Connect with us

Naujienos

Gražiausios vietos vasariškai iškylai Kaune bei Kauno rajone ir užkandžių idėjos

Avatar

Paskelbta

Vasaros savaitgaliai ar tingios atostogos taip ir kviečia į vėl saule besidabinančią gamtą. Tiesa, liepai persiritus į antrąją pusę, o su ja pasiekus ir šiltojo sezono vidurį, jau norisi pailsėti nuo populiariųjų šašlykų ar mėsainių. Todėl „Saulėti skoniai“ krautuvėlės įkūrėja Ilona Sakavičienė dalinasi idėjomis, kaip susikurti jaukų draugų ar mylimųjų vakarą gražiausiose Kauno pievose.

Ir mieste, ir užmiesty

„Kaunas ir jo rajonas gausus įvairiausiomis panoramomis, minkščiausiomis pievutėmis, rekonstruotais parkais ar ramybe kvepiančiais miško takeliais. Čia apstu ir istorinio paveldo ir paminklų, todėl vakarui nuvykti į gamtą kartu su skaniu lauknešėliu tikrai rekomenduotina.“ – teigia Ilona Sakavičienė.

Ir nors visas vietas, kuriose būtų galima smagiai paiškylauti, surašyti būtų labai sudėtinga, moteris išskiria keletą jų:

 • Pyplių piliakalnis, nuo kurio galima pasigrožėti Nemuno vaizdais ar Raudondvario bažnyčios bokštais;
 • Kadagių slėnio pėsčiųjų takas, nuo kurio atsiveria įspūdingos atodangos ir Nemuno panorama;

Kadagių slėnio panoramos (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Panemunės šilas, į kurį kadaise pasivaikščioti atvažiuodavo ir pats prezidentas Antanas Smetona;

Panemunės šilas (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis, kuriame pasivaikščioję nueikite iki Raudondvario prieplaukos, kur įrengta pavėsinė ir suoliukai;

Santakos peizažai (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Pušynas prie Kauno marių Jachtklubo;

Jachtklubo panorama (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Pažaislio šilas su vienu puikiausių architektūros šedevrų – Pažaislio bažnyčia ir vienuolynu;

Nuostabios gamtos supamas Pažaislio vienuolyno ansamblis (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Mergakalnio apžvalgos aikštelė Dovainonyse, nuo kurios atsiveria gražus vaizdas į Kauno marias;
 • Kleboniškio miško parkas, kuriame taip pat galima atsigaivinti iš šaltinio trykštančiu vandeniu;

Kleboniškio miško takeliai (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Neries krantinės parkas Vilijampolėje;
 • Nemuno sala – gamtos perlas pačiame Kauno centre;
 • Vytauto parkas – nors senieji atrakcionai uždaryti, tačiau prie Kurhauso pastato įsikūręs Vytauto pramogų parkas;
 • Kalniečių parkas – didžiausias parkas Kauno mieste su vingiuotų krantų tvenkiniu;

Rekonstruotas Kalniečių parkas (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

 • Dainavos parkas su rekreacine erdve prie tvenkinio;
 • Marvelės upės slėnis – nepaprasta gamtos oazė su vandens kriokliu.

Marvelės upės slėnis su žavingu kriokliu (nuotr. Kaunieciams.lt archyvas)

Šios vietos puikiai tiks nedidelei draugų kompanijai, kur, įsisupus į plonytį minkštą apklotą, bus galima skanauti gardžiausius užkandžius. O jei norite šiek tiek daugiau privatumo ir romantikos, „Saulėti skoniai“ krautuvėlės vadovė pataria apsilankyti sodyboje „Ąžuolų giria“, kur galėsite praleisti jaukų vakarą su mylimuoju.

Ir kompanijai, ir porai

Kad šiltas vakaras gamtoje būtų ne tik smagus, bet ir labai skanus, Ilona Sakavičienė pataria prie pokalbių pridėti dar ir vieną kitą gardų kąsnelį:

„Maistas iškylų metu vaidina labai svarbų vaidmenį. Jis ir suartina, ir padeda pradėti pokalbį, pagerina nuotaiką ir kuria džiaugsmą. Todėl mūsų krautuvėlėje galima ne tik pasirinkti produktų savo iškylų krepšeliui, bet ir išsirinkti profesionalų jau sukomplektuotus rinkinius, kurie tikrai nepaliks abejingų.“

Rinkinys keturių asmenų kompanijai:

 • švelnus kiaulienos kumpis Apis;
 • itališki riestainiukai Taralluci su alyvuogių aliejumi arba kitu pasirinktu skoniu;
 • žaliosios alyvuogės Sanmer be kauliukų;
 • graikiškas Graviera sūris;
 • bulvių trapukai;
 • įdarytos marinuotos paprikos;
 • itališki krekeriai su alyvuogėm;
 • figų pyragas.

Užkandžiai – kiekvienos geros iškylos pagrindas (nuotr. Kasperina; vieta: sodyba „Ąžuolų giria“)

Arba romantiškas rinkinys dviems:

 • itališki krekeriai su džiovintais pomidorais ir žolelėm;
 • itališkos lazdelės Grissini;
 • itališki traškučiai-riestainiukai su alyvuogių aliejumi;
 • juodosios alyvuogės Sanmer be kauliukų iš Ispanijos;
 • prancūziškas paukštienos terinas Henaff su prieskoninėm žolelėm;
 • ispaniška vytinta dešra Salchichon Iberico Velita;
 • karamelizuoti migdolų riešutai;
 • itališki džiovinti pomidorai Urselli.

Tad užsukite į „Saulėti skoniai“ krautuvėlę, kurią rasite Kaune, T. Masiulio g. 16E ir išsirinkite tai, kas praturtins jūsų vasarišką iškylą lauke.

Reklama

Naujienos

„Eurocash1″ baigė saugos įmonių įsigijimą ir planuoja augti daugiau kaip 30 proc.

Milda Vedegytė

Paskelbta

Kovo 1 d. apsaugos ir inkasavimo paslaugų bendrovė „Eurocash1″ užbaigė sandorį, pagal kurį iš „Maxima LT” įsigijo dvi saugos įmones „Akonkagva” ir „Eigeris”. Nuo šiol daugiau kaip 1100 darbuotojų Lietuvoje  vienijanti saugos bendrovė sustiprino pozicijas ne tik didmiesčiuose, bet ir šalies regionuose. Šiais metais „Eurocash1″ planuoja auginti pajamas daugiau kaip 30 proc.

Naujai įsigytų įmonių integraciją, apjungiant informacines sistemas ir darbo kolektyvus, bendrovė „Eurocash1″ planuoja atlikti antrąjį šių metų ketvirtį. Visiems įmonių darbuotojams bus užtikrintos darbo sąlygos, kuriomis jie dirbo iki šiol.

„Naujų įmonių įsigijimas – tai bendrovės pozicijų įtvirtinimas mažesniuose Lietuvos regionų miesteliuose, – sako Vilius Makauskas, „Eurocash1″ direktorius. – Mūsų veiklą taip pat sustiprins šių įmonių patirtis mažmeninės prekybos apsaugos organizavime, o „Eurocash1″ turima infrastruktūra ir patirtis padės teikti efektyvius sprendimus saugomuose objektuose.”

Nors pandemija pakoregavo saugos įmonės teikiamų paslaugų apimtis, su naujų įmonių įsigijimu siejami tolesni augimo planai tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje. „Dėl sumenkusio atsiskaitymo grynaisiais ir daugelio įmonių prekybos ribojimų sumažėjo inkasavimo paslaugų apimtys, tačiau išaugo apsaugos paslaugų poreikis kitose organizacijose – maisto prekybos tinkluose, vaistinėse, ligoninėse, – pasakoja įmonės vadovas. – Prognozuojame, kad atslūgus pandemijai, smarkiai augs poreikis ir inkasavimo paslaugoms.”

Įsigijusi dvi įmones, šiemet „Eurocash1″ planuoja auginti pajamas daugiau kaip 30 proc. ir pasiekti 15,5 –

16 mln. Eur pajamų kartelę. V. Makausko teigimu, šie tikslai buvo numatyti darant prielaidą, kad švelnėjant karantino sąlygoms kas ketvirtį augs pajamos iš inkasavimo paslaugų, tačiau galutinį finansinį rezultatą gali pakoreguoti LR Vyriausybės taikomi griežtesni ribojimai ir jų nulemtas lėtesnis atsigavimo tempas. Pernai saugos bendrovės pajamos augo 8,3 proc. ir apyvarta sudarė  11,78 mln. Eur – tai daugiau nei buvo prognozuojama metams besibaigiant (buvo numatyta augti 7,5 proc.).

V. Makausko teigimu, nepaisant to, kad koronaviruso plitimаs privertė keisti planus ir darbo organizavimą, saugos bendrovė pristatė naujovių – Lietuvos didmiesčiuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje atidarė modernias individualių seifų nuomos saugyklas, kuriomis klientai privačiai gali naudotis bet kuriuo paros metu. Visos seifų saugyklos įrengtos miestų centruose ir aprūpintos naujausiomis saugos technologijomis, gyventojai bei verslas paslaugomis gali naudotis 24/7 režimu visiškai autonomiškai, net nedalyvaujant saugos įmonių darbuotojams. Taip pat buvo skaitmenizuojamos tos veiklos, kurias saugos bendrovės darbuotojai gali atlikti nuotoliniu būdu.

„Pernai tęsėme investicijas į paslaugų kokybę, naują įrangą  ir paslaugų automatizavimą – bendra investicijų suma 2019–2020 metais Lietuvoje ir Latvijoje viršijo 1 mln. eurų, – teigia V. Makauskas. – Į mūsų bendrovę priėmę daugiau kaip 420 naujų darbuotojų toliau investuosime į paslaugų kokybę ir klientų patirties gerinimą.”

Įdomioji statistika apie „Eurocash1″ veiklą  Lietuvoje ir Latvijoje 2020 m.:

Atsiliepta į 250 tūkst. klientų skambučių – tai vidutiniškai 683 skambučiai per dieną arba 28 – per valandą;
Nuvažiuota 5991652 km: 16,37 tūkst. km kasdien arba 682 km per valandą – daugiau kaip 11 km kas minutę;
Svarbiausia – įmonės darbuotojai išgelbėjo 3 žmonių gyvybes!

Apie „Eurocash1″:

2000 m. įsteigta „Eurocash1″ yra viena iš lyderiaujančių apsaugos ir inkasavimo bendrovių Lietuvoje ir Latvijoje. Įmonė teikia privačių ir juridinių asmenų, jų turto elektroninę ir fizinę apsaugą, diegia išmanius apsaugos sprendimus gyvenamuosiuose ir administracinės paskirties objektuose, teikia individualių seifų nuomos paslaugas. Iš viso „Eurocash1″ saugo daugiau kaip 10 tūkst. objektų, Lietuvoje ir Latvijoje dirba daugiau kaip 1800 darbuotojų.

Skaityti toliau

Naujienos

Darbą pradėjo naujoji Kauno apylinkės teismo kanclerė Jolita Burokaitė

Milda Vedegytė

Paskelbta

Nuo šio pirmadienio prie Kauno apylinkės teismo kolektyvo prisijungė ir Kauno apylinkės teismo kanclerės pareigas eina Jolita Burokaitė.

Pristatydamas teismo kanclerę, Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis pasidžiaugė, kad Jolitos Burokaitės karjera prasidėjo būtent Kauno apylinkės teisme, kur ji įgijo gebėjimus ir ugdė patirtį, kurią vėliau sustiprino dirbdama Kauno apygardos teisme.

„Jolitos puikus teismo administracinio darbo išmanymas ir turima didžiulė patirtis, įgyta einant teismo pirmininko, skyriaus pirmininko patarėjos pareigas, neabejotinai prisidės prie Kauno apylinkės teismo administravimo.“ – teigė teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.

Jolita Burokaitė yra įgijusi Teisės bakalauro ir magistro laipsnius. Iki paskyrimo teismo kanclere ėjo Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėjos pareigas. Ji turi ilgametę patirtį, einant Kauno apylinkės teismo pirmininko patarėjos ir teisėjo padėjėjos pareigas.

Kolektyvo vardu teismo pirmininkas Arūnas Purvainis naujajai teismo kanclerei linkėjo sėkmės, energijos ir ryžto priimant sprendimus, kurie be išimties palies visą kolektyvą.

Padėkojusi Teismo pirmininkui už pristatymą, Jolita Burokaitė pažymėjo, kad palikti ankstesnę darbovietę jai buvo sunku, tačiau žinojimas, kad grįžta ten, kur pradėjo savo pirmuosius žingsnius teismų sistemoje, ir kur dirba tiek daug profesionalių ir nuoširdžių žmonių, jai palengvino  išsiskyrimo jausmą. „Prisijungti prie jūsų kolektyvo, man yra didelė garbė ir atsakomybė. Tikiuosi, kad mano įgyta patirtis leis sėkmingai prisidėti prie efektyvios Kauno apylinkės teismo veiklos, atitinkamai įnešant savo indėlį“. – teismo kolektyvui teigė Jolita Burokaitė.

Naujoji teismo kanclerė pažymėjo, kad jai svarbi kiekvieno darbuotojo nuomonė. Dirbdama ji sieks kiekvieną išgirsti ir įsiklausyti į išsakytą nuomonę. Todėl kreipdamasi į teismo kolektyvą, prašė nebijoti išsakyti problemas, lūkesčius ir pasiūlymus.

Galimybę dirbti skirtingose pozicijose, Jolita Burokaitė laiko privalumu, kuris suteikė galimybę suvokti teismo darbuotojų poreikius ir lūkesčius teismo administracijos atžvilgiu, ir leis priimti labiau darbuotojų poreikius ir interesus atitinkančius sprendimus, vykdant savo funkcijas. „Kiek tai priklausys nuo manęs, sieksiu sudaryti darbo sąlygas, kad kiekvienas jaustųsi saugus ir vertinamas bei didžiuotųsi dirbdamas būtent Kauno apylinkės teisme“  – pabrėžė Jolita Burokaitė.

 

Skaityti toliau

Naujienos

Išskirtinė diena Kaunui: Pažaislis pripažintas geriausia 2020-ųjų Europos kino lokacija

Milda Vedegytė

Paskelbta

Kaunas sulaukė neeilinio Europos kino industrijos pripažinimo. Kovo 2-osios vakarą vykusioje nuotolinėje Berlyno kino festivalio ceremonijoje paskelbta, kad Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje. „Location Award“ nominaciją jau ne pirmus metus inicijavo EUFCN (European Film Commissions Network), o dėl titulo šįkart varžėsi kelios dešimtys pretendentų.

Įvertino kino profesionalai

2020 m. apdovanojimams pasiūlytas rekordinis 28 Europos filmavimo vietų bei regionų skaičius. Kauno filmų biuras komisijai pristatė Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. 2018 m. šioje vietoje buvo filmuojamas HBO ir „Sky“ keturių dalių TV mini serialas „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine The Great), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laureatė Helen Mirren.

„Džiaugiamės laimėję šį apdovanojimą. Neabejojame, kad EUFCN „Location Award“ padės labiau atskleisti Kauno regiono unikalumą ir padaryti jį dar labiau matomu tarptautiniu mastu ne tik kino gamybos, bet ir kino turizmo srityse. Esame dėkingi HBO, „Sky“, režisieriui Philip Martin, filmo prodiuseriams bei kūrybinei komandai“, – džiugių emocijų neslėpė Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Komisija, kurią sudarė kino pasaulyje itin pasižymėję ekspertai, tokie kaip Lori Balton (Lokacijų paieškos specialistė ir LMGI steigiančioji narė bei buvusi prezidentė), Valerio Caruso (Cineuropa vadovas), Matthijs Wouter Knol (Europos filmų akademijos vadovas), Julian Newby (Boutique Editions Ltd. steigėjas ir redakcijos direktorius), Julie-Jeanne Regnault (EFAD – European Film Agencies generalinė sekretorė), iš visų pretendentų atrinko penkias geriausias kino lokacijas, kurios ir pateko į finalinį etapą. Čia savo nuomonę pareikšti ir balsuoti už įsimintiniausią vietą galėjo ir visuomenė.

„Šiek tiek užtrukau, kol pavyko teisingai ištarti žodį „Pažaislis“, tačiau manyje yra lietuvių protėvių atkaklumo! XVII a. Baroko stiliaus vienuolynas „Jekaterinai Didžiajai“ suteikė papildomo vizualinio gylio ir mastelio. Su Lietuvos paskatinimu, įspūdingą istorinį svorį turinti vieta tampa neabejotina nugalėtoja. Tikiuosi, kad vieną dieną atsiras priežastis, kuri leis ją išžvalgyti asmeniškai“, – komplimentų vienai išskirtiniausių Kauno erdvių pažėrė ekspertų komisijos narė L. Balton.

Aplenkė įstabias pasaulio vietas

Finale Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pelnė daugiausia kino entuziastų simpatijų ir pralenkė tokias unikalias vietoves kaip Banská Štiavnica miestelis Slovakijoje, Italijos Tyrolio regione esantis Curon ežeras, Moritzburg pilis Vokietijoje ir Šiaurės Makedonijos Prilep regionas.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas ryškiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės Rytų Europoje. Šventovę atokiame miške, Kauno marių pusiasalyje, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas.

Ansamblis suprojektuotas italų architekto Giovanni Battista Frediani, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Michele Arcangelo Palloni freskomis.

Kvapą gniaužianti vienuolyno istorija, trunkanti daugiau kaip tris šimtmečius, pažymėta įvairiomis dvasinėmis tradicijomis, karais, gaisrais ir niokojimo žymėmis. Šiuo metu vienuolynas priklauso Šv. Kazimiero seserų kongregacijai.

Pelnė režisierių simpatijas

Šioje išskirtinėje, baroko perlu neretai vadinamoje lokacijoje 2018 m. buvo nufilmuotos kai kurios HBO ir „Sky“ mini-serialo „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine the Great) scenos. Filmo kūrėjai Pažaislio bažnyčią pavertė Ortodoksų katedra, o dalis vienuolyno tapo sargybinių stovyklaviete, kareivinių barakų kiemų ir netgi morgu. Ansamblio unikalumas prisidėjo prie autentiškumo pojūčio vaizduojant didingą ir prabangų vienos iš galingiausių monarchių valdymą istorijoje.

„Pažaislio vienuolynas – išties nuostabi lokacija. Kiekvienas režisierius, pamatęs ją, įsimylėdavo. Per daugiau nei dešimtmetį šioje išskirtinėje aplinkoje sėkmingai nufilmavome keletą filmų. Tiesiog negali atsispirti, vis norisi čia grįžti ir nufilmuoti kiekvieną kampelį“, – teigė filmo „Jekaterina Didžioji“ ko prodiuserė (BFS) Lineta Mišeikytė.

EUFCN „Location Award“ apdovanojimai buvo įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje (2017), Korfu sala, kuri yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai (2018), bei Kanarų salyne esanti El Hiero sala (2019).

Aušrinė Vaščėgaitė
Kauno miesto savivaldybės
Ryšių su visuomene skyriaus specialistė
Skaityti toliau

Naujienos

Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“ įvestas COVID-19 ligos plitimą ribojantis mokymosi režimas

Siekiant suvaldyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. kovo 1 d. įsakymu Nr. ĮS-434, ugdymo įstaigoje nustatomas nuotolinis mokymosi būdas.

Nuo 2021 kovo 1 d. iki kovo 12 d. (įskaitytinai) visoms ugdymo grupėms nustatytas COVID-19 plitimą ribojantis režimas ir mokymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

Direktoriaus įsakymas

Skaityti toliau

Naujienos

Permainos Ringaudų seniūnijoje

Rimantui Vitkauskui išėjus į kitą darbą, Ringaudų seniūnijai paskirta vadovauti Rūta Slivinskienė.
„Rūta yra Ringaudų senbuvė, todėl gerai žino vietos gyventojų problemas. Ji seniūnijai vadovaus, kol paskelbsime konkursą seniūno pareigoms užimti“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.
R. Slivinskienė yra baigusi Noreikiškių vidurinę mokyklą (dabar – VDU Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija). Vėliau mokėsi Aleksandro Stulginskio universitete (dabar VDU ŽŪA), kur įgijo įstaigų vadybos bakalauro, o vėliau – ir kaimo plėtros administravimo magistro laipsnį.
Patirties įgijo dirbdama Rokų ir Lapių seniūnijose.
R. Slivinskienė jau keletą metų vadovauja Ringaudų bendruomenės centrui, yra įgyvendinusi ne vieną projektą. „Ringaudų bendruomenėje visada buvo aktyvių, pilietiškų žmonių, todėl svarbu išklausyti jų nuomones ir palaikyti iniciatyvas. Tikiu, kad suvieniję bendruomenės ir seniūnijos pastangas, galėsime nuveikti daugiau“, – tvirtino R. Slivinskienė.
Ringaudai yra viena sparčiausiai augančių Kauno rajono seniūnijų, čia aktualios kelių infrastruktūros, ikimokyklinio ugdymo, aplinkos apsaugos problemos.
Naujoji seniūnijos vadovė sakė, kad bus dėkinga gyventojams už pastabas, idėjas ir bet kokią pagalbą.
Skaityti toliau

Naujienos

Į Babtus atskrenda „Aukso Paukštė“

Nuo 1999 metų Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigta metų nominacija „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams šįmet atskris į Babtus ir bus įteikta orkestrui „Algupys“. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

Kauno rajono savivaldybė didžiuojasi ir sveikina šį apdovanojimą šįmet pučiamųjų instrumentų orkestrų kategorijoje pelniusį Babtų kultūros centro orkestrą „Algupys“ ir jo vadovą Joną Girnių.

2020 metais orkestras atšventė 50-tuosius veiklos metus, o 2021 metai jiems atnešė aukščiausią apdovanojimą.

Skaityti toliau

Skaitomiausi