Connect with us

Verslas

„Inočekiai“ – galimybė finansuoti inovatyvų verslą

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šiandien vis dažniau ir garsiau kalbama mokslo ir verslo bendradarbiavimo tema. Galimybių  bendradarbiauti šioms dviem pusėms daugybė. Mokslas ir verslas papildo vienas kitą žiniomis, įgūdžiais ar kompetencijomis. Dėl to, atsižvelgiant į mokslo ir verslo poreikius, lūkesčius, aktyvesnio įsitraukimo trūkumą, tobulinamos ir atnaujinamos partnerystę skatinančios finansavimo priemonės, kad bendri projektai būtų dar sklandesni ir efektyvesni. Štai šių metų gegužės mėnesį paskelbtas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) administruojamos Europos Sąjungos (ES) priemonės „Inočekiai“ kvietimas leidžia finansuoti iki 10 kartų didesnius, inovacijas kuriančius, verslo projektus. Verslas gali pretenduoti net į 76 tūkstančių eurų investiciją. Iki šiol didžiausia vieno „Inočekio“ vertė siekė 6 tūkst. eurų. Tikimasi, kad šie pokyčiai paskatins mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą ir inovatyvių produktų kūrimą.

Iki 2020 m. projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 5 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų. Šiuo metu yra paskelbti 3 „Inočekių“ kvietimai:

  1. Pradedantiesiems inovatoriams, kurie vykdo veiklą ne ilgiau kaip 1 metus bei kurių veiklos pajamos yra ne mažesnės kaip 3 tūkstančiai eurų. Pradedantysis inovatorius gali būti apibrėžiamas ir kaip neturintis patirties mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje. Šio kvietimo suma yra 1 mln. eurų.
  2. Brandiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra padidinta iki 3 mln. eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma brandžiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 76 252 eurų. Siekdamas gauti finansavimą, brandusis inovatorius turi vykdyti veiklą daugiau kaip 1 metus ir turėti patirties MTEP srityje. Brandžiųjų inovatorių metinės veiklos pajamos turi būti ne mažesnės kaip 10 tūkst. eurų.
  3. Pareiškėjams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę „MVĮ instrumentas“. Šio kvietimo suma yra 500 tūkst. eurų.

Šįkart skirtingai nuo ankstesnių kvietimų, pradedantieji inovatoriai, brandieji ir  turintys Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę „MVĮ instrumentas“, konkuruoja savo kategorijose, o ne visi tarpusavyje. Ši atnaujinta priemonės sąlyga suteiks daugiau galimybių gauti finansavimą  startuoliams, o padidinta investicijų suma leis brandiesiems inovatoriams įgyvendinti dar didesnius ir sudėtingesnius  projektus.

Galimybė įgyvendinti išskirtinias idėjas

„Mokslo ir verslo bendradarbiavimo potencialas didžiulis. Šiemet priimtas naujasis Technologijų ir inovacijų įstatymas taip pat šiai sričiai skiria išskirtinį dėmesį, nes norint pasiekti inovacijų proveržį mūsų šalyje būtinas valstybės dėmesys ir investicijos inovatyvioms ir perspektyvioms idėjoms. „Inočekių“ priemonė viena iš galimybių įgyvendinti išskirtines idėjas“, – teigia MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Pernai buvo įgyvendinti 84 „Inočekių“ projektai. Nemaža dalis toliau vystomų produktų ar paslaugų palengvins mūsų kasdienybę ar profesinę aplinką. Pavyzdžiui, pernai „Inočekių“ investicijas gavusi įmonė „Ekostruktūra“ parengė galimybių studiją, skirta išmaniai eismo saugumą didinančiai informavimo sistemai sukurti. Sistema, kurią sudaro infraraudonųjų spindulių ir kito tipo jutikliai, skirta nelaimingų eismo įvykių ir susidūrimų nuo išbėgančių gyvūnų išvengimui bei su tuo susijusių kaštų mažinimui. Šiuo metu apsaugai nuo gyvūnų Lietuvoje naudojamos tinklo tvoros  prie kelių, tačiau jos nėra efektyvios, nes su laiku jose atsiranda plyšiai, neuždaryti vartai prie įvažiavimo kelių skatina gyvūnus išbėgti į kelią. Bendradarbiaudami su mokslininkais, įmonės atstovai gavo patvirtinimą, jog idėja reikalinga ir efektyvi. Šiuo metu projektas toliau vystomas naudojantis jau antruoju, šiemet paskelbtu „Inočekio“ kvietimu.

Kitas sėkmingas bei toliau plėtojamas projektas priklauso UAB „Seifuva“.  Įmonė gaminanti seifus siekė sukurti sienelių užpildą, kuris būtų lengvesnis, atsparus karščiui bei tvirtas ekstremaliomis sąlygomis (potvynio, gaisro). Bandant įvairių medžiagų junginius buvo sukurtas norimas savybes turintis betonas. Šiuo metu sukurtas produktas testuojamas, o ateityje planuojama masinė gamyba.

Skaityti toliau
Advertisement

Įmonės

Kaune pradėjo veikti galingiausia mieste elektromobilių įkrovimo stotelė: bus galima įkrauti greičiau

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, gruodžio pradžioje pradėjo veikti galingiausia mieste (75 kW) elektromobilių įkrovimo stotelė. Tai pirmasis tokio tipo greitojo automobilių pakrovimo taškas Lietuvoje.

 

Čia esanti Italijos gamintojo naujos kartos stotelė „Alpitronic Hypercharger“ įtraukta į tinklą „Ignitis ON“. Ateityje jos galingumą bus galima padidinti iki 150 kW ir čia vienu metu galės krautis du automobiliai. Daugelis kitų mieste ir šalyje esančių įkrovimo vietų šiuo metu neviršija 50 kW galingumo.

 

Elektromobilių entuziastas Dainius Jakas, jau išbandęs šią stotelę, sako, kad dabar dalies elektromobilių vairuotojai savo transporto priemones galės pakrauti kur kas greičiau.

„Pakrovimo greitis labai priklauso nuo kiekvieno elektromobilio modelio. Tačiau tie, kurie yra suprojektuoti atitinkamam galingumui, galės pasikrauti žymiai greičiau. Pavyzdžiui, „Hyundai Ioniq“ nuo 0 iki 80 proc. čia turėtų įsikrauti per maždaug 20 min“, – teigė elektromobilių žinovas, tinklalapio 100procentuelektrinis.lt autorius.

 

Bet kuriuo atveju laikas bekraunant automobilį vairuotojams neprailgs. Tuo metu galima apsilankyti čia pat esančiame moderniame maisto turguje, pasiimti maisto iš prekybos miestelyje veikiančių restoranų ir užkandinių arba užsukti į vieną kitą parduotuvę, kurių iš viso prekybos miestelyje yra daugiau kaip 2500.

 

Rūpindamasis elektromobilių įkrovimo infrastruktūra „Urmas“ prisideda prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms. Ši infrastruktūra bus plečiama ir ateinančiais metais.

„Reikšmingai augant elektromobilių skaičiui tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje svarbu turėti kuo platesnį įkrovimo stotelių tinklą. Pavyzdžiui, Europoje šių metų rugsėjį elektromobiliai jau sudarė 25 proc. visų naujų automobilių pardavimų. Lietuvoje šiemet buvo užregistruota net 140 proc. daugiau elektromobilių nei per tą patį laikotarpį pernai. Todėl mes taip pat prisidedame prie šios plėtros, skatindami alternatyvas vidaus degimo variklių naudojimui“, – sakė „Urmo“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

 

Naujosios stotelės atidarymo proga iki gruodžio 10 d. automobilius joje bus galima įkrauti nemokamai.

Skaityti toliau

Verslas

Šiauliečiai pasiūlė sprendimą, kaip rasti gerą namų meistrą

kaunieciams.lt

Paskelbta

Beveik metus su mažomis pertraukomis besitęsiantis karantinas pakeitė gyvenimo ritmą ir poreikius. Daugelis, galėdami daugiau skirti laiko namams, pradėjo užsiimti remontu ar tiesiog artimiausios aplinkos puoselėjimu. Kauno mokslo ir technologijų parko verslo pre-akceleravimo programoje EVOLUT 4.0“ dalyvaujantys šiauliečiai sugalvojo sprendimą, kaip nuotoliniu būdu patogiai rasti tinkamą meistrą – sukūrė daugiau nei tris šimtus meistrų vienijančią platformą „GETFIX“. 

Verslo idėją padiktavo asmeninė patirtis

Meistrų platformos bendraįkūrėjas atskleidžia, kad tokios krypties verslas atsirado iš asmeninės patirties. Kaskart norint užsisakyti meistro į namus paslaugas, tai tapdavo išties milžinišku iššūkiu.

„Tekdavo atlikti ne vieną skambutį, kol atsirasdavo meistras, galintis atlikti užduotį reikiamu metu už priimtiną kainą. Mes savo klientams suteikiame  aiškią kainodarą ir meistrų vertinimus. O šiuo metu veikla vystoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, sistemoje registruota daugiau nei 340 meistrų“, – pasakoja platformos vystytojas.

Anot jo, patys meistrai savarankiškai administruoja užklausas ir į jas atsako. O užsakymus galima pateikti ne tik kompiuteriu, bet ir naudojant mobiliąją aplikaciją.

Užsakymą galima pateikti greičiau nei per minutę

„GETFIX“ bendrakūrėjas atskleidžia, kad šis sprendimas yra adresuotas į abi sandorio puses – meistrą ir klientą. Meistrams sukuriama puiki galimybė užsidirbti laisvu laiku ir gauti didesnį darbo užmokestį. O klientams ši sistema patogi, nes užsakymą galima pateikti vos per minutę ir itin greitai rasti tinkamą meistrą. Taip pat klientai gali matyti visą reikalingą informaciją apie užsakymą priėmusį meistrą: jo patirties aprašymą, įvertinimą, valandinį įkainį ir taip pasirinkti tinkamiausią žmogų  reikalingam darbui atlikti.

„Taip pat siūlome prekybos tinklams tokią paslaugą, kad pirkdamas prekes klientas iškart galėtų užsakyti ir jų surinkimo/ sumontavimo paslaugą. Panaudojant QR kodus fizinėse parduotuvėse ir užsakymo formas el. parduotuvėse, būtų suteikiama papildoma vertė klientams“, – įsitikinęs E. Markulis.

„GETFIX“ jau bendradarbiauja su tokiais prekybos tinklais kaip „Jysk“, „Rentway“,, vedamos derybos su kitais mažmeninės prekybos atstovais. Taip pat šis startuolis jau yra patekęs tarp 10 geriausių komandų iš 69 „Startup Lithuania“ organizuotame renginyje „Startup Fair Pitch Battle“.

Skaityti toliau

Rajonas

„LOKALI: Made in Akademija“: verslas, gimęs iš alkio kultūrai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lapkričio 26 d. Kauno rajono Akademijos miestelyje duris atvers ilgai laukta  šio miestelio bendruomenės savomis rankomis įkurta parduotuvė „LOKALI: Made in Akademija“

Prasidėjusi nuo idėjos, gimusios „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ ir bendruomenės noro patiems susikurti lėšas kultūrinio gyvenimo plėtrai, parduotuvė startuoja po savo stogu sutelkusi apie 40 verslininkų. Lankytojams „LOKALI: Made in Akademija“ pasiūlys Akademijoje pagamintos produkcijos: įvairiausių maisto gaminių, o taip pat ir bižuterijos, tekstilės, gėlių, odos gaminių, paveikslų.

„Apie tokį ambicingą projektą ir verslui, ir kultūrai sunkiu metu, iš pažiūros būtų mažų mažiausiai nedrąsu pasvajoti, o dar ir apie tai, kiek ir kaip vietos bendruomenės narių, įmonių ir Kauno rajono savivaldybės ši idėja bus palaikoma. Avantiūra (gerąja prasme!) su dideliu užtaisu ryžto ir užsispyrimo virto prasmingu ir ilgalaikiu projektu. Tikiuosi, kad Akademijos bendruomenės centro ir vietos partnerių kuriama parduotuvė – atvira pokalbių ir susitikimų erdvė, taps įkvėpimu, kad jautrumas bendruomenei ir pagarba savo gyvenamai vietai gali dideles idėjas paversti realybe“ , – sako „Kaunas 2022“ kuratorė Viltė Migonytė-Petrulienė.

„Mūsų bendras verslas gimė iš alkio kultūrai. Iki šiol neturėjome nei kultūros centro, nei jame dirbančio darbuotojo: kultūrinis gyvenimas buvo susijęs su tik su projektiniu finansavimu, o to, deja, nepakako. Ėmėme galvoti, kaip galėtume nebetiesti rankos, o kultūrai prisitraukti lėšų patys. Vieno renginio metu, kuriame vyko degustacija, pamatėme, kad Akademijoje apstu puikių gamintojų, kurių produkcija galėtų būti patraukli ir platesnei auditorijai. Tada nusprendėme plėtoti bendruomeninės parduotuvės idėją. Ji yra paremta dvigubo laimėjimo principu: bendruomenė gamintojams užtikrina erdvę, kur jų gaminiai yra matomi, o dalis pelno yra skiriama tos bendruomenės kultūriniam gyvenimui palaikyti“, – Lietuvoje dar mažai žinoma socialinio verslo idėja dalijosi parduotuvės LOKALI direktorė Kristina Šiožinienė.

Pasak p. Kristinos, duris atveriančioje parduotuvėje pirmuosius lankytojus pasitiks apie 40 vietos verslininkų gaminiai.  Tačiau tai – ne riba. Gamintojų ratą bendruomenė planuoja plėsti ir ateityje savo vartotojui pasiūlyti apie 200 Akademijoje ir šalia jos veikiančių verslų produkcijos. „Didžioji dalis parduotuvės asortimento – maistas: karamelė, padažai, saldumynai, kepiniai. O taip pat pasiūlysime bižuterijos, gėlių, paveikslų, tekstilės ir odos gaminių. Apsilankę čia galės rasti ir kol kas vienintelę šios parduotuvės paslaugą – pasimėgauti puodeliu skanios kavos“ , – pasakoja K. Šiožinienė.

Nuo pat pirmosios veiklos dienos verslas šioje bendruomenės erdvėje bus neatsiejamas nuo kultūros: viena parduotuvės siena bus skirta vietos menininkų darbams eksponuoti. Pasak parduotuvės direktorės,  norinčiųjų netrūksta jau dabar.  Iš karto po atidarymo lankytojai čia išvys menininkės Valdonės Gudaitienės medinių paveikslų parodą.

Atvėrę fizinės parduotuvės duris, bendruomenė nesustos: gruodžio viduryje planuojama pradėti ir elektroninės parduotuvės veiklą.

„LOKALI: made in Akademija“ įsikūrusi Kauno rajone, Akademijoje, Varžupio g. 1, prekybos centre RIMI.

Skaityti toliau

Verslas

Pirmosios sąskaitos už šildymą Kaune – perpus mažesnės nei pernai – tik apie 10 eurų

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vėliau prasidėjęs šildymo sezonas, palyginti, šilti spalio mėnesio orai ir sumažėjusi miesto šilumos kaina lėmė, kad kauniečiai už spalį šildymui suvartotą šilumą mokės perpus mažiau, nei pernai. Vidutinė sąskaita už šildymui suvartotą šilumą sudarys tik apie 9,6 euro su PVM.

 

Vidutinė sąskaita už šildymui suvartotą šilumą skaičiuojama 60 m2 ploto butui, neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti bei vonios šildytuvui. Pernai spalį ši sąskaita Kaune sudarė 20,4 euro su PVM.

 

Didele dalimi sąskaitos sumažėjimą lėmė vėliau nei pernai prasidėjęs šildymo sezonas. Pernai jis prasidėjo spalio 3 dieną, šiemet – spalio 15–ąją (parodyta grafike).

 

Antrasis faktorius, lėmęs tokį ženklų sąskaitų sumažėjimą, buvo itin maža miesto šilumos kaina, kuri sudarė vos 2,92 ct už kilovatvalandę su PVM. Ši kaina buvo mažiausia per pastaruosius 24 metus. Palyginimui, praėjusiųjų metų spalį miesto šiluma kainavo 4,15 ct už kilovatvalandę. Grafike parodytos vidutinės sąskaitos už šildymui suvartotą šilumą ir šilumos kainos Kaune 2019 ir 2020 metų spalio mėnesiais.

 

Mažiausias mokėjimas už 2020 m. spalį 60 m2 ploto šildymui suvartotą šilumą sudaro tik 2,50 euro su PVM renovuojamame name Biržiškų g. 3. Šis namas yra geras pavyzdys, kokio rezultato galima pasiekti tinkamai renovuojant pastatus.

 

Didžiausias mokėjimas už 60 m2 ploto buto šildymą 2020 m. spalį bus senos statybos nerenovuotame name Aušros g. 23 name. Jis sudarys 34,54 euro su PVM.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad tiek šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda. Todėl akivaizdu, kad didžiausią įtaką šilumos suvartojimui, o kartu ir sąskaitai už šildymą turėjo pastato būklė.

 

Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą skirtingos būklės pastatuose yra čia:

https://www.kaunoenergija.lt/gyventojams/silumos-vartojimo-pastatuose-palyginimas/.

 

Informacija apie Jūsų pastate suvartotą šilumą yra čia:

https://www.kaunoenergija.lt/gyventojams/silumos-suvartojimas-jusu-name/

Skaityti toliau

Rajonas

Karmėlavoje plečia veiklą orlaivių dažymo kompanija „MAAS Aviation“

Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Tarptautiniame Kauno oro uoste, Karmėlavoje, netrukus pradės veikti Airijoje registruotos kompanijos „MAAS Aviation“ užsakymu statoma orlaivių dažymo įmonė, kuri bus viena moderniausių Europoje.

Trečiadienį šios kompanijos generalinis direktorius Timas Macdougaldas pakvietė Kauno rajono mero pavaduotoją Antaną Nesteckį į baigiamą įrengti įmonę ir supažindino su ateities planais.

„Koronaviruso pandemija sumažino skrydžių skaičių, tačiau mes jaučiamės tvirtai ir norime dar labiau sustiprinti savo pozicijas rinkoje. Jau turime 85 proc. užsakymų kitiems metams“, – kalbėjo T. Macdougaldas.

Karmėlavoje pastatytuose 7 tūkst. kv m angaruose vienu metu bus galima dažyti du orlaivius, jie tilps išskleistais sparnais. Ateities planuose – dar vieno angaro statybos.

„Esame draugiški aplinkai, netriukšmaujame, dažymo procesas vyksta uždaroje patalpoje, todėl į aplinką neskleidžiame kvapų“, – tvirtino T. Macdougaldas. Vanduo nuo plaunamų orlaivių į nuotekų tinklą nepateks, o latakais nubėgs į specialius rezervuarus ir bus išvežamas.

Įmonėje daug dėmesio skiriama šiuolaikinėms technologijoms, vėdinimo įrangai, gaisrinei saugai.

Investuotojus džiugina gera geografinė Kauno oro uosto padėtis ir greta veikiančios orlaivių aptarnavimo įmonės: „Ryanair“, „FL Technics“, DOT, „AviaBaltika“, „OS Technics“. „Visus techninius klausimus bus galima išspręsti vietoje, orlaivių nereikės papildomai skraidinti“, – Kauno oro uosto privalumus vardijo T. Macdougaldas.

Naujoje orlaivių dažykloje planuojama sukurti nuo 50 iki 80 darbo vietų.

„Prieš dešimt metų Kauno rajono savivaldybė aktyviai rėmė „Ryanair“ kompanijos atėjimą. Šiandien matome, kad investicija atsiperka: Karmėlavoje kuriasi vis daugiau su orlaivių aptarnavimu susijusių įmonių, atsiranda gerai apmokamų darbo vietų, verslas moka mokesčius į valstybės biudžetą“, – kalbėjo A.Nesteckis.

„MAAS Aviation“ rinkoje veikia jau 37 metus ir turi savo bazių ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.  Per metus perdažoma vidutiniškai 300 orlaivių. Pagal savo pajėgumus tai yra antra tokia kompanija pasaulyje.

Karmėlavoje įrengta dažymo įmonė bus moderniausia visame „MAAS Aviation“ tinkle.

 

 

Skaityti toliau

Verslas

KAUNO LEZ SULAUKĖ PIRMOJO MRO VEIKLA UŽSIIMANČIO INVESTUOTOJO – FL TECHNICS

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno laisvoji ekonominė zona yra patogiai įsikūrusi greta tarptautinio Kauno oro uosto. Oro Parko teritorija yra unikali erdvė investuoti orlaivių techninės priežiūros, remonto ir kapitalinio remonto (MRO) veikla užsiimančioms įmonėms dėl patrauklios kaimynystės. Taip pat šioje LEZ teritorijoje jau įsikūrę ir plėtrą vykdyti pradeda automobilių elektronikos komponentų gigantai „Continental“ ir „Hella“. Kauno LEZ Oro Parko teritorijoje duris atvers FL Technics Engine Services variklių remonto dirbtuvės.FL TECHNICS – pasaulyje pripažintas MRO tiekėjas

FL Technics bendrovė specializuojasi periodinės bei operatyviosios techninės priežiūros, atsarginių dalių ir komponentų palaikymo, variklių, APU ir LG valdymo, pilno orlaivių inžinerijos ir techninio mokymo srityse. Lėktuvų techninės priežiūros sprendimų tiekėjas „FL Technics“ turi daugiau nei 20 metų patirtį MRO srityje. 2005 metais įmonė veiklą pradėjo Vilniaus tarptautinio oro uosto teritorijoje. Nuo įsikūrimo pradžios šio lietuviško kapitalo įmonė plėtėsi ir šiuo metu, kartu su savo dukterinėmis įmonėmis, valdo daugiau nei 60 linijinio lėktuvų aptarnavimo bazių bei 5 inovatyvius periodinio techninio aptarnavimo angarus Europoje ir Azijoje. FL Technics yra įsteigę daugiau nei 800 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų savo grupės įmonėse.

„FL Technics“ teikia periodinę techninę orlaivių priežiūrą, variklių, pagalbinių jėgainių ir važiuoklių administravimo sprendimus ir visapusišką orlaivių inžineriją. Įmonėje dirba aukščiausią kompetenciją turinti inžinierių komanda. „FL Technics“ yra kompetentingas, patikimas partneris tiek avialinijoms, tiek su aviacijos verslu susijusioms sritims.

Įmonė pasižymi ne tik įstabia plėtra, tačiau ir pasaulyje pripažintomis kompetencijomis. „FL Technics“ be orlaivių mechanikos priežiūros taip pat užsiima ir techniniais mokymais aviacijos srityje. Įmonė 2019 metais Europos Aviacijos Industrijos apdovanojimuose buvo nominuota inovacijų kategorijoje už inovatyvių sprendimų ir technologijų taikymą mokymų srityje. Taip pat, tais pačiais metais Aviacijos Industrijos apdovanojimuose Azijos regione, vos atidariusi orlaivių dalių sandėliavimo bazę Singapūre, FL Technics, pelnė metų Azijos MRO įmonės titulą.

Taip pat sėkmės susilaukė ir įmonės mokymų platforma 147training.com, kuri 2020 m. liepos mėnesį pranešė, jog yra išdavusi daugiau nei 15 000 sertifikatų už nuotoliniu būdu įvykusius mokymus.

„FL Technics“ siūlo platų specializuotų mokymų asortimentą – nuo žmogiškųjų veiksnių, kuro bako saugos ir reikalavimų variklio paruošimui, iki orlaivio tipo keičiamų ir nuolatinių detalių techninės priežiūros bei kapitalinio remonto mokymų. Savo mokymų centruose ir orlaivių techninės priežiūros angaruose Vilniuje ir Kaune įmonė teikia teorinius ir praktinius mokymus pagal specializuotas programas. Mokymus organizuoja aukščiausios klasės ekspertų komanda sukaupusi didesnę nei 20 metų patirtį aviacijos pramonėje.

MRO sektoriaus plėtra Kauno LEZ

 

Vilniuje ir Kaune įsikūrus aviacijos sektoriuje lyderiaujančioms Europos įmonėms, Lietuvoje ėmė sparčiai vystytis Centrinės Europos aviacijos techninės priežiūros, remonto ir eksploatacijos (MRO) centras, kuris aktyviai naudojasi LEZ teikiamais privalumais.

Kaunas siūlo puikią infrastruktūrą MRO klasterių plėtrai – Kauno oro uosto pakilimo/nusileidimo takas yra ilgiausias Lietuvoje (3250 m) ir turi 16 km2 plotą, tinkamą aviacijos įrengimams. Tai, jog Kaunas yra puiki vieta aviacijos verslo vystymui, lemia ne tik išvystyta infrastruktūra, bet ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla.

„Mes džiaugiamės galėdami atidaryti naujas turbo ventiliatorinių variklių remonto dirbtuves. Tai puikus strateginės plėtros žingsnis „FL Technics“ ir „FL Technics“ Kauno padalinio infrastruktūrai. Jau netolimoje ateityje planuojame toliau plėtoti „FL Technics Engine Services“ verslo galimybes,”- sake „FL Technics“ generalinis direktorius Žilvinas Lapinskas.

„FL Technics“, priklausanti vienai didžiausių Centrinėje ir Rytų Europoje aviacijos paslaugas teikiančiai „Avia Solutions Group“ įmonių grupei, turinčiai 83 biurus ir vienijančiai daugiau nei 7000 aviacijos profesionalų visame pasaulyje, plėtrą vykdo ne tik tarptautiniame lygmenyje, tačiau ir čia pat Lietuvoje. Šiuo metu įmonė užsiima tik orlaivių linijiniu ir periodiniu techniniu aptarnavimu. Nuo 2020 lapkričio MRO paslaugų teikėjo grupę papildys naujoji įmonė FLT Engine Services. Naujoji įmonė jau 2021 m. įsikurs naujame dviejų aukštų orlaivių variklių ir žaliavų sandėliavimo bei remonto paskirties angare. Naujasis projektas, kurį įgyvendina „Sniego takas“ įmonei leis naudotis 3,288 kv. m. naujų patalpų, kuriose bus vykdomi variklių techninio aptarnavimo darbai. 2021 metais, kai naujasis angaras atvers duris FLT Engine Services planuoja techninę priežiūrą suteikti daugiau nei 100 orlaivių varikliams, potencialiai remonto apimtys gali siekti daugiau nei 200 orlaivių variklių aptarnavimą per metus.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 39 min

ES teisingumo ministrų darbotvarkėje – dėmesys kovai su neapykantos nusikaltimais ir teisingumo sistemos kokybei

2020 12 02 „Lietuva palaiko bendrą ES siekį stiprinti kovą su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba, bet kartu turime nepamiršti...

Greitos naujienosprieš 58 min

Jūrinio vėjo plėtros Baltijos jūroje parengiamieji darbai įgauna pagreitį

2020 12 02 Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymui parengiamiesiems jūrinio vėjo elektrinių plėtros Baltijos jūroje projektams skirti 7,5 mln. eurų. Jūrinio...

Greitos naujienosprieš 1 val

Pradedamas antrasis išmokų mokėjimo etapas

2020 12 02 Žemės ūkio ministerijai patvirtinus tiesioginių išmokų ir susietosios paramos už 2020 metais deklaruotus plotus dydžius, Nacionalinė mokėjimo...

Greitos naujienosprieš 2 val

Dainavos padalinio Specializuotų paslaugų skyriaus komandoje nauja gydytoja neurologė – Ingrida Dabušinskienė!

2020-12-02 Dainavos padalinio Specializuotų paslaugų skyriaus komandoje nauja gydytoja neurologė – Ingrida Dabušinskienė! Džiugu, kad prie mūsų gyd. neurologų komandos...

Greitos naujienosprieš 3 val

Europa pabrėžia būtinybę didinti investicijas į mokslinius tyrimus

Nacionalinės pastangos siekiant padidinti investicijas į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas iki 3 proc. nuo BVP, europinių prioritetų įtraukimas...

Greitos naujienosprieš 4 val

Siekiama mažinti triukšmo poveikį gyventojams prie oro uostų esančiose teritorijose

2020 12 02 Siekiant sumažinti neigiamą triukšmo poveikį prie civilinių oro uostų ir aerodromų esančiose teritorijose, planuojama parengti perspektyvinius triukšmo...

Greitos naujienosprieš 4 val

Pranešusiems apie galimai padarytą administracinį nusižengimą – daugiau teisių 

2020 12 02 Teisingumo ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimų paketą, numatantį veiksmingiau užtikrinti teises asmenų, pranešusių apie galimai padarytą...

Greitos naujienosprieš 5 val

Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste numatoma laivų statybos ir remonto bei atsinaujinančios energetikos plėtra

2020 12 02 Šiandien Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siekiama nustatyti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai specialųjį...

Greitos naujienosprieš 5 val

Dėmesys kokybiškai ir saugiai infrastruktūrai visoje šalyje

2020 12 02 Nuolatos skiriamas dėmesys saugaus eismo priemonėms įdiegti bei darniam judumui skatinti visoje šalyje. Tokiems projektams l. e....

Greitos naujienosprieš 6 val

„Litgrid“ įgyvendino trečią iš 14 sinchronizacijos projektų – Elektrėnus ir Vilnių jungianti linija sustiprinta dvigubai

2020 12 02 Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigė 330 kV elektros perdavimo linijos Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstrukciją. Tai jau...

Skaitomiausi