Naujienos

G. Nausėda iš anksto neskelbęs lankėsi Dieveniškėse

0

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį apsilankė Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelyje, kuriame bendruomenė aktyviai priešinasi neteisėtų migrantų perkėlimui.

Iš anksto neskelbto vizito metu prezidentas susitiko su miestelio gyventojais ir teigia išklausęs jų pozicijos prieš ketvirtadienį planuojamą susitikimą su politinių partijų lyderiais.

„Susitikimas Dieveniškėse. Rytoj su partijų lyderiais kalbėsime apie vieningą poziciją ir sprendimus migracijos krizei spręsti. Tai nėra vienos Vyriausybės, kelių savivaldybių, ar kelių vietos bendruomenių problema. Tai visos Lietuvos problema, kurią sėkmingai išspręsti galime tik kartu. Todėl prieš rytojaus susitikimą susitikau su Dieveniškių gyventojais. Tam, kad išklausyčiau jų rūpesčius“, – savo feisbuko paskyroje parašė prezidentas.

Prezidento vyriausioji patarėja komunikacijai Raminta Stanaitytė-Česnulienė informavo BNS, kad apie susitikimą neskelbta iš anksto dėl to, kad nebūtų pritraukta nereikalingo dėmesio ir su bendruomene nesusijusių žmonių.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 921
 • NEPADEDA
  2% 22 / 921
 • ŽLUGDO
  78% 722 / 921
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 921

„Prieš rytojaus susitikimą prezidentas norėjo išgirsti, kas neramina Dieveniškių gyventojus, išklausyti juos. Nesiskelbė iš anksto todėl, kad nepritrauktų nereikalingo dėmesio ir nesusijusių su bendruomene žmonių“, – teigė patarėja.

„Susitikime dalyvavo meras ir seniūnė bei Dieveniškių bendruomenės nariai. Pagrindinis jų nusiskundimas buvo nederinti veiksmai, rūpestis dėl žmonių saugumo. Prezidentas paprašė bendruomenės narių suprasti sudėtingą šalies situaciją ir dialogo siekti konstruktyviai“, – pridūrė ji.

Vidaus reikalų ministerija anksčiau buvo numačiusi iki rugsėjo pirmos apgyvendinti kelis šimtus migrantų – Dieveniškių buvusioje technikos mokykloje.

Tačiau protesto akcijas rengiantys Dieveniškių gyventojai teigia prieštaraujantys migrantų apgyvendinimui miestelio teritorijoje, kadangi vieta, kurioje ketinama apgyvendinti migrantus, yra per porą dešimčių metrų nuo veikiančios mokyklos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį patikino, kad šiuo metu neketinama vežti migrantų į Dieveniškes, bet miestelio technikos mokykla laikoma kaip rezervinė vieta apgyvendinti užsieniečiams.

Į Lietuvą šiemet jau bandė patekti daugiau nei 3 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Autorius Ignas Jačauskas

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos