Connect with us

Kultūra

Įdomiausių renginių sąrašas: ką šį savaitgalį veikti Kaune

Paskelbta

Kalėdinės mugės. Edukacinės veiklos. Parodos. Koncertai. Ir netgi knygų skaitymai su šunimis. Šį savaitgalį kauniečiams neverta tinginiauti namuose – geriau pasigaminti kalėdinių puošmenų namams, įsigyti dovanų, pasilinksminti ar praleisti laiką su visa šeima.

PENKTADIENIS Gruodžio 13 d. 

Advento vainikų kūrimo pamokos VDU Botanikos sode

Penktadienį ilgai miegoti neverta, nes jau 9 val. VDU Botanikos sode prasidės advento vainikų kūrimo pamokos su tautodailininke Jurgita Treinyte. Galėsite ne tik sukurti puošmeną savo namams, bet ir, po edukacinių užsiėmimų, pasigrožėti sodo oranžerija ir atogrąžų drugių paroda.

Trukmė – 1 valanda (60 min.).
Kaina vienam asmeniui – 5 eurai.
Būtina registracija tel. +370 610 49469 arba el. paštu vesta.aleknaviciute@vdu.lt

Daugiau apie renginį čia.

„Dovanų lentyna 2019“

Na, o, kad švenčių laukimas būtų kuo ramesnis ir džiaugsmingesnis, svarbu iš anksto pasirūpinti dovanomis. Surasti šiltą, mielą ir originalią dovaną galėsite prekybos centre „Akropolis“, kur penktadienį 10 val. prasidės mugė „Dovanų lentyna 2019“. Juvelyrikos dirbiniai, rankų darbo žvakės, darbo kalendoriai, įvairūs skanėstai, arbatos, žolelės ir dar daug, daug visko – po vienu stogu.

Mugė nemokama.

Daugiau apie renginį čia.

Naujos ekspozicijos atidarymas

O vakarop, Nacionalinis M. K. Čiurliono dailės muziejus pakvies į naują ekspoziciją „Lietuvos dailė XIV–XIX a.“, kurioje – viduramžių lobiai, legendos, mirtis, bažnyčia ir turtingųjų pasaulis… Muziejus lankytojus pasitiks 17 val. 

Paroda nemokama.

Daugiau apie renginį čia.

Gyva muzika ir šokiai užmiestyje kaip „tėvų laikais“

Po visų edukacinių veiklų, užsiėmimų ir parodų atsipalaiduoti kvies „9 Vėjai Culture Club“, Kauno užmiestyje. Vakaras ypatingas – grupė „Midnight Special“ vėjus užtvindys tradicinėmis Amerikos liaudies dainomis. Renginio durys atsidarys 18 val., belaukiant koncerto lankytojų lauks gurmaniško maisto degustacija, kuri tęsis ir vėlesnyje renginio dalyje. Organizatoriai pažada, kad čia netrūks įdomių žmonių istorijų, šokių pagal gyvą muziką, kultūros ir naujų pažinčių. 

Renginio kaina: nuo 15 iki 45 eurų. 

Tikslios kainos ir informacija apie renginį čia.

ŠEŠTADIENIS Gruodžio 14 d.

Didžioji Kalėdinė Kauno mugė

Nesijaudinkite, jeigu penktadienį dovanomis apsirūpinti nesuspėsite, kitą progą turėsite – šeštadienį. 10 val. Žalgirio arenoje startuos Didžioji Kalėdinė Kauno mugė. Po vienu arenos stogu susirinks prekybininkai, iš visos Lietuvos, kurie siūlys maisto, drabužių, tekstilės, dovanų ir idėjų šventinės aplinkos puoselėjimui. Pasisemti idėjų ir įsigyti dovanų čia galės kiekvienas. O suskirstytos zonos leis lankytojams patogiai ir greitai rasti aktualias prekes. 

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Skaitymai su šunimi. Įvadinis susitikimas

Knygų skaitymas vaikams kartais tampa ne pačiu mėgiamiausiu laiko praleidimo būdu. O jeigu skaitant šalia jų įsitaisytų keturkojis draugas? Greičiausiai tai taptų kur kas smagesne patirtimi. Įrodyta, kad šuns buvimas šalia – ramina ir mažina stresą. Šuo gali būti ir puikus klausytojas, kuris niekada nekritikuos ir nepertraukinės. Įkvėpti vaikus pamilti knygų skaitymą ir pačias knygas galėsite 12 val. Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Čia šeštadienį prasidės itin jaukių renginių ciklas: „Skaitymai su šunimi“.

Skaitymai skirti 5-11 m. vaikams. Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija el. paštu kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Daugiau apie renginį čia.

Kalėdinis draugų turgelis

Norinčius atsipalaiduoti, paklausyti muzikos ir tiesiog pasikalbėti su draugais, 13 val. „Vingiu dubingiu“ kiemelis kviečia į jau tradiciniu tapusį Kalėdinį draugų turgelį. Jauki palapinė su vietinių kūrėjų idėjomis dovanoms, šildantys gėrimai, skanus maistas, šventinė muzika ir be abejo pokalbiai su draugais! 

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Žydų paveldas Kaune. Baigiamasis projekto renginys

16 val. Šančiuose, V. Kudirkos bibliotekos padalinyje vyks baigiamojo projekto „Žydų paveldas Kaune“ renginys. Bus pristatomas projekto metu sukurtas virtualus žemėlapis, kurio dėka galima susipažinti su svarbiausiais žydų kultūros paveldo objektais bei neišeinant iš namų pažinti senąjį Kauną.

Vėliau bus galima pažinti Beigelių krautuvėlės atkurtą litvakų kulinarinio paveldo skonį, o galiausiai kartu su grupe Rakija Klezmer Orkestar galėsite nerti į žydiškos klezmer muzikos sūkurį.

Renginys nemokamas.

Daugiau apie renginį čia.

Tango Argentino

Šeštadienio dienos užbaigimui romantiškas, pozityvias emocijas dovanos renginys „Tango Argentino“. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – autentiška muzika, meilės bei aistros šokiai tiesiai iš tango tėvynės Argentinos. Scenoje pasirodys charizmatiškieji tango meistrai (Eduardo Gimenez, Nerijus Bakula) paruošė įspūdingą meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo jausmingų šokėjų pora (Brigita ir Carlos Rodriguez). 

Kaina: nuo 9 iki 19 eurų.

Daugiau apie renginį čia.

SEKMADIENIS Gruodžio 15 d.

Muzikinis spektaklis „HOP!“

Na, o sekmadienį, išsimiegojus, šeimų su vaikas lauks Kauno kultūros centras, kur 12 val. Tiek patiems mažiausiems, tiek suaugusiems gerai žinomas Keistuolių teatras pristatys naują muzikinį spektaklį visai šeimai „HOP!“. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą pasakų pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP!

Kaina: 8 eur.

Daugiau apie renginį čia.

Kalėdinė ekskursija Kaune

O šiek tiek vėliau, galėsite pasivaikščioti po Kauno senamiestį bei atrasti įdomias ir galbūt naujas vietas. 13:30 prie Kauno pilies medinio tiltelio prasidės Kalėdinė ekskursija, kurios metu išgirsite viduramžių Kauno istorijas, sužinosite, kada Lietuvoje atsirado prakartėlės, kada buvo pradėtos puošti eglutės ir kaip skirtingai Kalėdas švęsdavo senojo Kauno tautos. Nepamirškite patogios avalynės ir šiltos aprangos!

Kaina: 4 eurai – vaikui, 8 eurai – suaugusiam asmeniui.

Daugiau apie renginį čia

„Musica sacra“

Savaitgalio užbaigimui – net du koncertai. 16 val. Šv. Ap. Petro ir Povilo arkikatedros bazilikoje vyks festivalio „Musica sacra“ koncertas. Vargonų muzika pasimėgauti galėsite nemokamai.

„Šventa naktis“

O 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje – koncertas „Šventa naktis“. Advento nuotaiką kurs Kauno styginių kvartetas ir kauniečių mylima aktorė Inesa Paliulytė. Vakaro metu aktorės skaitomą Nobelio premijos laureatės, švedų rašytojos, romanistės ir novelistės Selmos Lagerlöf, sukurtą istoriją „Šventoji naktis“ papildys nuostabūs muzikiniai intarpai.

Kaina: nuo 6 iki 10 eurų.

Daugiau apie renginį čia.

 

Skaityti toliau

Kultūra

Nora Žaliūkė: „Knygų pagalba susidėlioju save iš naujo“

Paskelbta

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Nora Žaliūkė arba dar puikiai žinoma socialinių tinklų pseudonimu Knygų dama, dalinasi savo aistra knygoms ir skaitymu bando įkvėpti kitus. Jauna mama pasakoja apie magišką knygų skaitymo malonumą, sielos ramybės atradimą ir atskleidžia paslaptį, apie ką bus jos pirmoji knyga.

Kas Jums yra knygos?

Mano aistra, hobis, pabėgimas nuo rūpesčių laisvalaikis ir prieglobstis. Skaitymą atradau labai anksti, tada jo įsikibau ir iki šiandien nepaleidžiu. Tai veikla, kurią atlikdama jaučiuosi geriausiai ir įdėjau visas įmanomas pastangas, kad knygos taptų ne tik hobiu, bet ir nuolatine, pragyvenimui skirta veikla. Kad tik kuo daugiau laiko galėčiau skaityti.

Kaip knygos gali ugdyti žmones?

Visomis įmanomomis prasmėmis. Gali iš jų mokytis visiškai buitine ir akademine prasme. Gali keliauti, gali plėsti fantazijos ribas, gali svajoti, užsimiršti ir naudoti skaitymą kaip vidinės ramybės mentorių. Tačiau tie tikrieji, prisiekę skaitytojai išmoksta knygomis ugdyti ne tik smegenis, bet ir sielą. O čia jau didžiausias džiaugsmas ir pasiekimas.

Ar manote, kad knygų skaitymas gali padėti atrasti sielos ramybę? Kodėl?

Tikrai taip, nes manau, jog esu to pavyzdys. Tikrai įvairaus plauko sunkumų jau spėjau patirti, išgyventi ir visuose juose mane lydėjo knygos. Aš į jas pabėgu, prasmengu, pametu realybės jausmą, užsimirštu, pasiklystu ir tada atrandu, knygų pagalba susidėlioju save iš naujo. Knygose slepiasi istorijos, kurios gali padėti. Jei pasirenki tinkamas knygas ir dar moki skaityti tarp eilučių  – tavo ramybė, psichologas, pagalba, pabėgimas slypi rankose laikomuose puslapiuose.

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Dažnai vaikams knygų skaitymas yra nuobodi veikla. Koks Jūsų santykis buvo su knygomis?

Kaip ir minėjau, skaityti ir mylėti knygas pradėjau labai anksti. Pamatę mano potraukį, jį labai palaikė ir šeima . Knygos buvo ir mylimiausi žaislai, ir dovanos visomis progomis. Man ši veikla niekad neatrodė nuobodi ir neįsivaizduoju, kaip ji tokia gali būti, kai knygų pagalba gali apkeliauti ne tik pasaulį, bet ir pasaulius. Žinoma, šiais laikais aplink vaikus tyko daug daugiau pagundų, spalvingesnių ir daug mąstyti neskatinančių veiklų, žaislų ir ekranų. Bet aš nuoširdžiai tikiu, kad 99 % vaikų ima pavyzdį iš savo tėvų. Jei namuose nėra knygų, tėvai jų neskaito, nevaikšto į bibliotekas, nepažįsta autorių ir meilės skaitymui neskatina pavyzdžiu, kaip tas vaikelis gali norėti skaityti?

Kas paskatino dalintis skaitymo patirtimi socialiniuose tinkluose?

Vyras. Jam pasakodavau apie visas perskaitytas knygas ir užkrėčiau jį skaitymu. Pats imdavo vieną knygą po kitos ir džiaugdavosi rekomendacijomis. Jis pasiūlė dalintis viešai, o aš ir pabandžiau. Sekėjų ir skaitytojų ratas greitai užaugo ir tuo sprendimu negaliu atsidžiaugti.

Knygų skaitymas šiuo metu Jums nėra tik hobis, bet ir pragyvenimo šaltinis. Ar nebijote, kad po kiek laiko knygų skaitymas gali būti tik darbas, bet ne malonumas?

Esu sau pasakiusi, kad jei kada nors pajausiu, kad skaitymas ir knygos man tampa tik darbu ir dėl to aš nebejaučiu to magiško skaitymo malonumo – iškart pakeisiu darbą. Niekada sau neleisčiau niekam įsikišti ir sugadinti to jausmo. Skaitymas ir knygos man per daug brangūs, kad jų atsisakyčiau dėl darbo, prestižo ar algos. Kol kas man viską pavyksta puikiai derinti, o magija išliko.

Skaitydami knygas mes dažnai nusikeliame į kitų gyvenimus ir kitus pasaulius. Kaip nesusimaišyti kur yra realybė, o kur yra tik scenarijus?

O sumaišyti kartais yra labai gerai. Visą dieną vaikščioti su plačiausia šypsena, nes tavo veikėjams kažkas pasisekė, nors kelioms minutėms įsivaizduoti, kad gyveni kitoje planetoje, parduotuvėje stebėti žmones ir galvoti, ką apie juos pasakytų tavo skaitomo trilerio seklys – visa tai ir yra mano skaitymo magija. Tas trumpas pasiklydimas yra smagus. Žinoma, tai neturi peržengti sveiko proto ribų, tačiau noriu tikėti, kad taip dažnai ir nenutinka.

Nora Žaliūkė / nuotrauka iš asmeninio archyvo

Perskaitėte jau turbūt ne vieną šimtą knygų, o ar pati planuojate išleisti savo knygą? Apie ką ji būtų?

Anksčiau sakiau, kad kai žinosiu, apie ką ir jausiu, kad jau laikas – gal ir parašysiu. Dabar sakau – parašysiu. Ir žinau apie ką – drąsiausią savo pažįstamą žmogų. Kada parašysiu nežinau. Bet, kad kažkas viduje auga ir bręsta, tai tikrai.

Rekomenduokite „Kauniečiams.lt“ skaitytojams savo mėgstamiausių knygų TOP5, kurias perskaitėte šiais metais.

  1. John Steinbeck “Apie peles ir žmones”
  2. Guillermo Arriaga “Laukinis”
  3. Michelle McNamara “Išnyksiu tamsoje”
  4. Taylor Jenkins Reid “Septyni Evelinos Hugo vyrai”
  5. Karl Ove Knausgard “Mano kova. Vaikystės sala”
Skaityti toliau

Kultūra

Gyventojai jau gali išgirsti mistinio Kauno žvėries knarkimą (video)

Paskelbta

Nuo liepos 25 d., priėjus prie vienos iš Kauno pilies bokštų angų, jau galima išgirsti legendomis apipinto Žvėries knarkimą. Tai – specialiai „Kaunas 2022“ progai sukurta mistinė būtybė, kuri traukia tiek didelių, tiek mažų miesto gyventojų dėmesį ir kursto jų smalsumą.

„Kaunas 2022“ Mitinio Žvėries programos kuratorius Rytis Zemkauskas, paklaustas, kas gi yra tas Kauno Žvėris, teigė: „Mes sakom, kad miestas yra gyvas organizmas. Tai jis gali būti žvėris. Tai mes visi, visas kūnas. Metafora yra miestas, žvėris yra miestas.“ Jis taip pat įspėja Žvėries nežadinti, o jeigu jo kartais negirdėtumėte – šis greičiausiai tuo metu bus atsikėlęs ir kur nors išėjęs.

R. Zemkauskas taip pat pridūrė, kad pasiruošimas 2022 metams, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine yra kasdienis darbas su bendruomene, kurio iš pirmo žvilgsnio kartais gal ir nesimato. „Tai ilgas ir kruopštus procesas. Bet jis vyksta dabar. Mes bandome tuos istorijos fragmentus surinkti į vieną prasmingą pasakojimą“, – tvirtino programos kuratorius.

Plačiau apie Kauno Žvėrį žiūrėkite LNK žinių reportaže:


 

 

Skaityti toliau

Kultūra

Po Kauno pilimi apsigyveno Mitinis Žvėris

Paskelbta

Seniai žinoma, kad po Kauno pilimi kažkas gyvena. Bet kas?

Yra istorijos apie nugrimzdusį senąjį Kauną.

Yra istorijos apie Kauno Karalaitę, su kariuomene gyvenančią požemiuose.

Yra pasakojimų apie slaptus tunelius, vedančius iki Nemuno, iki Pažaislio arba net Trakų.

Yra istorijos apie iki šiol neatrastas požemines sales, prikrautas ginklų ir lobių.

Ir yra istorija apie Kauno Žvėrį.

Legenda sako, kad jis miega ir nubus 2022-aisiais metais, kai Kaunas švęs Europos kultūros sostinės atidarymo šventę. Ir miega jis giliai po Kauno pilimi.

Jau netrukus kauniečiai ir miesto svečiai, eidami pro Kauno pilį, netikėtai išgirs keistus garsus – jų ausis pasieks miegančios mitinės būtybės knarkimas. Liepos 25 d. 12 val. Kauno miesto muziejus ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pristatys bendrą renginį: „Po Kauno pilimi miega žvėris“. Nors požeminiame Kaune gyvenančio žvėries išvysti negalime, iki mūsų atsklis paslaptingas jo balsas. Kas gi tas Žvėris – pabandysime įsivaizduoti skaitydami ir klausydamiesi „Kauno žvėries pasakų knygoje” nugulusių istorijų.

 

„Nuo šiol maži ir dideli miestiečiai dažnai galės išgirsti jį knarkiant. Tereikės prieiti prie vienos iš angų Kauno pilies vakariniame bokšte, ir atidžiai paklausyti. Jei nesigirdės, reikš, kad Žvėris nubudo ir išėjo apžiūrėti savo valdų. Tuomet nepatingėkite ateiti kitą kartą“, – sako „Kaunas 2022“ Mitinio Žvėries programos kuratorius Rytis Zemkauskas.

„Žvėris ne veltui užmigo po Kauno pilimi – tai seniausias, daugybe tikrų ir netikrų istorijų apipintas miesto objektas. Tikimės, kad šis „Kaunas 2022“ sukurtas personažas pažadins tiek vaikų, tiek suaugusiųjų smalsumą ir paskatins pažvelgti į miestą kitu kampu“, – sako Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.

Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, planuojama, dar ne kartą suburs miestiečius prie Žvėries miego vietos. Šią vasarą numatomi bent 3 šeimoms skirti susitikimai, kurių metu bus galima pasiklausyti Kauno mitinio žvėries pasakų skaitymų.

Žvėries knarkimo garso instaliacijos autorius – kompozitorius Paulius Kilbauskas.

 

Šaltinis: Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022

Nuotraukos autorius – Andrius Aleksandravičius

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi