Gyvenimo būdasSveikata

Gyvybė tęsis – donoro inkstai ir ragenos dovanojo kokybiškesnį gyvenimą laukusiems žmonėms

0

Rugpjūčio 26-ąją organų transplantacijos laukusius pacientus pasiekė gyvenimą keičiančios naujienos – po ilgo laukimo nežinioje jiems atsirado tinkamas donoras.

Trečiadienio popietę Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukė žinios iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės apie registruotą potencialų donorą.

Kiekvieną kartą gavus tokią žinią laukiama artimųjų sprendimo – ar jie sutiks dovanoti organus jų laukiantiems pacientams. Gavus jų pritarimą, pradėti transplantacijos koordinavimo veiksmai: įvertinta donoro organų būklė, pagal klinikinius rodiklius atrinkti tinkamiausi recipientai bei vykdyta organų transplantacija.

Šį kartą viltis pasveikti ir gyventi visavertį gyvenimą įsižiebė recipientams, laukusiems ragenos bei inkstų. Jiems ketvirtadienį persodinti šie organai ir audiniai.

Ragenos ir inkstai yra laukiamiausi audiniai ir organai transplantacijai. Rugpjūčio 1 d. tinkamos ragenos laukė 136 žmonės, inksto – 127. Iš viso organų ir audinių transplantacijos Lietuvoje laukia 414 žmonių.

Organų donorystė – tai kilnus mirusio žmogaus artimųjų poelgis, vertas pačios didžiausios pagarbos, būtent šis sprendimas suteikia galimybę pasveikti sunkiai sergantiems ligoniams.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kviečia priimti sprendimą dėl organų donorystės ir – tai ypač svarbu – apie tai pasikalbėti su artimaisiais, kurie ir priima lemiamą sprendimą mirties atveju.

Pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti galite ir internetu https://ntb.lt.

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM ir SAM Spaudos tarnybos informacija

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Gyvenimo būdas