SveikataEsminių taisyklių, kurių privalu laikytis karantino laikotarpiu, rinkinys. Policija prašo jūsų atsakingumo (video)

Štai ir atėjo dar viena oficialaus karantino Lietuvoje diena. Kiekvieną dieną virusu užsikrečia vis daugiau žmonių. Jei pažiūrėsime į Lietuvos statistiką, pamatysime, kad čia kiekvieną parą užsikrėtusiųjų skaičius padidėja bent 10-čia naujų ligonių, o tai tikrai nemaži skaičiai pandemijos pradžioje. Kad užsikrėtusiųjų žmonių būtų kuo mažiau, mes jums dar kartą paruošėme esmines taisykles, kurių laikantis ženkliai sumažinsite riziką užsikrėsti ir sveiki pergyvensite šį karantino laikotarpį. 

PANDEMIJOS METU: 
 1. Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Laikinai būtų paliekamas humanitarinis koridorius Latvijos, Estijos piliečiams pasiekti savo šalis.

Visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14-lika dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis). Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

 1. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą.
 2. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Taip pat svarstoma galimybė uždrausti išvykimą bet kur į užsienį ne darbo tikslais.
 3. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.
 4. Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.
 5. Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.
 6. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.
 7. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.
 8. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.
 9. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.
 10. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.
 11. Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną, valstybei už tai apmokant.
 12. Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.
 13. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai.
 14. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.
 15. Visoms religinėms bendruomenėms, veikiančioms Lietuvoje, rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Atminkite, kad COVID-19 pandemijos metu asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija.

ŽMONĖMS, GALIMAI UŽSIKRĖTUSIEMS AR TURINTIEMS KONTAKTĄ SU GALIMAI UŽSIKRĖTUSIAIS COVID-19 VIRUSU:
GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA:
 • išeiti iš namų, ar kitaip palikti izoliavimo vietą (viešbutį, paskirtas patalpas ir pan.) 14 dienų nuo buvusio kontakto su ligoniu ar rizikos užsikrėsti (pvz. nuo grįžimo iš užsienio);
 • lankytis bet kokiose viešose vietose (parduotuvėse, vaistinėse ir kitur);
 • izoliavimo metu namuose priimti svečius, draugus, artimuosius ar kitus žmones.

NVSC specialistai atlieka aktyvų asmens stebėjimą (su stebimu asmeniu susisiekia telefonu, el. paštu ir užrašo sveikatos būklę):

 • privaloma būti pasiekiamam visą izoliavimosi laikotarpį telefonu ir el. paštu;
 • saviizoliacijos metu asmuo privalo kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą;
 • asmuo informuojamas, kad sveikatos stebėjimo metu, jei išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambintų nemokama Koronos karštąja linija 1808 – pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.
 • jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai nepasireiškia, asmuo toliau nelaikomas turinčiu susirgimo riziką.
BŪTINA:
 • izoliavimo metu, neišvengus kontakto su kitais asmenimis, laikytis atstumo ir laiko taisyklės: bendrauti ne arčiau kaip per 2 metrus (du dideli žingsniai) ir ne ilgiau kaip 15 min.
 • visą izoliavimosi laikotarpį nepamiršti rankų higienos reikalavimų (plovimas su muilu ir vandeniu, dezinfekanto naudojimas);
 • dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, o esant galimybei jas ir dezinfekuoti;
 • jei žmogus nuolat vartoja vaistus, dėl recepto į savo šeimos gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t. y. nesilankant gyvai;
 • perkelti visus suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus ar iš anksto numatytas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos, karantino laikotarpis.
LEIDŽIAMA:
 • namuose ir izoliavimosi vietoje būti be medicininės kaukės (jei nėra ligos simptomų); ji būtina pasireiškus kvėpavimo takų infekcijos simptomams (kosulys, dusulys ir kt.);
 • apsirūpinti maistu ir kitomis būtiniausiomis prekėmis nuotoliniu būdu (internetu);
 • maisto prekes gali pristatyti šeimos narys, draugas, kuriam netaikoma saviizoliacija: prekes pristatant kurjeriui ar artimiesiems, rekomenduojama pasinaudoti galimybe gauti jas „ne į rankas“, t. y. pirkinius paliekant prie durų;
 • su artimaisiais, draugais bendrauti nuotoliniu būdu – telefonu ir kitomis ryšio priemonėmis;
 • dirbti griežtai tik nuotoliniu būdu.

Pažymėtina, kad reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai žmogus aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai žmogus, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.

Reikalavimų nesilaikymas baudžiamas teisės aktų numatyta tvarka. Pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos nuo baudos, arešto ar laisvės atėmimo iki trejų metų.

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up