Greitos naujienosNaujienos

G. Landsbergis Rygoje su NATO kolegomis aptars migracijos krizę, Rusijos pajėgų telkimą

0

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį išvyksta į Rygą, kur su kolegomis NATO užsienio reikalų ministrais aptars migracijos krizę prie rytinių Aljanso sienų, Rusijos pajėgų telkimą netoli Ukrainos.

Sekmadienį, viešėdamas Vilniuje, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Minsko kurstoma migrantų krizė yra „ciniška ir nehumaniška“, todėl Aljansas ir Europos Komisija įsipareigoja stiprinti partnerystę kovoja su hibridinėmis grėsmėmis.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine ataka.

Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija, o lapkričio pradžioje pablogėjus situacijai, mėnesiui pasienyje įvesta ir nepaprastoji padėtis.

Daug dėmesio Aljanso narės turėtų skirti ir Rusijai, kuri ėmė telkti pajėgas prie sienos su Ukraina. Anot J. Stoltenbergo, tai yra „nepaaiškinama ir nepateisinama“.

Maskva savo ruožtu Vakarų pareiškimus vadina „isterija“ ir atmeta kaltinimus, kad ji planuoja įsiveržti į Ukrainą, kurios vieną dalį – Krymo pusiasalį – jau aneksavo 2014 metais.

Regioninio saugumo klausimus NATO užsienio reikalų ministrai ketina aptarti su Ukraina ir Sakartvelu.

Lietuvos naujienų skyrius

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos