NaujienosSveikata

Europos Komisija užbaigė derybas dėl koronaviruso vakcinos europiečiams

0

Europos Komisija baigė parengiamąsias derybas su farmacijos bendrove dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo. Aptariamoje sutartyje su „Sanofi“ būtų numatyta galimybė visoms ES valstybėms narėms įsigyti vakciną.

Numatyta, kad kai pasitvirtins, jog vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, Komisija visų ES valstybių narių vardu galės sutartiniu pagrindu įsigyti 300 mln. dozių. Komisija tęsia intensyvias diskusijas su kitais vakcinų gamintojais.

Pirmininkė U. von der Leyen sakė: „Europos Komisija visomis išgalėmis stengiasi užtikrinti, kad europiečiai galėtų kuo greičiau gauti saugią vakciną, kuri apsaugotų juos nuo koronaviruso. Šiandienos susitikimas su „Sanofi“ yra pirmas svarbus veiksmas įgyvendinant daug platesnę Europos vakcinų strategiją. Netrukus bus pateikta daugiau informacijos. Jau baigiame derybas su keliomis kitomis bendrovėmis. Nors kol kas dar nežinome, kuri vakcina bus veiksmingiausia, Europa investuoja į įvairų perspektyvių vakcinų, kuriamų skirtingomis technologijomis, rinkinį. Tai padidina mūsų galimybes kuo greičiau įgyti veiksmingą kovos su virusu priemonę. Vakcina būtų tikra pasaulinė gėrybė. Esame įsipareigoję padėti užtikrinti prieigą ir pažeidžiamesnėms šalims, kad ir jos išbristų iš šios krizės.“

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Komisijos narė Stella Kyriakides kalbėjo: „Saugi ir veiksminga vakcina nuo COVID-19 yra geriausia krizės įveikimo strategija. Todėl per pastarąsias savaites derėjomės dėl vieningo ES požiūrio į perspektyvias galimas vakcinas. Šiandien paskelbtas pranešimas apie pirminių derybų su „Sanofi“ pabaigą yra pirmas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti vienodas galimybes mūsų piliečiams gauti vakciną.“

Šiandien užbaigtus pirmines derybas turėtų būti sudarytas išankstinis pirkimo susitarimas. Jis būtų finansuojamas pagal Skubios paramos priemonę, kurios lėšomis finansuojamos skirtingų bendrovių kuriamos galimos skirtingo profilio vakcinos.

Europos Komisija taip pat yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi, kuriems reikia vakcinos, ją gautų bet kurioje pasaulio vietoje, o ne tik savo šalyje. Niekas nėra saugus tol, kol visi nėra saugūs.

Štai kodėl nuo 2020 m. gegužės 4 d. pagal „Coronavirus Global Response, t. y. pasaulinių veiksmų, kuriais siekiama užtikrinti visuotinę prieigą prie koronaviruso tyrimų, gydymo būdų ir vakcinų, taip pat skatinti visuotinį atsigavimą, biudžetas sudaro beveik 16 mlrd. EUR.

Komisija yra pasirengusi kartu su tarptautiniais partneriais išnagrinėti, ar daug šalių sutiktų sutelkti išteklius, kad drauge užsitikrintų bendrovių sukurtas vakcinas sau ir kartu mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims. Dideles pajamas gaunančios šalys galėtų veikti kaip įtrauki tarptautinė pirkėjų grupė ir paspartintų saugių ir veiksmingų vakcinų kūrimą bei užtikrintų kuo platesnes jų naudojimo galimybes visiems, kam jų labiausiai reikia.

Pagrindiniai faktai

Birželio 17 d. Europos Komisija pateikė Europos strategiją, kuria siekiama paspartinti veiksmingų ir saugių vakcinų nuo COVID-19 kūrimą, gamybą ir naudojimą. Mainais už teisę per nustatytą laikotarpį įsigyti tam tikrą skaičių vakcinos dozių, Komisija finansuotų dalį pradinių išlaidų, kurias patiria vakcinų gamintojai, sudarydama išankstinius pirkimo susitarimus. Teikiamas finansavimas būtų laikomas pradiniu įnašu už vakcinas, kurias faktiškai pirks valstybės narės.

Kadangi dėl didelių išlaidų ir didelės nesėkmės rizikos investicijos į COVID-19 vakciną yra labai rizikingas sprendimas vakcinų kūrėjams, šie susitarimai padarys įmanomas investicijas, kurių priešingu atveju tikriausiai nebūtų.

Dėl „Sanofi“ siūlomos vakcinos 2021 m. birželio mėn. planuojama kreiptis į EMA, prašant leidimo prekiauti vaistu po III etapo klinikinių tyrimų, kurie sukėlė pozityvią imuninę reakciją.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos