Kultūra

Festivalyje „Avanti“ – išskirtinė pažintis su pučiamųjų įvairove

0

Devintasis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis ,,Avanti“ šįmet suteiks retą galimybę geriau pažinti profesionalius klasikinius pučiamuosius instrumentus bei jų atliekamą pasaulio ir lietuvių kompozitorių muziką. Tai – naujos patirtys žiūrovams ir didelis iššūkis festivaliui, jau pernai įgyvendinusiam ambicingą tikslą. Aštuntąjį kartą rengtas „Avanti“ sukvietė profesionalius kamerinius orkestrus į vieną renginį ir tapo pirmuoju profesionalių kamerinių orkestrų festivaliu Lietuvoje.

2020-aisiais rengiamas „Avanti“ kvies klausytojus išgirsti būrį klasikinių pučiamųjų instrumentų, pažinti jų įvairovę. Dėmesys viso festivalio tematikai išskiria „Avanti“ tokių klasikinės muzikos renginių Lietuvoje kontekste – festivaliai retai siekia visų koncertų dermės, skatinančios klausytojų smalsumą ir poreikį lankytis ne viename, bet iškart keliuose koncertuose.

vdu.lt nuotr.

Pučiamųjų instrumentų tema pasirinkta sąmoningai siekiant atskleisti jų atliekamos muzikos grožį ir ypatingą reikšmę klasikinėje muzikoje. Didesnė visuomenės dalis šiuos instrumentus tapatina su simfoniniais orkestrais, maršų ritmu žygiuojančiais pučiamųjų orkestrais ar džiazo muzikos žanru. Devintasis „Avanti“ telkia dėmesį į pučiamųjų ansamblius, akademinę klasikiniams pučiamiesiems skirtą kūrybą ir jos gausą.

Fleitos, obojai, klarnetai, fagotai, valtornos, trimitai, trombonai, tūba – visi šie instrumentai pasirodys „Avanti“ renginiuose. Varinių ir medinių pučiamųjų reikšmė klasikinėje muzikoje nepaprastai didelė, tačiau daugybė žmonių neatkreipia dėmesio į ypatingą kiekvieno solines partijas atliekančio instrumento skambesį, taip prarasdami nemažą dalį klasikinės muzikos teikiamo malonumo. Šįmet mokytis jį patirti kviečia festivalis „Avanti“, žadantis koncertuose aukščiausio meninio lygio Lietuvos ir užsienio atlikėjų muziką. Ansambliuose pasirodys ir solinėmis partijomis su VDU kameriniu orkestru prisistatys penki užsienio atlikėjai iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Prancūzijos ir Islandijos. Melomanai džiaugsis desertu ausims, o visiems kitiems garantuojamos naujos nepamirštamos patirtys ir netikėtos žinios.

Keičiantis festivalio temoms, nesikeičia kai kurios tradicijos. Viena jų – pristatyti Lietuvos kompozitorių kūrinių premjeras. Šįmet kviečiame klausyti pirmą kartą skambėsiančio Algirdo Martinaičio kūrinio, kurį VDU Kamerinis orkestras su dirigentu Vytautu Lukočiumi atliks balandžio 4 dieną Kauno kultūros centre.

„Avanti“ organizatoriai, siekdami didinti profesionalios klasikinės muzikos prieinamumą, kasmet mezga naujas partnerystes su kitomis meno įstaigomis, galinčiomis priimti po savo stogu koncertus ir leisti naudotis reikalingą akustiką turinčiomis erdvėmis. Šįmet džiugina bendradarbiavimas su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi ir Kauno valstybiniu lėlių teatru, kuriuose vyks du festivalio koncertai.

Devintasis „Avanti“ vyks kovo 21 – balandžio 4 dienomis Kaune. Visi renginiai nemokami.

Su renginio programa galite susipažinti čia.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite čia.

 

vdu.lt informacija

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra