SveikataGMP darbuotojai primena, kada būtina kviesti greitąją (VIDEO)

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai kreipiasi į gyventojus. norėdami priminti ir paaiškinti keletą dalykų. Įvedus šalyje ekstremalią padėtį dėl koronaviruso, šalyje ir toliau bus teikiama būtinoji medicinos pagalba. Medicinos specialistai primena, kas yra būtinoji medicinos pagalba ir į kokius simptomus būtina atkreipti dėmesį. 

Būtinąją medicinos pagalbą būtina suteikti nedelsiant ir neatidėliotinai, nes kitu atveju tokia būklė gali kelti grėsmę paciento ar aplinkinių gyvybei. Tai spaudimo jausmas krūtinėje, plintantis į ranką ar žandikaulį, staigus veido, rankos, kojos nusilpimas,  ypatingai tik vienoje pusėje, taip pat atsiradęs stiprus bet kurios kūno dalies skausmas, nekontroliuojamas kraujavimas, ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas, ketinimas žudytis, sąmonės sutrikimai, staiga pasikeitęs elgesys, užsitęsęs  vėmimas ar viduriavimas, atsitiktinis ar tyčinis apsinuodijimas vaistais arba kitomis medžiagomis, staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas, staiga atsiradę regėjimo sutrikimai arba sunki trauma (įskaitant terminius, cheminius nudegimus ar šalčio poveikį).

Esant šiems simptomams nedelsdami skambinkite telefonu 03 arba 112. Jei šių simptomų nėra – siekiant užkirsti kelią tolimesniam  koronaviruso plitimui, į iškvietimus, neatitinkančius būtinosios medicinos pagalbos apibrėžties, nebus vykstama. Tačiau medicinos specialistai būtinai nukreips jus pas reikiamą gydytoją konsultacijai nuotoliniu būdu.

etaplius.lt nuotr.

Be to, epidemijos laikotarpiu yra išplėstas dispečerinės klausimynas. Yra klausiama, ar kontaktavote su koronavirusu sergančiu asmeniu, ar nesate grįžęs iš užsienio bei esant galimybę, prašome pamatome paciento temperatūrą. Kviečiant greitąją medicinos pagalbą prašome būtinai labai atsakingais ir suvokti, kad pandemijos atveju labai svarbu išsaugoti medikus. Didžiausia gresmė visuomenei – sergantys medikai. Be to, norime priminti, kad GMP dispečerinės neregistruoja žmonių į tyrimus dėl koronaviruso.

Taigi, skambinkite 1808, jei 14 dienų laikotarpyje esate keliavęs į užsienį arba turėjote kontaktą su galimu arba patvirtintu koronaviruso atveju. Karštojoje koronos linijoje bus įvertinta šio viruso rizika, klinikiniai simptomai, nustatytas reikiamas pagalbos lygis.  Esant galimybei ir patvirtinus GMP kriterijus, kuriuos pasakys konsultantas, būsite užregistruoti mobiliajam tyrimui. Primename, kad įtarus koronaviruso atvejį, jums gali tekti  ilgiau palaukti GMP brigados, siekiant saugiai paruošti automobilį bei užtikrinti, kad kaip įmanoma greitai būtumėte priimtas ligoninėje.

 

Likite sveiki ir saugūs!

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up