ĮmonėsGėlėta šventė: ką daryti, kad skintos gėlės laikytųsi ilgiau?

Avatar Gabrielė Lukšytė2019 7 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Gimtadieniai, vardadieniai, vestuvės ar kitos šventės dažnai artimųjų ir draugų būna palydimos gausiais glėbiais gražiausių žiedų. Kad ir kaip bebūtų liūdna, tačiau skintos gėlės nėra amžinos ir jau po kelių dienų, priklausomai nuo jų rūšies ir šviežumo, ima vysti. Norintiems bent trumpam išsaugoti gėlėtą grožį, atskleidžiame keletą gudrybių, kaip priversti žiedus džiuginti ilgiau.

Termo šoko išvengimas

Gėlės, nors ir skintos, vis vien yra gyvos ir gležnos. Todėl jos gana intensyviai reaguoja į temperatūros pokyčius. Nors tai nėra didelė problema vasarą, tačiau žiemą gėlėta žaluma džiaugsitės ilgiau, jei pasiekę namus, puokštę apsauginiame popieriuje paliksite dar bent pusvalandžiui. Taip augalai turės laiko adaptuotis prie temperatūros pokyčių ir nesuglebs anksčiau laiko.

Vėsi aplinka

Savaime suprantama, kad šaldytuve gėlių nelaikysite, bet turbūt ir patys pastebėjote, kad gėlės šilumoje išsiskleidžia ir vysta greičiau nei vėsesnėje aplinkoje. Kad jūsų gėlėta laimė džiugintų ilgiau, vazą su puokšte pasistenkite laikyti toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat nedėkite gėlių tiesiogiai virš radiatoriaus ar šalia šildytuvų. Tiesa, nesugalvokite jų palikti ir šalia kondicionieriaus – gėlės nebus laimingos dėl pernelyg šalto oro ir taip pat nuvys.

Patrumpinti kotai

Turbūt daugeliui tai – jokia naujiena, nes kiekviena gera floristė savo klientams pati papasakoją šią mažą gudrybę. Prieš pamerkdami puokštę visuomet keletu centimetrų patrumpinkite gėlių kotelius. Svarbu juos nupjauti įstrižai – taip gėlėms bus lengviau gerti vazoje esantį vandenį. Tiesa, daugelis floristų prieš parduodami gėles jas jau patrumpina, todėl šio veiksmo atlikti iškart nebūtina. Gėlių kotelius galite patrumpinti po kelių dienų nuo pamerkimo. Taip atnaujinsite angas, pro kurias gėlė galės sugerti vandenį.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Švara vazoje

Nors ir labai elementari, tačiau dažnai pamirštama priežastis, dėl kurios gėlės laikosi ilgiau – švara vazoje. Juk jūs užterštoje aplinkoje taip pat nežydėtumėte. Pasirūpinkite, kad dar prieš pamerkiant puokštę vaza būtų švariai išplauta, o joje esantis vanduo – šviežias. Taip pat reikia nepamiršti reguliariai keisti vandenį vazoje ir vos pastebėjus pūti pradedančius stiebelius, juos nedelsiant šalinti iš vazos. Taip galėsite būti tikri, kad jūsų gėlėta ramybės oazė jus džiugins ilgiau nei įprastai.

Dalinkitės su savo draugais
  • Prenumeruokite naujienas