Pasak socialdemokrato, žiedinių savivaldybių klausimas yra nacionalinio masto reikalas.

„Vieno miesto mero viduramžiškos ambicijos apiplėšti kaimyną tik dėl to, kad jis geriau tvarkosi, gali būti vertinamos kaip nebrandus demokratijos ir šalies teisinės sistemos suvokimas. Teisiškai nėra tokio dalyko kaip prijungiamų teritorijų dalinis referendumas ar apklausa. Gal V. Matijošaitis ir norėtų perimti V. Putino metodus, bet Kauno rajonas ne Krymas ir tokiu nebus”, – sako G. Paluckas.

Kauno miesto savivaldybės taryba vakar nusprendė siūlyti Vyriausybei inicijuoti dalies Kauno rajono seniūnijų prijungimą prie miesto. Pasiūlyta, kad sprendimas būtų priimtas po gyventojų apklausos.

Pasak socialdemokratų lyderio, kalbėdamas apie Kauno rajono gyventojų apklausą V. Matijošaitis pamiršta Kauno miesto gyventojų apklausą.

„Prisijungti 100 tūkstančių gyventojų ir 300 kvadratinių kilometrų teritorijos kainuos. Ar kauniečiai nori už tai mokėti? Vilniečiai nelabai džiūgauja, kai reikia tvarkyti Naujosios Vilnios ar Grigiškių teritorijas, nors jos buvo prijungtos prieš 25 metus. Nors matant V. Matijošaičio elgesį su Kauno miesto bendruomenėmis, pavyzdžiui, Šančių, visiškai nestebina, jog jam net nekyla mintis, kad kauniečių atsiklausti taip pat būtina”, – atkreipia dėmesį G. Paluckas.

LSDP pirmininkas teigia, kad kauniečiai pasirinko socialdemokratų valdomą Kauno rajoną dėl kokybės ir gerų gyvenimo sąlygų.

„Nesuprantu, kodėl tai taip erzina Kauno merą, kad jis siūlo sudraskyti rajono savivaldybę ir tokiu būdu susigrąžinti iš miesto pabėgusius gyventojus. Kauno rajono savivaldybė ne kartą yra laimėjusi tarptautinius ir šalies apdovanojimus kaip geriausiai besitvarkanti ir pažadus gyventojams įgyvendinanti. Šis pripažinimas yra tikras, o ne pirktas už viešiesiems ryšiams skirtus savivaldybės pinigus”, – sako G. Paluckas.

Jis pridūrė, kad Europos Sąjungos mastu Lietuva pasižymi tuo, jog mūsų savivaldybės yra didžiausios žmonių skaičiumi ir teritorija, jeigu lygintume su kitomis šalimis.

„Savivaldybių stambinimas dar labiau nutolins valdžią nuo žmonių problemų, valdymas bus neefektyvus, o demokratijos bus mažiau“, – prognozuoja G. Paluckas.