Kauniečiams redakcijaNaujienosVerslasĮ Kauno LEZ vartus beldžiasi didelių ambicijų turinčios įmonės

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) šiais metais jau įvyko penkerios įkurtuvės – veiklą pradėjo įmonės „Fitsout“, „Axioma“ ir „Hollister“. Šiais metais savo veiklą Kauno LEZ taip pat pradėjo restoranas „Grill London“ bei įmonė „Freda“. Apie tai portalą „kauniečiams.lt“ informavo LEZ atstovai. Plati erdvė investicijoms Kauno LEZ teritorijos plotas iš viso siekia 534 hektarus. Šiuo metu klientams išnuomota apie apie 20 procentų investicijoms numatytos teritorijos – 103 hektarai.  Iš viso Kauno LEZ teritorijoje šiuo metu veikia...
Avatar Arūnas Dambrauskas2019 18 liepos

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) šiais metais jau įvyko penkerios įkurtuvės – veiklą pradėjo įmonės „Fitsout“, „Axioma“ ir „Hollister“. Šiais metais savo veiklą Kauno LEZ taip pat pradėjo restoranas „Grill London“ bei įmonė „Freda“. Apie tai portalą „kauniečiams.lt“ informavo LEZ atstovai.

Plati erdvė investicijoms

Kauno LEZ teritorijos plotas iš viso siekia 534 hektarus. Šiuo metu klientams išnuomota apie apie 20 procentų investicijoms numatytos teritorijos – 103 hektarai.  Iš viso Kauno LEZ teritorijoje šiuo metu veikia 32 bendrovės.

Neseniai į LEZ įžengusi bendrovė „Fitsout” pastatė 20.180 kv.m. ploto gamyklą. Savo veiklos pristatyme investuotojai pabrėžia, kad gamykloje „tikslingai pasirinktas ir įgyvendinamas projektinis baldų gamybos principas naudojant išskirtines žaliavas, aukštąsias technologijas ir inovatyvią „Fitsout““ procesų valdymo sistemą“.

„Fitsout“ yra tarptautinė įmonė, kurianti baldus ir interjero sprendimus didiesiems globalios rinkos dalyviams: parduotuvėms, viešbučiams, tinkliniams restoranams bei kitiems mažmeninės prekybos ir paslaugų objektams. Tvirtinama, jog įmonės klientai reikalauja išskirtinai individualių interjero ir funkcinių sprendimų, todėl visada didžiausias dėmesys skiriamas gaminių, idėjų originalumui ir nepriekaištingam jų įgyvendinimui.

Neslepia didelių ambicijų

Kauno LEZ vartus neseniai pravėrusi „Hollister“ yra 1921 metais įkurta ir darbuotojams priklausanti amerikiečių įmonė, gaminanti intensyvios terapijos bei žaizdų priežiūros įrangą. Pabrėžiama, jog „Hollister“ turi gamybos ir platinimo padalinius trijuose žemynuose, biurus daugiau nei 25 pasaulio šalyse ir tiekia produkciją į daugiau nei 80 rinkų.

UAB „Axioma Metering“ kuria ir gamina ultragarsinius šilumos, vandens apskaitos ir duomenų valdymo prietaisus. Bendrovė yra viena iš ultragarso technologijos taikymo pradininkių ir lyderių Baltijos šalyse. Ultragarsinius šilumos ir vandens skaitiklius įmonės specialistai gamina nuo 1993 metų. „Axioma Metering“ jau yra pagaminusi daugiau kaip 2,5 milijono vandens skaitiklių, 300 tūkstančių šilumos apskaitos prietaisų bei daugiau kaip 3,5 mln. nuotolinio valdymo duomenų gavimo punktų. Beveik 70 proc. bendrovės produkcijos yra eksportuojama.

„Axioma Metering“ neslepia ambicingų siekių: artimiausiuose planuose – nauja robotizuota ultragarsinių skaitiklių gamykla, kurioje bus gaminami naujos kartos išmanieji vandens skaitikliai, o ilgalaikis bendrovės tikslas – būti tarp TOP 5 Europos skaitiklių gamintojų.

Reikšminga rekonstrukcija

Kauno LEZ turi ir daugiau svarbių naujienų. Šį mėnesį prasidėjo ilgai laukta kelio rekonstrukcija, kurios tikslas – sujungti LEZ teritoriją su valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis. Iki kitų metų gegužės čia planuojama pastatyti skirtingų lygių sankryžą su viaduku ir jungiamuoju keliu.

Paskaičiuota, kad šiuo metu iš Kauno LEZ industrinės teritorijos kasdienį į eismą A6 kelyje įsilieja apie 7 000 transporto priemonių. Nuogąstaujama, kad tokie srautai ne tik lėtina pravažiavimą toje vietoje, bet ir sukuria potencialias avarines situacijas.

Naujo transporto mazgo atsiradimas turėtų dar labiau padidinti Kauno LEZ patrauklumą investuotojų akyse.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up