Naujienos

Greitieji kreditai: ką naudinga žinoti

0

Greitieji kreditai jau ne pirmą dešimtmetį yra siūlomi daugelio kredito bendrovių. Ilgą laiką tai buvo pati populiariausia paskolų rūšis, kurią rinkdavosi tūkstančiai mūsų šalies gyventojų. Tačiau jei jus taip pat jau kurį laiką domina grietieji kreditai ir tai bus pirmasis kartas, kai jūs bandysite kreiptis į kreditorius, visų pirma turėtumėte suprasti, kas yra greitieji kreditai ir kuo jie skiriasi nuo kitų paskolų.

Kas yra greitieji kreditai?

Greitieji kreditai pasižymi labai aukštomis palūkanomis ir trumpu kredito grąžinimo terminu. Pastarieji finansiniai instrumentai yra sukurti padėti žmonėms, kurie staiga susiduria su pinigų trūkumu ir tokią situaciją nori išspręsti kuo greičiau. Paprastai greitojo kredito grąžinimo terminą nulemia tai, kokio dydžio kredito yra prašoma, tačiau jų dydis visuomet būna ribotas (dažniausiai greitieji kreditai neviršija vieno ar dviejų tūkstančių eurų).

Greitųjų kreditų grąžinimo įmokos yra paskirstomos per sutartyje nustatytą laikotarpį. Dažnai tokių kreditų grąžinimo terminas būna tarp 3 ir 6 mėn. Šis terminas gali būti ir ilgesnis – tai priklauso nuo pasirinktos kredito bendrovės. Kai kurie kreditoriai savo klientams suteikia galimybę kredito grąžinimo terminą pratęsti, tačiau tai tik dar labiau pabrangina kreditą ir nulemia didesnes išlaidas.

Nors kiekviena paskola yra rimtas finansinis įsipareigojimas, į greituosius kreditus būtina žvelgti ypatingai atsargiai ir atsakingai, kadangi priešingu atveju galima susidurti su dideliais finansiniais sunkumais ir gerokai suprastėjusiu kredito reitingu (bei kredito istorija).

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 924
 • NEPADEDA
  2% 22 / 924
 • ŽLUGDO
  78% 725 / 924
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 924

Dėl greitojo kredito turėtumėte kreiptis tik tuo atveju, jei esate visiškai tikri, kad pajėgsite jį grąžinti laiku ir tinkamai įgyvendinsite visas sutarties sąlygas. Tačiau jei jūs jau susiduriate su finansiniais sunkumais, vargu ar greitieji kreditai ilguoju laikotarpiu jums galės pagelbėti. Todėl apie kreipimąsi į kreditorius siekiant gauti greitąjį kreditą turėtumėte labai gerai pagalvoti. Žinoma, jei jūsų finansinė situacija yra pakankamai stabili ir greitąjį kreditą jūs panaudosite tinkamu būdu, greitasis kreditas gali suteikti jums galimybę, kuri kitu atveju nebūtų prieinama.

Klausimai, kuriuos turėtumėte sau užduoti:

 • Jei tai nėra jūsų pirmoji paskola, pirmiausia turėtumėte savęs paklausti, ar po paskutinio kreipimosi į kreditorius praėjo bent šeši mėnesiai?
 • Jei nuspręsite greitąjį kreditą grąžinti anksčiau, ar pasirinktiems kreditoriams turėsite padengti ir papildomus mokesčius, atsirandančius dėl išankstinio paskolos grąžinimo?
 • Jei kiekvieną mėnesį mokėsite kredito sutartyje nustatytas grąžinimo įmokas, ar jums pakaks lėšų pragyvenimui?
 • Ar jūs iš tikrųjų suprantate, kokia bus bendra greitojo kredito vertė, t.y. kiek iš viso turėsite sumokėti kreditoriams?
 • Ar žinote, koks greitojo kredito grąžinimo terminas jums būtų optimaliausias (ir atrodo saugiausias)?
 • Kokio dydžio delspinigiai bus taikomi, jei jums nepavyks greitojo kredito grąžinimo įmokų padengti sutartyje nustatytu laiku?

Jei bent į vieną iš šių klausimų jūs pateikėte neigiamą atsakymą, vertėtų pagalvoti apie kitas alternatyvas. Tačiau jei vis dėlto jūs nuspręsite kreiptis dėl greitojo kredito, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą svarbių detalių.

 • Skolinkitės tik tuomet, kai jums to tikrai reikia, ir tik tokią pinigų sumą, kurios jums reikia – jokiu būdu nesiskolinkite tiek, kiek kreditorius gali pasiūlyti daugiausiai.
 • Pasidairykite po šiuolaikinę greitųjų kreditų rinką, palygindami skirtingų kreditorių taikomą palūkanų dydį, sąlygas, grąžinimo terminus ir kt.
 • Atsakingai pasirinkite kreditorių. Tai leis jums būti tikriems, kad naudositės saugiomis finansinėmis paslaugomis.

Visa tai jums turėtų pagelbėti renkantis greitąjį kreditą ir būnant tikriems, kad įgyvendinsite visas kredito sutarties sąlygas.

 

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos