MiestasGeriausiu gyvenamuoju projektu Lietuvoje pripažintas išskirtinis kvartalas Kaune

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 29 lapkričio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Vilniuje ketvirtadienio vakarą, jau tryliktą kartą, apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio gyvenamojo projekto statulėlę laimėjo Kaunas ir  prizas įteiktas daugiabučių kvartalui „Parko apartamentai“.

LNTPA vadovas ir komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius teigia, kad šiais metais vertinti 15 objektų pasižymi kontekstualumu kuriamai vietai, funkcionalumu, architektūrinės išraiškos savitumu ir inovacijomis.

„Projektai nominantai prisideda prie darnaus Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos miestų socialinio, ekonominio ir aplinkosauginio vystymo. Trys iš keturių apdovanotų projektų turi ryšį su konversija – esamos teritorijos pakeitimu, atnaujinimu. Vystytojai, kurie imasi šių projektų verti atskiro pagyrimo už drąsą, nes konversija – nors yra daugumos miestų prioritetas, kol kas Lietuvoje nepalaikoma nei politiniu, nei teisiniu požiūriu“, – sakė M. Statulevičius.

Geriausias gyvenamasis projektas – Parko apartamentai

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Geriausiojo gyvenamojo projekto prizas įteiktas jau kelerius metus plėtojamam daugiabučių kvartalui Kauno Aleksoto rajone.

butai.parkoapartamentai.lt nuotr.

Mažaaukštės statybos miestelyje suprojektuoti ir įrengti 2,5 km pėsčiųjų takai, nėra automobilių judėjimo vidiniuose kiemuose, įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Šalia miestelio įrengtas 2 ha miesto parkas, sutvarkytos kvartalą rėminančių gatvių atkarpos.

„Projektas „Parko apartamentai“ – ilgai trukęs, didelis gyvenamojo kvartalo su įspūdinga viešąja erdve, jis pirmiausia rodo vystytojo kantrybę ir ryžtą. Žavi kompleksiškai, profesionaliai sutvarkyta ir prižiūrima kvartalo bei miestui dovanota viešoji erdvė. Meistriškai sutvarkyta didelė teritorija, originalus apšvietimas ir mažoji architektūra skatina gyventojų bendravimą, kuria atgimstančios vietos dvasią“, – sakė architektė Dalia Bardauskienė.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kitas statulėles pasidalino Vilnius ir Klaipėda

Geriausio biuro apdovanojimas įteiktas Klaipėdoje pastatytam verslo ir inovacijų centrui „Light House“. Naujasis verslo centras šiandien orientuotas į IT įmones, startuolius ir laisvai samdomus specialistus, kuriems nuomojamos darbo vietos. Čia jungiamos darbo, laisvalaikio, poilsio, mokymosi, verslo erdves po vienu stogu. Antrajame statybų etape numatyti pastatai su prototipavimo, 3D ir eksperimentinės gamybos patalpomis, skirtomis įmonių mokslinei plėtrai.

Geriausio visuomeninio objekto prizas įteiktas „Inreal“ įmonei už rekonstruotą vaikų ugdymo centrą – menų studiją „Diemedis“. Centras sukurtas rekonstravus administracinį pastatą A. Kojelavičiaus gatvėje, Pavilnių parke šalia Ancučių ir Pūčkorių kraštovaizdžio draustinių. Siekiant kuo geriau integruoti projektą į aplinką buvo pasirinkta „sodybos“ rekonstrukcijos vizija. Vieno aukšto kresni ir pailgi tūriai su dvišlaičiais stogais yra priderinti prie reljefo ir sujungti taip, kad sudarytų vidines erdves-kiemelius, būdingus etninėms sodyboms.

Ateities projektas – Miško ardai

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Ateities projekto prizas teikiamas dar nebaigtiems, arba neseniai baigtiems NT projektams, kurie dar nėra išgyvenę metų ciklo. Šiemet prizas įteiktas „Miško ardams“ – sostinėje, vietoj buvusio raketų techninio diviziono, besikuriančiam daugiabučių projektui, orientuotam į sveiką gyvenimo būdą. Burbiškių gatvėje statomuose daugiabučiuose iš viso suplanuoti 305 butai. Tarpukariu šioje teritorijoje buvo lenkų kariniai sandėliai, vėliau – sovietų oro gynybos technikos aptarnavimo bazė ir techninis divizionas. Į šią vietą vedė dar lenkų pastatytas siaurasis geležinkelis, einantis per dabar nebenaudojamą tiltą.

Konkursą „Už darnią plėtrą“ nuo 2007 m. organizuoja LNTPA kartu su Darnios plėtros akademija. Pagrindiniai konkurso tikslai – toliau puoselėti darnios miesto plėtros idėjas, paskatinti visuomenės dialogą apie plėtrą mieste, pristatyti geriausią užsienio ir Lietuvos NT plėtros praktiką bei skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Konkursas atviras visiems NT plėtotojams ir architektams.

lntpa.lt informacija

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujienas
  • Scroll Up
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x