Jau kelis tūkstančius metų gyvuojanti sporto šaka – gimnastika, dar antikinėje Graikijoje buvo vertinama dėl naudos žmogaus fizinei būklei. Tuo gali įsitikinti ir jūsų vaikai. Nuo šių metu Kaune, Baltų pr. 49F, duris atvėrė apie 400 kvadratinių metrų ploto užimantis, jau antrasis vaikams skirtas, Tarptautinis gimnastikos centras. Jo įkūrėjai – Latvijos olimpiniai medalininkai Jevgenijus Sapronenko ir Igoris Vihrovas.

Gimnastika – tinka visiems vaikams

Gimnastikos centre vaikams vyksta reguliarios lavinamosios, meninės, aerobinės ir sportinės gimnastikos treniruotės. Gimnastikos užsiėmimai skirstomi pagal amžių – 1,5-3 m., 3-4 m., 5-6 m., 7-10 m ir 11-16 m. Verta paminėti, kad nepamiršti ir patys mažiausieji – į jauniausiųjų grupę priimami mažyliai vos nuo 9 mėnesių.

Vienas iš didžiausių Tarptautinio gimnastikos centro privalumų, kad čia priimami visi norintys. Nesvarbu nei tavo amžius, nei fizinis stovis ar lytis. Dažniausiu atveju gimnastika pasirenkama kaip bendrojo fizinio lavinimo veikla, nes kaip ir plaukimas, tinka bet kokio amžiaus ir sudėjimo vaikams“, – teigia olimpinis čempionas Igoris Vihrovas.

« 1 5 »
« 1 11 »

Didėjantis populiarumas

Didžiausią dėmesį gimnastikos centras skiria vaikams. „Kadangi orientuojamės į vaikus, tai užsiėmimų programa sudaryta ne tik vadovaujantis profesionalių pratimų ir krūvio parinkimu, bet į procesą įtraukiant ir žaidimus. Žaidimai ir atitinkama aplinka padeda vaikams greičiau pamėgti sportą, norėti čia sugrįžti. Daugelis grįžta pas mus su užsidegimu, o tėvams nereikia jų įtikinėti, kad jie turi lankyti treniruotes ir sportuoti“ , – mintimis apie vaikus dalinosi vienas iš centro įkūrėjų Igoris.

Žaisminga aplinka įtraukia vaikus į treniruočių procesą

Treniruočių populiarumą lemia ir tai, kad jose vaikai susipažįsta vienas su kitu, mokosi bendrauti, o kai kurie atranda draugus visam gyvenimui. „Gimnastika ypač populiarėja tarp vaikų, kadangi vaikai išmoksta įvairių gimnastikos elementų, kuriuos rodo vieni kitiems, taip pat susiranda draugų, bendraminčių, su kuriais bendrauja ir po užsiėmimų leisdami laisvalaikį kartu“, – patirtimi dalinosi gimnastikos trenerė Violeta Šeštakovienė.

Gimnastikos privalumai

Didžiąją dalį vaikystės vaikas sėdi mokyklos suoluose, o kitą tiesiog prie kompiuterio ar telefono. Šios priežastys įtakoja fizinį neaktyvumą tarp vaikų.

« 1 5 »
« 1 11 »
Gimnastikos treniruotės gerina fizinį vystymąsį

Tai lemia lėtesnį fizinį vystymąsi, formuoja blogą laikyseną ir ateityje gali sukelti viršsvorį ar kitus sveikatos sutrikimus. Dėl išvardintų priežasčių gimnastika gali tapti ne tik įdomiu, teigiamas emocijas vaikam sukeliančiu užsiėmimu, bet tuo pačiu ir naudingu. Gimnastika treniruoja beveik visas raumenų grupes, gerina koordinaciją, padeda tapti ištvermingesniu, stipresniu ir grakštesniu. Taip pat tarp sportuojančių vaikų pastebimi teigiami pokyčiai: gerėja vaiko socialiniai įgūdžiai, ugdosi pasitikėjimas savimi, skatinamas bendravimas grupėse, kas teigiamai veikia vaiko drąsą.

„Šis sportas gerina bendrą organizmo būklę. Subalansuotas krūvis skatina harmoninga fizinį vystymąsi, stiprina imunitetą, teigiamai veikia vaiko intelektinius sugebėjimus ir žinoma padeda pasiruošti kitų sportų šakų treniruotėms“, – teigia trenerė Agnė Oradauskaitė.

Profesionalios sąlygos tobulėjimui

Treniruotėse vaikai aprūpinami prancūzų gamintojo „Gymnova“ įranga, kuri taip pat naudojama ir olimpinėse žaidynėse bei Europos čempionatuose. Ši moderni įranga užtikrina sporto kokybę bei saugumą salėje, o treniruotes veda net penki profesionalūs savo srities ekspertai.

Treniruotėse naudojimasi tik profesionalia įranga

Jevgenijus ir Igoris, per savo karjeras yra tapę ne tik Olimpiados prizininkais, bet ir iškovoję Europos bei Pasaulio čempionato bronzos ir sidabro medalius. Pasitelkdami savo žinias bei sukauptą patirtį, jie atidžiai tikrina treniruočių eigą, stebi kaip vystosi ir progresuoja vaikų sugebėjimai.

« 1 5 »
« 1 11 »
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments