GEFCO, GEFCO paskelbė 2017 m. ĮSA pažangos ataskaitą, Kaunieciams.lt

GEFCO paskelbė 2017 m. ĮSA pažangos ataskaitą

0
37

„GEFCO Group“, pasaulinė logistikos paslaugų tiekėja ir Europoje pirmaujanti automobilių logistikos įmonė, paskelbė savo įmonės socialinės atsakomybės (ĮSA) ataskaitą, kuri atspindi tęstinį įsipareigojimą ir tvarius pasiekimus šioje srityje. Su nauju šūkiu „Partners, unlimited“ grupė savo veiklą grindžia tvaria veikla, kuri remiasi bendradarbiavimu ir tvirtais santykiais su visais partneriais ir klientais.

Strategijos dėmesio centre – aplinkosauga

Vadovaudamasi dešimčia Jungtinių Tautų pasaulinio susitarimo principų, grupė dar kartą patvirtino tvarios veiklos svarbą ir savo įsipareigojimus aplinkosaugos, žmogaus teisių, tarptautinių darbo standartų ir kovos su korupcija srityse.

Per dvejus praėjusius metus GEFCO pasiekė savo tikslą kasmet 2 proc. sumažinti CO2 teršalų išmetimą. Be to, grupė bendradarbiauja su klientais ir tiekėjais, kad CO2 apimtys būtų mažinamos visoje tiekimo grandinėje. Pavyzdžiui, pasitelkiama programinė įranga „Castor“, skirta išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui stebėti. Be to, GEFCO parengė „Atsakingo pirkimo chartiją“ įmonės tiekėjams ir subrangovams. Iki 2017 m. pabaigos šią chartiją pasirašė daugiau kaip 1 100 gabenimo keliais grupės partnerių, kurie sutiko laikytis aplinkosaugos standartų naudotoms transporto priemonėms bei dalyvauti ekologiško vairavimo mokymuose.

Grupė nuolat vertina savo socialinį ir aplinkosauginį poveikį, dalyvaudama įvairiose vertinimo ir sertifikavimo programose. 2017 m. 59 GEFCO įmonės atnaujino savo ISO 14001 sertifikatą. Grupė taip pat atsakė į CDP klausimyno klausimus apie įmonės išmetamo anglies dioksido kiekio valdymą ir pagerino savo įvertį – 2015 m. įvertis buvo D, o 2017 m. – B; taip pat 2017 m. organizacija „EcoVadis“, kuri vertina įmonių brandą socialiniu ir aplinkosaugos praktikos, verslo etikos ir atsakingo pirkimo aspektais, įmonę GEFCO įvertino 60/100 balų – tai pabrėžia teigiamus GEFCO pasiektus rezultatus šiose srityse.

Paslaugų poveikio aplinkai mažinimas

Siekdama įgyvendinti savo įsipareigojimus aplinkosaugos srityje, GEFCO investuoja į draugiškus aplinkai tiekimo grandinės sprendimus, pavyzdžiui:

Nauja sekimo programinės įrangos CADIS OPTIM versija, kurioje įdiegta sunkvežimių maršruto optimizavimo funkcija. Bandymais buvo nustatyti šie teigiami rezultatai: 15 proc. mažiau nuvažiuotų kilometrų, 4 proc. didesnis užpildymo rodiklis, 9 proc. sumažintas sunkvežimių skaičius kelyje.
Multimodalinio transporto ir alternatyvių maršrutų, tokių kaip Šilko kelias, plėtra. Gabenimas geležinkeliais yra ne tik dešimt kartų pigesnis nei gabenimas oru ir dvigubai spartesnis nei gabenimas jūromis, bet ir daro ženkliai mažesnį poveikį aplinkai – teršalų išmetama penkis kartus mažiau, palyginti su jūrų transportu.
„Žalieji“ sandėliavimo sprendimai, pavyzdžiui, Courgenay transporto priemonių saugykla, kurioje veikia galingiausia Šveicarijoje fotovoltinė jėgainė. 2017 m. GEFCO pavyko 8 proc. sumažinti energijos sąnaudas daugiau kaip 50-yje veiklos vietų.

Diegiama „Infinite Proximity™“ kultūra

2017 m. GEFCO pasirinko dešimt kertinių įmonės kultūros principų. Šie dešimt principų, sujungti programoje „Infinite Proximity™“, – tai gairės, kuriomis grindžiami tiek darbuotojų veiksmai ir sprendimai, tiek visa grupės plėtra. Šia programa grupės valdyba pasidalino „Infinite Proximity™“ principais su daugiau kaip 2000 vadovų 12-oje Europos, Azijos ir Pietų Amerikos šalių.

Pripažindama darbuotojų įsitraukimo ir sąžiningo elgesio svarbą, grupė savo įdarbinimo politiką grindžia keturiais aspektais – skaidrumu, matomumu, efektyvumu ir pasitikėjimu. Visame pasaulyje dirbantys žmogiškųjų išteklių vadovai dalyvavo darbdavio prekės ženklo koncepcijos ir įdarbinimo praktikos standartizavimo mokymuose; kad pritrauktų jaunų talentingų darbuotojų, grupė taip pat vysto partnerystės ryšius su universitetais ir verslo mokyklomis. 2017 m. pagal nuolatines darbo sutartis buvo įdarbinta 1 920 darbuotojų – tai 27 proc. daugiau nei 2016 metais. Be to, antrus metus iš eilės GEFCO gavo „Happy Trainees“ įvertinimą ir užėmė šeštą vietą kategorijoje „International“.

Apie „GEFCO Group“

Mes GEFCO tikime, jog ilgalaikis bendradarbiavimas su partneriais yra bendro augimo pagrindas. Remdamiesi 69 metų patirtimi ir stipriu įdirbiu automobilių pramonėje, mes kuriame pažangius ir lanksčius sprendimus sudėtingoms tiekimo grandinėms. Šiandien GEFCO grupė yra Europos lyderė automobilių logistikos sektoriuje ir viena iš 10 pasaulyje pirmaujančių partnerių, teikiančių multimodalinius tiekimo grandinės sprendimus. GEFCO vysto veiklą 47 šalyse, turi 300 veiklos padalinių visame pasaulyje, kuriuose dirba 13 000 darbuotojų. GEFCO 2017 m. apyvarta sudarė 4,4 milijardo eurų.

Facebook Comments