COVIDNaujienosPasaulisSveikata

Europos Sąjunga jau abejoja ketvirtosios vakcinos nuo Covid-19 dozės prasme

0

Omikron varianto plitimas turi nulemti COVID-19 virtimą endemine liga, su kuria žmonija gali gyventi, tačiau kol kas ji vis dar yra pandeminė, antradienį paskelbė Europos vaistų agentūra (EVA).

EVA taip pat pareiškė abejonių dėl visos populiacijos skiepijimo ketvirtąja skiepų nuo COVID-19 doze ir sakė, kad stiprinamųjų dozių kartojimas nėra tvari strategija.

„Niekas nežino, kada tiksliai pasieksime tunelio galą, bet mes jį pasieksime“, – žurnalistams sakė Amsterdame įsikūrusios EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri (Markas Kavaleris).

„Didėjant populiacijos imunitetui ir atsiradus omikron [atmainai], greta vakcinavimo formuosis daug natūralaus imuniteto – mes greitai judėsime endemijoms artimesnio scenarijaus link“, – sakė jis, bet pabrėžė: „Neturėtume pamiršti, kad vis dar gyvename pandemijos [sąlygomis].“

M. Cavaleri taip pat atkreipė dėmesį į omikron atmainos plitimo nulemtą didžiulį krūvį sveikatos apsaugos sistemoms.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) anksčiau antradienį sakė, jog tikėtina, kad per ateinančius du mėnesius omikron variantu Europoje užsikrės daugiau kaip pusė žmonių.

PSO taip pat įspėjo, kad skiepų nuo COVID-19 stiprinamųjų dozių kartojimas nėra perspektyvi strategija. Panašiai kalbėjo ir Europos Sąjungos EVA.

„Jei laikysimės strategijos kas keturis mėnesius skiepyti stiprinamosiomis dozėmis, galiausiai potencialiai turėsime problemų dėl imuninio atsako“, – sakė M. Cavaleri.

„Antra, savaime aišku, egzistuoja populiacijos nuovargio dėl nuolatinio skiepijimo stiprinamosiomis dozėmis rizika“, – nurodė jis.

Šalims verčiau reiktų pradėti galvoti apie ilgesnius intervalus tarp stiprinamųjų dozių ir jų derinimą su šaltojo sezono pradžia, panašiai taip, kaip dabar skiepijama nuo gripo, sakė M. Cavaleri.

Atskirai EVA paskelbė, jog tyrimai patvirtino, kad nors omikron atmaina yra užkrečiamesnė, ja užsikrėtusių asmenų hospitalizacijos rizika yra perpus ar net tris kartus mažesnė nei delta atmainos atveju.

Primintina, kad Izraeliui oficialiai paskelbus apie ketvirtosios skiepo dozės reikalingumą, Lietuvos Sveikatos ministras Arūnas Dulkys jau kitą dieną suskato kalbėti apie galimą jos būtinybę ir Lietuvoje. Tiesa, ministras pabrėžė labai nenorįs priimti tokių sprendimų.

Ligi šiol valdančiųjų šalininkai bet kokias abejones vis papildomais skiepais laikė tamsuomenės išpuoliais arba priešiškais Vakarų civilizacijai bei mokslui veiksmais.

BNS, “kaunieciams.lt”

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: COVID