NaujienosPolitikaSveikata

Esu už kanapinių vaistukų legalizavimą ir ačiū Seimui

1

Už kanapės žiupsnelį į kalėjimą nebesodins? Liko vienas balsavimas Seime ir prezidento parašas. Ar dėl to visi tapsime narkomanais? Retai kada pritariu, valdžiai esu įkyriai kritiškas. Daug labai ką iš šios valdžios darbotvarkės metu velniop. Bet šįkart ploju atsistojęs. Kai kas, kad ir kaip kam nepatiktų, vėžį gydosi neįprastais būdais.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo ėmė ir pritarė įstatymų pataisoms, kuriomis atsakomybė už nedidelį kiekį narkotinių medžiagų būtų perkelta iš Baudžiamojo į Administracinių nusižengimų kodeksą.

Už nedidelio kiekio narkotikų dekriminalizavimą balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 38 ir susilaikė penkti parlamentarai. Kitu balsavimu pritarta atsakomybės perkėlimui į Administracinių nusižengimų kodeksą.

Dar liko vienas balsavimas dėl pataisų priėmimo. Na dar paskui turi pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda. Taip. Tas pats, kuris aukštas ir gražus, kuris pietauja ten kur nori ir nesiaiškina, kur ten kas ką sakė apie galimybes bei pasus.
1
O prezidentas bus tiek drąsus?x

Politikų nuomonės dėl siūlymo  Seime skyrėsi radikaliai. Iniciatoriai ragino nelaužyti jaunų žmonių likimų baudžiamąja atsakomybe, priešininkai nuogąstavo dėl išaugsiančio vartojimo.

Pataisos iš Baudžiamojo kodekso pagaliau brauktų nuostatą, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.

Ši norma, jei ji įsigaliotų, būtų perkeliama į Administracinių nusižengimų kodeksą ir nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 350 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauktų 300–500 eurų baudą.

Vienas iš sušvelninimo iniciatorių – Seimo narys Kazys Starkevičius,  ūkininkas, senas Kauno politikas – savo komentuoja reikalą taip:

„Iki 2017 metų galiojo panaši tvarka į tą, kuri dabar siūloma. Tada viskas buvo sugriežtinta. Atseit – drakoniškos bausmės visus įbaugins, narkomanų ir prekybos neliks. Šis kvailas sprendimas todėl ir laikytinas kvailu, kad nepasiekė tikslo. Narkomanų tik daugėjo. Ir aišku kodėl.

1. Didžiulės baudos siunčia sergantį priklausomą žmogų į nelegalias erdves dar giliau. Jis gali daryti nusikaltimą, kad gautų sumokėtų baudą ir dar visgi gautų ko jam reikia. Dar kitu atveju – į neišbrendamas skolas įklampinami LIGONIO tėvai.

2. Dar blogiau, kai jaunuolis už žolės minimumą patenką į kalėjimą. Iš ten retai grįžtama pasisėmus teigiamų patirčių.

Taigi – žmonėms reikia socialinės ir psichologinės pagalbos. Lėšas tam vyriausybė žada skirti. Ne draudimais, prevencinėmis represijomis, o per pozityvą išspręsime šitas bėdas. Arba bent jas valdysime.”

Jam ir valdančiai koalicijai oponuojantys asmenys mėto piktokas replikas ir socialiniuose tinkluose.

„Tai kitas žingsnis – mažo alkoholio kiekio kraujyje vairuojant dekriminalizavimas? Nes jei kiekis iš esmės viską keičia, tai truputis smurto artimoje aplinkoje gal irgi netrukus bus nieko tokio, 20 Eur baudelė ir gero kelio?,”- rašo viena socialinio tinklo Facebook komentatorė.

„Nepritariu, tuo labiau, kad rengiamam įstatyme kalba eina apie visus narkotikus. Čia ką kalbat, kad tai tik kanapėms skirtas įstatymas tėra melas ir demagogija,”- sako dar kitas.

Yra ir daugiau paranojiškos, slidžios nuokalnės ir absoliutaus marazmo , nučiuožimo nuo ričių persunktų komentarų. Nieko nedarysi – reiks gyventi ir sugyventi net ir su tokiais. Juk kai kurie ir be svaigalų kvaili. Jų beprotnamin, kaip sakė vieno prancūzų komedijos klasiko personažas, kvailių nepasodinsi. Jie kvailiai, o ne pamišėliai. Kvailių namai būtų pernelyg dideli.

Visgi, aš sakau, kad turiu daug priekaištų valdantiesiems ne dėl to, ką jie daro, o dėl to, ko nedaro. Kiek jie panaikino skvernelinių ir veryginių draudimų, kuriuos taip kritikavo? Nei vieno. Įveda naujus. Čia maloni išimtis.

3 1 Balsuoti
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Labiausiai reitinguoti
Inline Feedbacks
Visi komentarai
Inga
Dar liko vienas balsavimas dėl pataisų priėmimo. Na dar paskui turi pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda. Taip. Tas pats, kuris aukštas…" Plačiau »

Pagaliau galėsim pirkti kanapių CBD aliejų laisvai LT, ne užsienyje

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos