Greitos naujienos

Energetikos ministras D. Kreivys: elektromobilumas – svarbi ateities ekosistemos dalis

0

2021 09 14

Elektromobilumas yra svarbi didžiulės ekosistemos dalis, kurią mes išvysime per ateinančius 10–20 metų. Tačiau tam kad ši ekosistema funkcionuotų, būtina pasirūpinti reikiama energetikos infrastruktūra – ne tik išplėsti įkrovimo stotelių tinklą, bet ir sudaryti visas sąlygas plėtoti atsinaujinančius energijos išteklius. Tai pabrėžė energetikos ministras Dainius Kreivys, šiandien sveikindamas renginio „Elektromobilumas: iššūkiai ir ateities vizija“ dalyvius.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 150 / 926
 • NEPADEDA
  2% 22 / 926
 • ŽLUGDO
  78% 726 / 926
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 926

„Pradėdami pokyčius, turime žinoti atskaitos tašką, o deja, realybė tokia, kad Europoje esame tarp besivejančių valstybių. Tam, kad situacija keistųsi, šioje srityje reikalinga impulsas ne tik iš valstybės institucijų, bet ir iš entuziastų, verslo subjektų“, – sakė energetikos ministras D. Kreivys.

Savo pranešime ministras pateikė Lietuvos siekius elektromobilumo srityje iki 2030 m.: tai – 60 tūkst. elektromobilių įkrovimo stotelių, kurių infrastruktūroje 10 proc. sudarytų viešos ar pusiau viešos stotelės, o taip pat – 230 tūkst. lengvųjų elektromobilių Lietuvos gyventojų automobilių parke.

Siekiat paskatinti elektromobilumo plėtrą, iki šių metų pabaigos Energetikos ministerija kartu su Susisiekimo ministerija bei elektros tiekimo operatoriumi planuoja parengti studiją, kuri nustatys pagrindines elektromobilumo infrastuktūros plėtros prioritetines kryptis.

Remiantis jomis, per kitų metų pirmąjį pusmetį bus parengtas elektromobilumo strateginis planas, kuris padės identifikuoti reikalingą elektromobilių skaičiaus augimo trajektoriją, įvertins elektromobilių įtaką elektros tinklams bei numatys efektyviai plėtrai įgyvendinti reikalingas priemones.

Renginio įrašą galite rasti čia

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos