COVID

Į COVID-19 vakciną lietuviai žvelgia skeptiškai – dalis gyventojų skiepytis nežada

0

Sausio 11 dieną į Lietuvą atvyko jau ketvirtoji vakcinos nuo COVID – 19 siunta – 25740 skiepų dozių, kuriomis jau šį antradienį bus pradėti skiepyti slaugos ir globos įstaigų gyventojai, bei jų darbuotojai.  Tačiau lietuvius vis dar kankina abejonės, jie išlieka skeptiški ir didelio pasitikėjimo vakcina nerodo.

Daugumai gyventojų abejones kelia informacijos apie vakciną trūkumas, bei įvairios antivakserių teorijos. Dažnai internete pasirodo melagingi pranešimai apie netikrus nuo vakcinos pasireiškusius simptomus, kuriais žmonės skatinami nesiskiepyti. Tačiau tokiais pranešimais tikėti nereiktų, nes iki šiol atlikti tyrimai teigia, kad ši vakcina yra saugi ir kol kas nėra jokios neigiamos informacijos, apie jos sukeltus negalavimus ar šalutinį poveikį, todėl žmonėms nereiktų nerimauti dėl vakcinos saugumo.

Atlikus trumpą apklausą ar Lietuvos gyventojai sutiktų skiepytis nuo COVID – 19 viruso paaiškėjo, kad didelė dalis apklaustųjų vakcina skiepytis nenorėtų. Apklaustieji pasiskirstė į dvi kategoriškas nuomones – maždaug 40% vakciną vertina skeptiškai ir netiki jos veiksmingumu, o likusieji 60% žada skiepytis, taip siekdami apsaugoti save ir aplinkinius.

Primename, kad norint, jog organizme susiformuotų stiprus imunitetas, reikia dviejų vakcinos nuo COVID – 19 dozių, pasiskiepijus pirmąjį kartą, revakcinacija turėtų įvykti maždaug po trijų savaičių.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: COVID