MokslasIn memoriam Lietuvos sporto universiteto Profesoriui Kęstučiui Kardeliui

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 24 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Balandžio 23 dieną Lietuvos edukologijos mokslo bendruomenė neteko iškilaus mokslininko, ilgamečio Lietuvos sporto universiteto profesoriaus habilituoto daktaro Kęstučio Kardelio.

K. Kardelis gimė 1944 m. kovo 21 d. Kaune. 1969 m. baigė tuomečio Lietuvos kūno kultūros instituto (dabar – Lietuvos sporto universitetas) Pedagogikos fakultetą. Po studijų liko dirbti savo Alma Mater. 1980–1991 m. dėstė tuomečiame Kauno politechnikos institute (dabar – Kauno technologijos universitetas). Nuo 1991 m. buvo Lietuvos kūno kultūros instituto profesorius.

Profesorius įkūrė ir buvo ilgametis Socialinių kūno kultūros ir sporto problemų tyrimų laboratorijos vedėjas. Nuo 1991 iki 2003 m. vadovavo Socialinių ir humanitarinių mokslų katedrai.

Profesorius K. Kardelis buvo daugelio edukologijos doktorantų mokslinis vadovas, dalyvavo edukologijos krypties doktorantų gynimo komisijoje.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Per savo kūrybinio darbo metus Profesorius paskelbė daugiau kaip 250 mokslinių straipsnių, parašė studijų knygų, vadovėlių, monografijų fizinio ugdymo ir sporto specialistų rengimo, mokslinių tyrimų metodologijos klausimais. Profesoriaus K. Kardelio vadovėlis „Mokslinių tyrimų metodologija ir metodai“ ligi šiol itin reikšmingas tiek mokslininko kelią pradedantiems, tiek patyrusiems tyrėjams.

Profesorius K. Kardelis buvo ne tik aktyvus mokslininkas bei dėstytojas, bet ir daug dėmesio skyrė laisvalaikio fiziniam aktyvumuiYpač mėgstama jo sporto šaka buvo sunkioji atletika. 2008 m. iškovojo aukso medalį Lietuvos veteranų sunkiosios atletikos čempionate, 2009 m. pasaulio senjorų žaidynėse Sidnėjuje tapo sunkiosios atletikos varžybų bronzos medalio laimėtoju.

K. Kardelio profesinė veikla buvo itin svarbi šalies socialiniams, ypač edukologijos, mokslams. Jo sukauptomis ir perduotomis žiniomis toliau dalijasi buvę studentai, sėkmingai tęsdami prasmingus Profesoriaus darbus.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Atsisveikindami su Profesoriumi Kęstučiu Kardeliu nuoširdžiai užjaučiame jo artimuosius ir visus, kuriems ši netektis labai skausminga.

Lietuvos sporto universiteto bendruomenė

 

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujienas
  • Scroll Up
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x