MiestasNaujienosSveikataEkstremalios sveikatai situacijos bus valdomos iš Kauno

Nuo kitų metų Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) dėl saugumo ir operatyvaus reagavimo sumetimų perkeliamas į Kauną. Ši institucija renka informaciją apie ekstremalias situacijas, joms nutikus informuoja visuomenę ir atsakingas įstaigas apie būtinus veiksmus, bei duoda tolesnius nurodymus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė argumentus, kodėl Kaunas yra tinkamiausias miestas pasirūpinti tautiečių sveikata ekstremaliose situacijose.  Šis sprendimas, SAM nuomone, leis sumažinti ESSC veiklos riziką, susijusią su galimomis geopolitinėmis grėsmėmis. Taip pat leis optimizuoti reagavimo į ekstremalią...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 12 gruodžio

Nuo kitų metų Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) dėl saugumo ir operatyvaus reagavimo sumetimų perkeliamas į Kauną. Ši institucija renka informaciją apie ekstremalias situacijas, joms nutikus informuoja visuomenę ir atsakingas įstaigas apie būtinus veiksmus, bei duoda tolesnius nurodymus. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė argumentus, kodėl Kaunas yra tinkamiausias miestas pasirūpinti tautiečių sveikata ekstremaliose situacijose. 

Šis sprendimas, SAM nuomone, leis sumažinti ESSC veiklos riziką, susijusią su galimomis geopolitinėmis grėsmėmis. Taip pat leis optimizuoti reagavimo į ekstremalią sveikatai situaciją laiką.

Nuspręsta, kad ESSC į Kauną, į valstybei nuosavybės teise priklausančias patalpas, turėtų būti perkeltas iki 2020 m. liepos 1 d., dalį etatų paliekant Vilniuje. Šie pakeitimai nepareikalautų papildomų biudžeto lėšų ir leistų optimaliai įgyvendinti, stiprinti ir plėsti ESSC funkcijas.

Sprendimas priimtas įvertinus argumentus, kodėl ekstremali situacija turi būti valdoma iš vidurio Lietuvos. Tuo tikslu vyko darbo grupės susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo, Lietuvos Respublikos grėsmių valdymo ir krizių prevencijos biuro, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

Sveikatos apsaugos ministerijos Spaudos tarnybos informacija

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up