Žmonių istorijos

Pasaulį sudrebinęs garliaviškis: „Po čempionato asmenines žinutes skaičiau tris dienas“

0

Strėlytes prieš daugiau nei penkioliką metų atradęs garliaviškis Darius Labanauskas, pasaulyje dabar – tarp geriausių smiginio žaidėjų. Buvęs puodžius ir baldų restauratorius drąsiai kovoja su pajėgiausiais pasaulio sportininkais ir jau ruošiasi vėl sudrebinti pasaulį.

Darius prisipažino, kad smiginis ir šeima jam – visas gyvenimas. Praėjusių metų pabaigoje planetos čempionate įveikęs smiginio grandus, nustebino ne tik visą Lietuvą, bet ir tarptautinę smiginio bendruomenę.

Į planetos smiginio elitą besibraunantis garliaviškis prieš porą dienų grįžo iš Anglijoje vykusio turnyro, kuriame ir pradėjo 2020 m. sezoną.  Lietuvis spėjo eliminuoti 4 geriausią pasaulio smiginio žaidėją. Visgi, sportininkas patyrė ir keletą pralaimėjimų.

„Esu girdėjęs puikų pasakymą apie metimo techniką – strėlytę paimti taip, lyg rašytum tušinuku.” – D. Labanauskas

-Ar spėjot pailsėti po paskutinių turnyrų?

Užvakar keliavau iš Anglijos į Daniją, o tada iš ten į Kauną. Buvo trikdžių skrydyje, bet viskas gerai. Spėjau pailsėti.

-Buvo sunkus turnyras Vigane (Anglija)?

O taip. Labai rimtus varžovus gavau. Pralošiau tik tiems, kurie už mane pagal reitingą yra gerokai aukščiau. Vidurkis buvo geras, žaidimo metu klaidų nepadariau, bet smiginis toks jau žaidimas, kad varžovas mažai įtakos daro.

-O dar prisimenat tą skambią kovą prieš geriausią Pasaulio žaidėją Londono čempionate?

Po pačios kovos tai ir miegot buvo sunku. Stipriai išgyvenau, bet kai praėjo šiek tiek laiko, pradėjau vertinti kokį, iš tikro, gerą rezultatą pasiekiau. Gavau daug taškų, išsaugojau savo vietą reitinge, o tai – svarbiausia.

-Po įspūdingų kovų ir pergalių kaip stipriai išaugo dėmesys jums?

Po šito pasaulio čempionato tai ypatingai pasijuto. Asmenines žinutes skaičiau tris dienas. Prie to prisidėjo ir tiesioginė transliacija. Vis dar kviečia į laidas, žurnalistai rašo straipsnius. Milžiniškas dėmesys. Jeigu ankščiau pas mus iš spaudos ateidavo vos 10 žurnalistų tai dabar jų pasirodo tris kart daugiau.

-Ar po istorinių pergalių sulaukėt dėmesio iš Kauno miesto savivaldybės, o gal net Lietuvos vyriausybės?

Jei atvirai, tai šiuo klausimu mes dar stringam. To dėmesio tikrai norėtųsi daugiau. Na, pavyzdžiui, du metus iš eilės (2015 m. ir 2016 m.) buvau pirmas „WDF” pasaulio dartų federacijos reitinge (ne „PDC”) – jokio paskatinimo ar dėmesio iš institucijų nesulaukiau. Aišku, po paskutinių pergalių Kauno rajono savivaldybės sporto skyrius prisidėjo ir skyrė lėšų išvykai į pasaulio čempionatą. Be abejo, buvo malonu 2019 m. gauti gruodžio mėnesio žmogaus apdovanojimą. Gal reikia dar laiko, bet tikiu, kad ateityje į šį sportą bus daugiau dėmesio atkreipiama.

-Ar sutinkat, kad jūsų fenomenas atnešė didžiulį postūmį smiginiui visoje šalyje?

Manau, kad taip. Jau dabar jaučiasi susidomėjimas. Daug žinučių sulaukiu ir iš nepažįstamų žmonių, kurie domisi, ką, kiek ko pirkti, kaip ką statyti. Stengiuosi ir toliau pats prie to prisidėti – dabar, kai yra galimybė, ketvirtadieniais valandėlę nemokamai žmonėms pravedu treniruotę.

-Kaip atradot smiginį ir kada pradėjot užsiiminėt šiuo sportu?

Viskas prasidėjo 2002 m. kai su žmonos broliu pradėjom žaisti tą paprastą smiginį. Labai patiko. Vėliau įsigijom elektroninę lentą, profesionalesnės įrangos. Tada kažkur pamatėm, kad Kaune vyksta varžybos, tai pirmose iš jų sudalyvavau 2003 m. Visai neblogai sekėsi. Taip ir įsisuko viskas.

-Kiek laiko praleidžiat mėtydamas strėlytes?

Daugiau mėtau ne po varžybų, o prieš varžybas. Dažniausiai jos būna savaitgalį, tai pirmadienį dažniausiai ilsiuosi. Šiaip treniruotėms renkamės klube Kaune. Ten po du kartus po 2 valandas išeina treniruotės. Be abejo, kartais treniruotės trunka ir 40 min. ar net 3-4 valandas.

-Kokios yra strėlytės metimo technikos subtilybės? Kaip svarbu turėt gerą metimo techniką?

Kiekvienam žmogui individualiai. Viską galima patobulinti strėlyčių forma, ilgiu, sparnų dydžiais ir t.t. Paprastai ranką pastatai tarp akies ir vietos į kurią tu meti, o tada, jau atlieki mostą vienodoje linijoje. Svarbu strėlytę paleisti aukščiausiam mosto taške. Esu girdėjęs puikų pasakymą – geriausia technika – strėlytę paimti taip, lyg rašytum tušinuku. Vis dėl to, 70 proc. sėkmė varžybose lemia psichologija. Galva turi būti visiškai tuščia, joje –  tik kombinacijos.

-Kaip manot kodėl šitam sporte moterų yra žymiai mažiau, nei vyrų?

Sunku pasakyti. Iš tikro tai vyksta ir moterų turnyrai, bet taip, apskritai,  moterų šitam sporte  yra žymiai mažiau, negu vyrų. Beje, neseniai varžiausi su moterimi paskutiniame turnyre. Bet nežinau, gal joms tiesiog yra mažiau įdomi ši sporto šaka. Juk bare vyrų irgi daugiau. Pavyzdžiui, aš namie kai žaidžiu, mano žmona neina arti. Viskas čia yra gerai. Žaisti gali visi.

„Kaunas tvarkosi, dėl to džiaugiuosi. Bet jei norėčiau, rasčiau prie ko prikibt.” – D. Labanauskas

-Kaip jums Kauno miestas? Pastebit, kaip miestas keičiasi?

Kaunas tvarkosi, dėl to džiaugiuosi. Bet jei norėčiau, rasčiau prie ko prikibt. Man asmeniškai nelabai patinka, kaip dabar Laisvės al. atrodo po rekonstrukcijos. Trūksta žalumos. Kadangi gyvenu Garliavoje ir man dažnai tekdavo važiuoti į oro uostą, tai rekonstrukcijų metu tekdavo kamščių metu miestą kirsti per centrą, tai nebuvo labai malonu. Bet šiaip viskas gerai. Džiaugiuosi, kad viskas patogu ir jauku.

-Kuo dar be smiginio užsiimat? Ką veikėte iki smiginio?

Visur ir visada buvau savamokslis. 10 metų gaminau puodus, mat puodžius buvau. Vėliau buvau vienos firmos vadybininkas. Dar vėliau muziką ir žaidimus pardavinėdavau. Po to buvau senų ir naujų baldų restauratorius. Šiaip labai mėgstu paskaityti istorines knygas.

-Kauno „Žalgirį“ palaikot?

Kauno sporto halės laikais ypatingai palaikydavau. Dabar paseku naujienas, kaip sekasi mūsų miesto komandai. Kartais ir rungtynėse tenka apsilankyti, bet aišku, per smiginį daug ką tenka ir praleisti.

-Kokie šių metų planai?

Kažkada buvo tikslas būti 64-tuke geriausių. Patekau. Dabar, aišku, bus sunkiau, tai būtų nuostabu būti tarp 32 geriausių, tada atsivertų keliai į pasaulio čempionatą be jokių atrankų.

-Ar jūsų antroji pusė lydi jus į varžybas?

Kartais lydi, bet, žinoma, norėtųsi dažniau ją pasiimti. Emocijų daug, tai dažniausiai išgyvena dar labiau negu aš.

Artimiausių D. Labanausko rungtynių tvarkaraštis:

Kovo 6-8 d. UK OPEN
Kovo 13 d.  Euro T Q turo atranka į Miuncheną ir Liverpulį
Kovo 14-15 d.  – 7 ir 8 turai Players Champ

Darių Labanauską pasekti galite Facebook‘e Darius Labanauskas Darts ir Instagrame darius_labanauskas.

Kaunieciams.lt redakcija linki sportininkui sėkmės ir pergalių ateityje!

 

 

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Žmonių istorijos