komanda, Į kovą su „Buducnost“ kauniečiai stos be traumuoto N.Wolterso, Kaunieciams.lt

Į kovą su „Buducnost“ kauniečiai stos be traumuoto N.Wolterso

0

Kauno „Žalgiris“ penktadienį stos į kovą su sezono eigoje labiausiai pasikeitusia Eurolygos komanda – Podgoricos „Buducnost“. Varžovai ne tik gerokai atsinaujino, bet neatsivežė eilės krepšininkų, todėl Šarūnui Jasikevičiui ruoštis dvikovai yra dar sunkiau.

„Laukiu jūsų (žurnalistų – aut. past.) straipsnių, kad žinočiau, kaip ruoštis. Du žmonės buvo oro uoste, du – viešbutyje, bet vis tiek nesupratome, kas žais. Juokauju, bet tikrai laukiame informacijos, su kokiais krepšininkais varžovai žais. Labai sunku dėliotis. Kažkokius akcentus bandome turėti ir viską paliksime variantams – jeigu varžovai žais taip, tai mes kitaip. Pasitaiko“, – prieš dvikovą su Juodkalnijos ekipa sakė Š.Jasikevičius.

Kauno klubas savo sudėtyje neturės tik Nate‘o Wolterso, kuris susižeidė kirkšnį ir nežais 2-3 savaites.

Tuo metu svečių gretose nuostoliai yra didesni. Rimčiausia netektis – Sakartvelo talentas Goga Bitadzė, Eurolygoje renkantis po 13,1 taško, 6,6 atkovoto kamuolio ir 18 naudingumo balų. Jį pavaduos ekipos naujokas Devinas Williamsas.

Į nacionalinę Juodkalnijos komandą išvyko Petaras Popovičius (vid. 5,1 tšk.), Filipas Barovičius (vid. 3,4 tšk.), Suadas Sehovičius (vid. 4,1 tšk.) ir Seadas Sehovičius (vid. 3 tšk.).

Š.Jasikevičius interviu prieš rungtynes papasakojo apie varžovų pokyčius žaidime ir didžiausią talentą G.Bitadzę, taip pat pasidalijo mintimis apie išvadas po mačo su „Rytu“ ir stringantį žaidimą ketvirtuose kėliniuose.

– Ar „Buducnost“ veidas jau buvo pasikeitęs su nauju treneriu Jasminu Repeša ir naujais krepšininkais?
– Galvoju, kad dabar komanda nepriminė tos, kuri buvo sezono pradžioje. Prisidėjo keturi nauji žaidėjai, iš jų trys, kurie sukosi arba ateityje suksis aplink NBA. Treneris visai naujas, tai pakeitus keturis žaidėjus yra visai nauji vaidmenys. Galbūt išliko tik Earlo Clarko didelis vaidmuo, o visa kita nuo pirmųjų rungtynių pasikeitė. „Buducnost“ skina pergales, jų sudėtis atrodo labai gera.

– Ar žaidimas su treneriu Jasminu Repeša tapo laisvesnis?
– Sunku pasakyti, ar jis laisvesnis, kai atėjo keturi nauji žaidėjai. Norrisas Cole‘as žaidžia 30 minučių, kuris prideda labai daug greito puolimo. Jeigu gynyboje yra skylių, tai Goga Bitadzė su savo ūgiu (211 cm – aut. past.) jas užkamšo.

– Prie J.Repešos pastebimai kilo „Buducnost“ puolimo skaičiai. Ar tai yra naujojo trenerio sumanymai, ar N.Cole‘o ir G.Bitadzės įtaka?
– Vėlgi, prisideda keturi žaidėjai. Kalbame apie labai gerai besiginantį žaidėją Jamesą Bellą, kuris gali ir pataikyti. Yra G.Bitadzė, prisidėjo ir Devinas Williamsas, kuris Turkijoje turėjo įspūdingą statistiką, ir yra N.Cole‘as vietoje žaidėjo, kurį labai greitai atleido. Keturi nauji krepšininkai visai išstumia vietinius. Podgoricoje ir taip buvo sunku išlošti, o dabar jų sudėtis apsivertė aukštyn kojomis.

– Bandėte suvokti, kaip „Buducnost“ namie įveikė „Real“ ir CSKA, bet išvykose dar neturi nė vienos pergalės?
– Daugiau mažiau tai yra logiška. Kiekviena komanda namie žaidžia geriau. Serbų mokykla, puikūs fanai.

– 19-metis G.Bitadzė nežais, bet kokį įspūdį jums palieka šis jaunasis talentas?
– Labai talentingas. Matosi, kad aikštėje yra gyvas, o tai yra svarbiausia. Jis į krepšinį žiūri su malonumu, nori kovoti, eiti save patikrinti prieš aukščiausio lygio varžovus. Tai jau parodė jo pirmosios rungtynės su Madrido „Real“, kai visiems Eurolygos čempionams kibo į atlapus. Visi kalba apie krepšininkų rankų ilgį, ūgį, techniką, bet man patinka tokie gyvi krepšininkai, kurie kovoja, stengiasi būnant aikštelėje. Matosi, kad Bitadzė myli krepšinį. žiūrint į krepšininkus, tai yra vienas labai užmirštas faktorius.

– Kokias išvadas „Žalgiris“ padarė po pastarųjų rungtynių su Vilniaus „Rytu“?
– Išvados gana paprastos, kaip ir visą sezoną. Daugumoje rungtynių turime pranašumą, bet nemokame užbaigti rungtynių. Ketvirtuose kėliniuose labai suprastėjame ir gynyboje, ir puolime. Labai sunku suprasti, kodėl taip yra, nes žaidėjai ketvirtajame kėlinyje nėra pavargę – esame viena iš daugiausiai Eurolygoje žaidėjus rotuojančių komandų.

Galbūt yra lyderystės problemų, o kai pralaimi aibę rungtynių, tai galbūt atsiranda bėdų ir galvoje. Reikia jas pramušti. Manau, kad viena ar dvi pergalės mums labai reikalingos, kaip oras. Pats krepšinis, sugrįžus visai komandai, manęs nelabai jaudina. Ir Barselonoje buvo geros rungtynes, kontroliavome mačus ir su „Lietkabeliu“ bei „Rytu“. Kažkaip trūksta žudiko instinkto. Jeigu pirmauji 9 taškais, bet normaliai komandai, žaidžiančiai namuose, duosi galimybių, tai jos galbūt pasinaudos, galbūt ne. Mes tuos dalykus šiemet paliekame šansams, o šansai yra ne mūsų pusėje. Prie to ir sugrįžtame.

– Kodėl gynyboje viskas sugriūna ketvirtuose kėliniuose?
– Kažkiek turime idėjų, bet ne viską diskutuosiu viešumoje. Savų idėjų dėl ketvirtojo kėlinio yra, galbūt bandysime kažką keisti, taikyti dar didinsime rotaciją.

– Kokia yra Brandono Davieso sveikatos būklė?
– Gera, manau, kad trys dienos sunkių treniruočių jam tikrai padės. „Žalgiriui“ reikia visų žaidėjų, bet sunku, kad visi sužaistų.

– Ar visi pasiruošę žaisti?
–Nate‘as Woltersas nežais. Jis jau savaitgalį žaidė su įplyšusia ar patempta kirkšnimi. Taip jau gaunasi, kad vėl turime visi pasitempti.

zalgiris.lt inf.