KultūraRedakcija

Įdomiausių renginių sąrašas: ką šį savaitgalį veikti Kaune

0

Kalėdinės mugės. Edukacinės veiklos. Parodos. Koncertai. Ir netgi knygų skaitymai su šunimis. Šį savaitgalį kauniečiams neverta tinginiauti namuose – geriau pasigaminti kalėdinių puošmenų namams, įsigyti dovanų, pasilinksminti ar praleisti laiką su visa šeima.

PENKTADIENIS Gruodžio 13 d. 

Advento vainikų kūrimo pamokos VDU Botanikos sode

Penktadienį ilgai miegoti neverta, nes jau 9 val. VDU Botanikos sode prasidės advento vainikų kūrimo pamokos su tautodailininke Jurgita Treinyte. Galėsite ne tik sukurti puošmeną savo namams, bet ir, po edukacinių užsiėmimų, pasigrožėti sodo oranžerija ir atogrąžų drugių paroda.

Trukmė – 1 valanda (60 min.).
Kaina vienam asmeniui – 5 eurai.
Būtina registracija tel. +370 610 49469 arba el. paštu vesta.aleknaviciute@vdu.lt

Daugiau apie renginį čia.

„Dovanų lentyna 2019“

Na, o, kad švenčių laukimas būtų kuo ramesnis ir džiaugsmingesnis, svarbu iš anksto pasirūpinti dovanomis. Surasti šiltą, mielą ir originalią dovaną galėsite prekybos centre „Akropolis“, kur penktadienį 10 val. prasidės mugė „Dovanų lentyna 2019“. Juvelyrikos dirbiniai, rankų darbo žvakės, darbo kalendoriai, įvairūs skanėstai, arbatos, žolelės ir dar daug, daug visko – po vienu stogu.

Mugė nemokama.

Daugiau apie renginį čia.

Naujos ekspozicijos atidarymas

O vakarop, Nacionalinis M. K. Čiurliono dailės muziejus pakvies į naują ekspoziciją „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“, kurioje – viduramžių lobiai, legendos, mirtis, bažnyčia ir turtingųjų pasaulis… Muziejus lankytojus pasitiks 17 val. 

Paroda nemokama.

Daugiau apie renginį čia.

Gyva muzika ir šokiai užmiestyje kaip „tėvų laikais“

Po visų edukacinių veiklų, užsiėmimų ir parodų atsipalaiduoti kvies „9 Vėjai Culture Club“, Kauno užmiestyje. Vakaras ypatingas – grupė „Midnight Special“ vėjus užtvindys tradicinėmis Amerikos liaudies dainomis. Renginio durys atsidarys 18 val., belaukiant koncerto lankytojų lauks gurmaniško maisto degustacija, kuri tęsis ir vėlesnyje renginio dalyje. Organizatoriai pažada, kad čia netrūks įdomių žmonių istorijų, šokių pagal gyvą muziką, kultūros ir naujų pažinčių. 

Renginio kaina: nuo 15 iki 45 eurų. 

Tikslios kainos ir informacija apie renginį čia.

ŠEŠTADIENIS Gruodžio 14 d.

Didžioji Kalėdinė Kauno mugė

Nesijaudinkite, jeigu penktadienį dovanomis apsirūpinti nesuspėsite, kitą progą turėsite – šeštadienį. 10 val. Žalgirio arenoje startuos Didžioji Kalėdinė Kauno mugė. Po vienu arenos stogu susirinks prekybininkai, iš visos Lietuvos, kurie siūlys maisto, drabužių, tekstilės, dovanų ir idėjų šventinės aplinkos puoselėjimui. Pasisemti idėjų ir įsigyti dovanų čia galės kiekvienas. O suskirstytos zonos leis lankytojams patogiai ir greitai rasti aktualias prekes. 

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Skaitymai su šunimi. Įvadinis susitikimas

Knygų skaitymas vaikams kartais tampa ne pačiu mėgiamiausiu laiko praleidimo būdu. O jeigu skaitant šalia jų įsitaisytų keturkojis draugas? Greičiausiai tai taptų kur kas smagesne patirtimi. Įrodyta, kad šuns buvimas šalia – ramina ir mažina stresą. Šuo gali būti ir puikus klausytojas, kuris niekada nekritikuos ir nepertraukinės. Įkvėpti vaikus pamilti knygų skaitymą ir pačias knygas galėsite 12 val. Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Čia šeštadienį prasidės itin jaukių renginių ciklas: „Skaitymai su šunimi“.

Skaitymai skirti 5-11 m. vaikams. Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija el. paštu kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Daugiau apie renginį čia.

Kalėdinis draugų turgelis

Norinčius atsipalaiduoti, paklausyti muzikos ir tiesiog pasikalbėti su draugais, 13 val. „Vingiu dubingiu“ kiemelis kviečia į jau tradiciniu tapusį Kalėdinį draugų turgelį. Jauki palapinė su vietinių kūrėjų idėjomis dovanoms, šildantys gėrimai, skanus maistas, šventinė muzika ir be abejo pokalbiai su draugais! 

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Žydų paveldas Kaune. Baigiamasis projekto renginys

16 val. Šančiuose, V. Kudirkos bibliotekos padalinyje vyks baigiamojo projekto „Žydų paveldas Kaune“ renginys. Bus pristatomas projekto metu sukurtas virtualus žemėlapis, kurio dėka galima susipažinti su svarbiausiais žydų kultūros paveldo objektais bei neišeinant iš namų pažinti senąjį Kauną.

Vėliau bus galima pažinti Beigelių krautuvėlės atkurtą litvakų kulinarinio paveldo skonį, o galiausiai kartu su grupe Rakija Klezmer Orkestar galėsite nerti į žydiškos klezmer muzikos sūkurį.

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Tango Argentino

Šeštadienio dienos užbaigimui romantiškas, pozityvias emocijas dovanos renginys „Tango Argentino“. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – autentiška muzika, meilės bei aistros šokiai tiesiai iš tango tėvynės Argentinos. Scenoje pasirodys charizmatiškieji tango meistrai (Eduardo Gimenez, Nerijus Bakula) paruošė įspūdingą meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo jausmingų šokėjų pora (Brigita ir Carlos Rodriguez). 

Kaina: nuo 9 iki 19 eurų.

Daugiau apie renginį čia.

SEKMADIENIS Gruodžio 15 d.

Muzikinis spektaklis „HOP!“

Na, o sekmadienį, išsimiegojus, šeimų su vaikas lauks Kauno kultūros centras, kur 12 val. Tiek patiems mažiausiems, tiek suaugusiems gerai žinomas Keistuolių teatras pristatys naują muzikinį spektaklį visai šeimai „HOP!“. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą pasakų pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP!

Kaina: 8 eur.

Daugiau apie renginį čia.

Kalėdinė ekskursija Kaune

O šiek tiek vėliau, galėsite pasivaikščioti po Kauno senamiestį bei atrasti įdomias ir galbūt naujas vietas. 13:30 prie Kauno pilies medinio tiltelio prasidės Kalėdinė ekskursija, kurios metu išgirsite viduramžių Kauno istorijas, sužinosite, kada Lietuvoje atsirado prakartėlės, kada buvo pradėtos puošti eglutės ir kaip skirtingai Kalėdas švęsdavo senojo Kauno tautos. Nepamirškite patogios avalynės ir šiltos aprangos!

Kaina: 4 eurai – vaikui, 8 eurai – suaugusiam asmeniui.

Daugiau apie renginį čia

„Musica sacra“

Savaitgalio užbaigimui – net du koncertai. 16 val. Šv. Ap. Petro ir Povilo arkikatedros bazilikoje vyks festivalio „Musica sacra“ koncertas. Vargonų muzika pasimėgauti galėsite nemokamai.

„Šventa naktis“

O 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – koncertas „Šventa naktis“. Advento nuotaiką kurs Kauno styginių kvartetas ir kauniečių mylima aktorė Inesa Paliulytė. Vakaro metu aktorės skaitomą Nobelio premijos laureatės, švedų rašytojos, romanistės ir novelistės Selmos Lagerlöf, sukurtą istoriją „Šventoji naktis“ papildys nuostabūs muzikiniai intarpai.

Kaina: nuo 6 iki 10 eurų.

Daugiau apie renginį čia.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra