NaujienosSportas

Į „Kauno Žalgirį“ sugrįžęs G. Sirgėdas: „Kaunas – miestas komfortas”

0

Gratas Sirgėdas yra vienas perspektyviausių savo kartos futbolininkų. Žaliai baltų komandoje sportininkas jau spėjo apšilti kojas, todėl specialiame kaunieciams.lt interviu pasidalino savo patirtimi ir džiaugiasi, galėdamas karjerą tęsti būtent „Kauno Žalgiryje”.

2013 metai Gratui Sirgėdui (25m.) buvo išties įspūdingi. Lietuvoje vykusiame Europos U-19 futbolo čempionate  įmušė net tris įvarčius bei tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Toks pasirodymas jam uždirbo pasitikėjimą iš vyrų rinktinės trenerių štabo ir tų pačių metų rudenį G.Sirgėdas debiutavo pasaulio čempionato atrankos varžybose. Sportininkui taip pat atiteko „Auksinio batelio“ apdovanojimas.

Puikiu kamuolio valdymu ir miklumu pasižymintis bei keliose pozicijose galintis žaisti talentas sulaukė skambučių iš įvairių Europos vietų ir tą pačią vasarą pakėlė sparnus į Vokietiją, kur pasirašė sutartį su „VfB Stuttgart“ ekipa.

Futbolininko karjera

Kaip teigė pats G. Sirgėdas, šiuo metu žaisdamas geriausiai jaučiasi saugo pozicijoje. Kur kas labiau mėgsta atakuojančias nei gynybines funkcijas. Geriausios išreikštos savybės – kūryba, driblingavimas bei tikslūs perdavimai. Bet nuo ko viskas prasidėjo?

„Futbolas į mano gyvenimą atėjo labai natūraliai. Būdamas tik 3 jau spardydavau kamuolį, o kai suėjo 4 metai, tėtis mane atvedė į pirmąją treniruotę.“ – pasakojo Gratas.

Savo karjeros pradžioje sportininkas visada žaisdavo su 2-3 metais vyresniais žaidėjais, o sulaukęs 15-kos iškėlė sparnus į Kauną.

„Į Kauną persikėliau, nes čia, esančioje futbolo akademijoje, buvo geriausios futbolo treniruočių sąlygos Lietuvoje. Man tai davė labai daug – 2010 metais patekau į U17 jaunių rinktinę“, – prisiminė sportininkas.

Kaune sportavęs ir akademiją atstovaudamas, Gratas praleido 3 metus iki tų stebuklingųjų 2013 metų, kuomet persikėlė į Vokietiją. Kaip teigė dabartinis „Kauno Žalgirio“ saugas, įspūdingiausia buvo atstovauti žymųjį „VfB Stuttgart“ klubą.

Paklaustas apie įsimintiniausius karjeros momentus, Gratas akimirksniu sugrįžo į 2013-uosius, kuomet su U-19 rinktine sužaidė įspūdingai – pelnė net 3 įvarčius. „Tai buvo kažkas neįtikėtino“ – prisiminė futbolininkas. „Kauno Žalgirio“ saugas taip pat paminėjo ir debiutą Lietuvos vyrų rinktinėje.” Nors žaidžiau nedaug, bet jausmas buvo nerealus.” – papildė jis.

G. Sirgėdas: „traumos – dalis sporto, o stiprybės sėmiausi ir iš pačio K. Bryanto“

Vis dėl to, perspektyvųjį žaidėją nuo tolimesnių gyvenimo pergalių stabdė įvairios traumos. Negalėdamas demonstruoti geriausios savo sportinės formos, G. Sirgėdas Vokietijoje buvo priverstas žaisti žemesnėse lygose, kol, galų gale, 2017-2018 sezonui sugrįžo į Kauną. Po to metus sužaidė „FK Sūduvos“ komandoje ir 2020 vėl sugrįžo į Kauną.

„Buvo tikrai nelengva. Kobe Bryantas buvo vienas iš tų, iš kurių galėjau mokytis, kaip sunkiai reikia dirbti ir nepasiduoti. Sužinojęs apie jo mirtį, labai išgyvenau. Man jis imponuodavo kaip asmenybė. Jo mentalitetas buvo stulbinantis. Dabar jaučiuosi žymiai tvirtesnis ir emociškai brandesnis.“ – prisipažino futbolininkas.

Traumos ir duobės karjeroje jau praeityje. Sportininkas džiaugėsi, kad šiuo metu yra pakilime ir gali atstovauti „Kauno Žalgirio“ klubą.

Grįžimas į “Kauno Žalgirį”- „treniruotėms labai padeda Kauno maniežo kupolas“

Bendraujant su Gratu, buvo neįmanoma neišgirsti begalinio pasitikėjimo ir užsispyrimo jo balse. Po sunkaus karjeros periodo Vokietijoje, sugrįžęs į Lietuvą, G. Sirgėdas, patikino, kad yra pasiruošęs „Kauno Žalgiriui” atiduoti visą save ir siekti geriausios sportinės formos.

Kauno klubo komandos saugas taip pat pasidžiaugė, kad praėjus porai metų, komanda atrodo labiau sutvirtėjusi.

„Lyginant su 2018 metu sezonu, komanda pasikeitė iš esmes. Pasipildė ne vienu kokybišku žaidėju. Treniravimosi sąlygas žymiai pagerino naujai pastatytas futbolo maniežas po kupolu.“ – teigė žaidėjas. „Tokio kupolo nemačiau niekur, net būdamas Vokietijoje.“ – pasidžiaugė jis.

G. Sirgėdas iškart prisiminė ir „Kauno Žalgirio“ direktoriaus P. Motiejūno pasakytus žodžius: „Ateis diena, kai klubas uždirbs pinigus ne iš krepšinio, o iš futbolo.“ – „o tai daug ką pasako.“ – pabrėžė jis.

G. Sirgėdos prisijungimo prie Kauno klubo džiaugėsi ir vyriausiasis treneris Rokas Garastas:

„Labai džiaugiamės Grato prisijungimu prie komandos. Kadangi su juo teko kartu dirbti nacionalinėje rinktinėje, puikiai žinau jo galimybes rungtyniaujant ir labai aukštame lygyje. Išnaudosime jo meistriškumą bei universalumą. Jis yra pasirinkimas kaip tik mūsų vizijai“.

„Sekime Islandijos pavyzdžiu“

Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos klubiniame ir rinktinės žaidime, švelniai tariant, ne visada pavyksta sužaisti taip, kaip norėtųsi. Trūksta netik talento, bet ir sąlygų futbolo treniruotėms. Kita vertus, praėjusių metų sezone Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pademonstravo įspūdinga formą ir buvo per plauką nuo patekimo į „UEFA”.

Paklausus Grato Sirgėdos, ką, jo manymų, būtų protingiausia iš esmės pakeisti Lietuvos futbolo sistemoje, futbolininkas kalbėjo tiesiai.

„Mano galva didžiausią dėmesį reikia skirti bendrai futbolo sistemai nuo pačių pradmenų ir tuo rimtai užsiimti. Nuo vaikučių ugdymo iki sportavimo sąlygų gerinimo jiems. Žinoma, būtina vizija, pagal kurią ir būtų galima dirbti. Sėkmingas Islandijos futbolo pakilimas galėtų būti vienas iš pavyzdžių ir įkvėpimų mums.“ – akcentavo G. Sirgėdas.

Kaunas – miestas komfortas

Gratas Kauno mieste ne naujokas. Neretai sportininką galima sutikti „Ąžuolyno” parke arba su antra puse vaikščiojantį po Laisvės alėją. Anot jo, miestui netrūksta nieko.

„Kaunas turi visko ko reikia. Nėra kamščių, kaip, pavyzdžiui, sostinėje. Čia visada jaučiuosi komfortiškai ir tikrai patogiai. Malonu, kad su drauge visada randam kur nueiti. Įspūdingai po rekonstrukcijos atrodo Laisvės alėja.

Žinot, gamta, parkai – paprasti dalykai džiugina labiausiai.“ – apie žalią Kauną pasakodamas šypsojosi sportininkas.

Kada keliasi ir eina miegoti futbolininkas?

Ne paslaptis, kad profesionalūs sportininkai laikosi griežto mitybos ir miego režimo. Gratas Sirgėdas – ne išimtis. Futbolininkas pasidalino trumpu savo dienos tvarkaraščiu.

„Tvarkaraštis priklauso nuo to ar tą dieną yra rungtynės ar ne. Kadangi šiandien rungtynių nėra, tai kėliausi 8:30 val. Pusryčiams dažniausiai valgau įvairias košes su vaisiais, riešutais ar sėklomis. Mityba yra viena svarbiausių dalių mano gyvenime.“ – pabrėžė sportininkas.

„Į treniruotę išvykstu apie 10 val. Ji prasideda 11 val. ir su visomis raumenų aktyvacijomis, apšilimais trunka iki 13 val. Apie 14 val. grįžtu namo, tuomet pietūs ir laisvas laikas. Jeigu tą dieną yra rungtynės, tai treniruotės nevyksta. Vakarienė valgau apie 19 val. Miegoti dažniausiai einu apie 22 val.“ – pasakojo G. Sirgėdas.

Vasario 7 d. vykusiose draugiškose rungtynėse tarp „Kauno Žalgirio“  ir  Rygos „Metta“ komandų G. Sirgėdas spėjo pasižymėti vienu įvarčiu. Taip prisidėjo prie komandos pergalės. Rezultatu 3:0 kauniečiai nepaliko vilčių svečiams iš Latvijos.

Artimiausių „Kauno Žalgirio“ rungtynių tvarkaraštis:

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos