stiprina pasiruošimą prieš virusinių ligų sezoną

kaunieciams.lt

Paskelbta

Tarpmiestinių keleivių vežėja „Kautra” ieškojusi būdų, kaip pagerinti transporto priemonių dezinfekavimo procesą, kad užtikrintų keleivių ir vairuotojų apsaugą nuo plintančių virusų, skelbia radusi patikimą sprendimą, kuris pakeis iki šiol atliekamą autobusų ir patalpų dezinfekavimo procesą į efektyvesnį ir greitesnį.

“Iki šiol autobusus dezinfekuodavome kruopščiai išpurkšdami saloną dezinfekciniu skysčiu. Tai viena iš bendrų sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamų priemonių viruso plitimo prevencijai. Būdas veiksmingas, bet turint virš 300 autobusų, reikalaujantis daug laiko.” – pasakojo įmonės eismo tarnybos vadovas Alvydas Periokas.

Bendrovės atstovas pasakojo, kad ieškant sprendimo, kuris leistų patikimai ir efektyviai dezinfekuoti ne tik transporto priemones, bet ir patalpas bei siuntų terminalus, reikėjo universalaus įrenginio. Toli ieškoti nereikėjo, tokį įrenginį rado Lietuvoje – tautiečių sukurtas dezinfekavimo sprendimas.

“Išbandėme įrenginį savo teritorijoje, pirmas įspūdis ir efektas geras. Rūkas pasiskleidžia po visą autobuso saloną per mažiau nei 10 sekundžių, taip dezinfekuodamas ne tik visus paviršius, bet ir orą jame.”, – pasakojo A. Periokas, pridurdamas jog rūkui išsisklaidžius, autobusai prieš reisą yra išvėdinami.

“Kautros” atstovas teigė, kad svarbus faktorius renkantis įrenginį buvo jo autorizacija ir sertifikavimas. Įrenginys yra sertifikuotas sveikatos apsaugos ministerijos, tai garantuoja, kad naudojamas įrenginys yra saugus ir tinkamas naudoti mūsų reikmėms. Dezinfekcinių garų generatorius įmonėje pradedamas naudoti kasdieniniam autobusų bei patalpų dezinfekavimui.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 8 min

Įsigalioja hipertenzinių ligų gydymo kompensuojamais vaistais tvarka

2020 10 30 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo sekmadienio, lapkričio 1 d., įsigalioja naujas hipertenzinių ligų gydymo vaistais,...

Greitos naujienosprieš 29 min

Medikai kviečiami pasinaudoti turizmo paslaugomis savo mieste

2020 10 30 Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas projektas „Atostogos medikams“ įžengė į vėlyvąjį įgyvendinimo etapą. Pasinaudoti priemone liko mėnuo...

Greitos naujienosprieš 2 val

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo konkursą laimėjo Simonas Keblas

2020 10 30 Kultūros ministerijos konkursą eiti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo pareigas laimėjo Simonas Keblas, šio teatro kūrybinės dalies...

Greitos naujienosprieš 3 val

Centrinės valdžios deficitas per devynis mėnesius – 2 386,4 mln. eurų

2020 10 30 Išankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2020 metų sausio-rugsėjo mėnesių centrinės valdžios deficitas buvo 2 386,4 mln. eurų. Centrinės valdžios...

Greitos naujienosprieš 3 val

Dėl Susitarimo dėl Europos Sąjungos valstybių narių dvišalių investicijų sutarčių nutraukimo

Lietuvos Respublikos teisės aktų projektų registre 2020-10-13 užregistruoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo, Prezidento dekreto ir įstatymo dėl Susitarimo dėl Europos...

Maistasprieš 4 val

Nuo penktadienio ribojami renginiai, prekybos vietose – pirkėjų srautai

Nuo penktadienio siekiant sustabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą šalyje įsigalioja griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose turės būti ribojami pirkėjų srautai. Vyriausybės...

Greitos naujienosprieš 4 val

Aplinkosaugos pareigūnai ir ilgąjį savaitgalį dirbs 24 val. per parą

Artėjančio vadinamojo ilgojo savaitgalio metu aplinkosaugos pareigūnai, kaip informavo Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), dirbs įprastu aktyviu aplinkosauginės priežiūros režimu –...

Greitos naujienosprieš 6 val

Lietuva pirks vaistą, padedantį įveikti koronavirusą: tam numatyta 1,95 mln. eurų

Vyriausybė numatė 1,95 mln. eurų įsigyti vaistiniam preparatui – remdesivirui, kuriuo gydoma koronaviruso infekcijos sukelta pneumonija. Trečiadienį Ministrų kabinetas perskirstė...

Greitos naujienosprieš 6 val

Finansų ministerija: skelbiame Lietuvos ekonomikos apžvalgą

2020 10 30 Šiandien Finansų ministerija paskelbė Lietuvos ekonomikos apžvalgą, kurioje aptariama faktinė šalies ūkio raida per devynis šių metų...

Greitos naujienosprieš 7 val

Ilgąjį savaitgalį stiprinamos policijos pajėgos: nuo karantino pažeidimų kontrolės iki pagalbos lankantiems artimųjų kapus

Nuo penktadienio, taip pat Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis policija stiprina patruliavimą viešose vietose, šalies keliuose, prie kapinių....

Skaitomiausi