LietuvaGatvės rekonstravimo darbus sustabdė rasti XVIII a. palaikai

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 11 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
Vilkaviškyje dar pernai lapkričio mėnesį pradėjus remontuoti Žvejų gatvę ir radus XVIII amžiaus palaikus, darbai sustabdyti iki šiol. Į radimvietę iškviestas archeologas, kad įvertintų rastus palaikus ir pateiktų išvadą dėl tolesnių darbų tęsimo galimybės. Vilkaviškio rajono policijos komisariato atstovai surinko paviršiuje esančius palaikus tyrimui, o savivaldybė susisiekė su archeologu.
 
VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ UAB „Parama“ užsakymu atliko žvalgomuosius archeologinius tyrimus pietinėje Žvejų gatvės atkarpoje, kur rasti palaikai. Tyrimams vadovavo archeologas Liudvikas Vasiliauskas. Žvalgomųjų archeologinių tyrimų metu buvo ištirtos 2 perkasos, iš viso 25,15 kvadratinių metrų plotas.
 
Archeologinių tyrimų išvadose teigiama, kad aptikti palaidojimai ir jų padėtis rodo apie kapinių šioje vietoje egzistavimą, tačiau tyrimų metu kapinių riba nebuvo nustatyta. Vienoje perkasoje aptikti aštuoni individų griautiniai palaidojimai, datuotini XVIII amžiumi, kitoje fiksuoti dviejų kapo duobių fragmentai. Taip pat konstatuota, kad prieš tęsiant pradėtus žemės judinimo ir gatvės tiesimo darbus būtina atlikti detaliuosius archeologinius tyrimus, tačiau objekto įtraukimui į kultūros vertybių registrą trūksta duomenų, kadangi nėra aiškios kapinių ribos. Žvalgomieji tyrimai jau atlikti, tačiau, dar laukia detalieji tyrimai.
 
Paaiškėjo, kad Žvejų gatvės teritorijoje Vilkaviškyje būta kapinių. KPD Marijampolės skyriaus nuotrauka.
Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujienas
  • « 1 reklama iš 5 »
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x