Kauniečiams redakcijaFutbolo stadionas tebelaukia naujo kupolo: senas buvo netikęs

Netoli Lampėdžių atnaujintame stadione – neramios nuotaikos. Laukiama, kada bus atgabentas naujas pripučiamas kupolas ir naujutėlaitė aikštės danga pagaliau atsidurs po saugiu stogu. Išryškėjo brokas Iš pradžių planuota, kad naujasis maniežas iškils dabartinės futbolo mokyklos aikštynuose Neries krantinėje, tačiau galiausiai priimtas sprendimas statyti maniežą buvusiame „Kelininko“ stadione netoli Lampėdžių (Jovarų gatvėje). Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, Naujienos Praktiški patarimai, kaip kovoti su kompiuterio triukšmu 2020 21 vasario Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, Naujienos Šaltojo sezono šventės: mažos...
Avatar Arūnas Dambrauskas2019 2 rugsėjo

Netoli Lampėdžių atnaujintame stadione – neramios nuotaikos. Laukiama, kada bus atgabentas naujas pripučiamas kupolas ir naujutėlaitė aikštės danga pagaliau atsidurs po saugiu stogu.

Išryškėjo brokas

Iš pradžių planuota, kad naujasis maniežas iškils dabartinės futbolo mokyklos aikštynuose Neries krantinėje, tačiau galiausiai priimtas sprendimas statyti maniežą buvusiame „Kelininko“ stadione netoli Lampėdžių (Jovarų gatvėje).

Paruošiamieji darbai prasidėjo pavasarį. Apleistame lauko stadione buvo paruoštas pagrindas, įrengtos komunikacijos. Liepos pradžioje buvo pripūsta kupolo konstrukcija. Šį procesą prižiūrėjo iš Slovėnijos atvykę specialistai.

Tačiau laukė nusivylimas. Paaiškėjo, jog kupolas – nesandarus. Iš rangovo buvo pareikalauta defektą ištaisyti. Tai padaryti planuojama iki spalio 15 dienos. Žadama, kad naujasis kupolas bus ne tik kokybiškas, bet ir gražesnis – jį dabins spalvotos grafikos elementai.

Keistas vaizdas

Pripučiamais kupolais dengti stadionai turi privalumų – žiemos metu į kupolo vidų pučiamas šiltas oras, todėl šaltaisiais mėnesiais manieže yra šilta. Pranešama, jog yra paruošti dyzeliniai generatoriai, kurie, avarijos atveju, užtikrins elektros tiekimą mažiausiai trims valandoms.

Visas maniežo grindinio plotas padengtas dirbtine danga. Naujoji aikštė yra 115 m ilgio ir 76 m pločio.

Iki šiol stogo ir sienų neturintis maniežas atrodo gana keistai: stirkso durų rėmai su durimis, bet sienų nėra. Pripučiamas sienas turintis suformuoti audeklas sulankstytas guli devyniuose maišuose, mat kupolas susideda iš devynių skirtingų dalių.

Didžiausias Lietuvoje

Maniežas skirtas futbolo mokyklai „Tauras“ ir daugiausiai bus naudojamas kaip treniruočių bazė. Skaičiuojama, kad rungtynes naujajame manieže galės stebėti apie 100 žiūrovų. Naujasis maniežas kainavo apie 1,8 mln. Eur.

Neįprastą slėginį kupolą sudaro du vinilinio audinio sluoksniai, tarp kurių kompresoriais tiekiamas suspaustas oras palaiko stogo formą.

Tai bus didžiausia Lietuvoje pripučiama konstrukcija. Devynios kupolo konstrukcijos sutvirtintos specialiomis varžtų sistemomis. Viso kupolo svoris – per 20 tonų.

Pripučiamai konstrukcijai suteikta 20 metų garantija. Stadiono teritorijoje taip pat įrengti moduliniai konteineriai su rūbinėmis, tualetais, dušais ir administracinėmis patalpomis.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up