Gyvenimo būdasVideo

Geriausi pandeminiai filmai, kuriuos turėtumėte pamatyti karantino metu (VIDEO)

2

Jei jaučiatės pernelyg įsitempę ar dėl medicininių priežasčių esate priversti nepalikti savo namų 14 dienų, siūlome jums įsipatoginti ir pažiūrėti filmą apie pandemijas. Pateikiame jums 12 filmų, kurie numalšins jūsų baimę arba ją tik dar labiau padidins, sąrašą.

Stop kadras iš filmo „Užkratas“nytimes.com nuotr.

1.Protrūkis (angl. Outbreak)

Tai filmas, kuris pavertė mikro kartą į hipochondrikus. Protrūkis – tai filmas pasakojantis apie  fiktyvų visiškai karantinuotą Kalifornijos miestą, tapusį į ebolą panašaus viruso epicentru.  Istorija susitelkia į Ligų kontrolės ir prevencijos centrus bei karo medicinos mokslininkus, tyrinėjančius plintantį virusą bei gydančius  užkrėstuosius.

Filmo veikėjams iš  įvairių kūno angų bėga kraujas. Taip pat pamatysite vieną ypač baisią filmo vietą, kuri beveik visus kino filmą mačiusius žiūrovus tarp 30 ir 35 metų privertė taip įsijausti į filmą, kad jie  ėmė matyti, kad pasigaus šią baimę sėjančią ligą kino teatre. (Filmą rasite Netflix.)

2.Užkratas (angl. Contagion)

Tai filmas – pasakojantis apie katastrofą sukėlusią ligą. Dabar apie jį kalba visi! Šis filmas yra žymus dėl baisios Gvinet Paltrou mirties filmo pradžioje. Tai leidžia mums visiems suprasti, kad menamos ligos plitimas po Žemę yra baisiai rimtas reikalas. (Tu negali nužudyti Gvinet tiesiog šitaip!) „Užkrate“ vaizduojama didžiulė žmonių baimė, kuri vėliau tampa šiurpiu sociologiniu tyrimu, parodančiu, ką žmonės darytų gana realistiškai vaizduojamos pandemijos atveju. (Filmą rasite Hulu.)

3.Gripas (angl. Flu)

Šiame Pietų Korėjos režisieriaus filme, pražūtinga viruso H5N1 atmaina pradeda plisti po Bundango miestą, vėliau per 36 valandas pražudydama  sąlytį su virusu turėjusius. Beveik 1 milijono žmonių populiacija staiga susiduria su grėsme mirti. (Filmą rasite  iTunes arba Prime.)

4.Kasandros pervaža (angl. The Cassandra Crossing)

Sofija Loren, Martinas Šinas, Ava Gardner ir Burtonas Lankasteris vaidina šiame filme apie europiečių traukinį, kurį užpuola švedų teroristai (apie kuriuos neišgirsi kasdien!) bei apkrečia traukinio keleivius mirtinu  užkratu. Traukinys taip pat nenumaldomai artėja link griūnančio tilto, bet nei vienas viduje esantis keleivis neturi galimybės palikti traukinio. (Filmą rasite Tubi, YouTube ar  Google Play.)

5. Užsikrėtimas (angl.Infection)

Gydytojo klaida turi skaudžių pasekmių paciento sveikatai. Netikėtai keista liga suserga medicinos personalas, siekęs nuslėpti šį įvykį. Šis japonų filmas yra šiek tiek keistas ir grotetiškas dėl mirties vaizdavimo, be to, susirgę žmonės yra laikomi žaliame lipniame skystyje. Tačiau yra svarbu pamatyti, kaip vaizduojamas ligos protrūkis tarptautiniu mastu. (Filmą rasite Tubi ir Vudu.)

6.Virusas (angl. Virus) 

Šis indiškas filmas yra paremtas tikrais įvykiais, kai  2018 metais Keraloje buvo stebimas Nipaho viruso protrūkis. Filme vaizduojama kaip vietinė bendruomenė buvo mobilizuojama siekiant išvengti šio viruso plitimo. (Filmą rasite Prime.)

7.Aš – legenda (angl. I Am Legend)

Virologas Vilas Smitas gyvena apleistame Manhatane ir kovoja su vampyrus primenančiais monstrais, vadinamais Tamsos ieškotojais (angl. Darkseekers), po to kai modifikuotas tyrimų virusas, kuris turėjo išgydyti vėžį, nužudo 90 procentų žmonijos. Kai pagrindinis filmo herojus sutinka keletą virusui atsparių žmonių, jis atgauna viltį, kad gali sukurti vaistą nuo šio viruso. (Filmą rasite  iTunes ir Prime.)

8.Pamišę (angl. Deranged)

Šiame Pietų Korėjos filme vaizduojamas parazitas verčia užsikrėtusius nusiskandinti. Užsikrėtus vieno vyro šeimai, jis privalo veikti, norėdami surasti priešnuodį, kadangi ši liga išplinta visoje šalyse, o valdžia viruso paveiktus žmones laiko karantine. (Filmą rasite  iTunes ir YouTube.)

9.Nešiotojai (angl. Carriers)

Šiame filme vadina tokios JAV žvaigždės kaip Krisas Painas, Piper Perabo ir  Emili Van Kemp.  Filme pasakojama apie draugų kampaniją,  kuri siekia išvengti pandemijos. Kelionėje veikėjai supranta, kad blogi žmonės kelia tokią pat grėsmę kai ir bet kuris virusas (Filmą rasite Netflix.)

10.Paskutinės dienos (angl.The Last Days).

Tai dar vienas pasakojimas, kuriame vaizduojamas užsikrėtimas virusu: užkratas vadinamas  PANIKA pasklido po Žemę. Žmonės ėmė stipriai bijoti  visuomeninių vietų, todėl numiršta, jei yra priversti išeiti į lauką. Mūsų herojus Markas yra įkaltintas biuro pastate, bet yra pasiryžęs rasti savo merginą. Jis privalo tą padaryti neišeidamas iš savo laikinos pastogės. (Filmą rasite Hulu.)

11. Po 28 dienų (angl. 28 Days Later)

Rašytojas ir režisierius Danis Boilas amžiams pakeitė zombių žanrą  sukūręs filmą Po 28 dienų, kuriame saujelė žmonių, išgyvenusių paslaptingą viruso, išnaikinusio visą Jungtinę Karalystę, epidemiją, susitinka bei  bando išgyventi kuo ilgiau, tam, kad būtų išgelbėti. (Filmą rasite Hulu.)

12.Traukinys į Busaną (angl.Train to Busan)

Filmas Traukinys į Busąną yra vienas geriausių šio žanro filmų dėl kelių priežasčių: tai vienas kada nors sukurtų filmų apie zombius,  be to, tai vienas geriausių 21 amžiaus veiksmo filmų, kuris buvo filmuojamas traukinyje. Verslininkui ir jo dukrai važiuojant traukiniu į Busaną prasideda epidemija, apimanti visą Pietų Korėją. Tuo tarpu kol važiuojantis traukinys dalinai saugo žmones nuo aplinkui griūnančio pasaulio, viskas tampa velniškai sudėtinga, kai infekcija pasiekia  ir keleivius. Tai jaudinantis ir šokiruojantis veiksmo filmas. „Traukinys į Busaną“ itin tragiška istorija. (Filmą rasite Netflix.)

vulture.com informacija

Iš anglų kalbos vertė Inga Bočiūtė

Plagiatas.lt

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Labiausiai reitinguoti
Inline Feedbacks
Visi komentarai
Deivydas

Debilai mažai trūksta panikos. Neturite daugiau ką pasiūlyti kai žmonėms blogai.

Paulius

Tai tik debilai ir panikuoja.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Gyvenimo būdas