Connect with us

Įmonės

Eksperto triukai kaip nusipirkti patvarų baldą

Paskelbta

Baldo aukštis, audinys ir žinoma, stilius turi įtakos net namų aurai. Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis baldus arba turint naminį gyvūnų? Kaip prižiūrėti įsigytą baldą, kad jis visada atrodytų kaip naujas? Į klausimus atsako  baldų salono vadovas Paulius Gesevičius. 

Trys eksperto paslaptys

Paulius pirkdamas baldus sau pirmiausiai apžiūri ką siūlo baldų salonai, o tada pasinaudoja viena gudrybe: iš kartono arba laikraščių sudėlioja ant grindų baldų trafaretus. Taip vizualiai matosi, kiek vietos užima baldai ir kiek vietos lieka laisvam judėjimui. Kam to reikia?

Nes baldų salonai įprastai yra didelės atviros erdvės ir čia esantys daiktai atrodo mažesni. Tokiu paprastu būdu pasitiksinsite, ar baldo dydis tinkamas jūsų erdvei. 

Dvejojantiems, ar pasirinkta spalva derės prie kambario stilistikos, interjero salonas „Baldai namams“ siūlo medžiagų ir audinių pavyzdžius parsinešti namo. Taip galėsite įvertinti, ar pasirinktas audinys dera prie kitų interjero spalvų. Kaip jis atrodo natūraliame ir dirbtiniame apšvietime. 

Pasitaiko, kad šarvuotos durys būna mažesnio pločio. Arba į butą veda siauri sraigtiniai laiptai, koridorius siauras su mažo pločio posūkiu. Apie tai būtina informuoti pardavėją, nes tai leis sutaupyti laiką bei pinigus. 

Pasitaiko, kad atvežus baldą paaiškėja, kad jo neįmanoma įnešti. Tuomet kviečiamas specialistas, kuris baldą išardo, o po įnešimo surenka vėl.

Audinys – baldo vizitinė kortelė

Gamintojo „Kler“ sofa Soprano

Pasirinkus veliūrinį audinį, baldas atrodo labai prabangiai, tad namams suteiks išskirtinio žavesio. Šeimoms, kurios augina mažus vaikus rekomenduojama rinktis sintetinius audinius, nes jų priežiūra paprastesnė. Taip pat yra audinių, padengtų teflonu. Jų valymui naudojamas tik vanduo. Jei turite gyvūnų, audinį rinkitės lygaus paviršiaus, kad nebūtų kur įstrigti plaukams ir užsikabinti nagučiams. 

Dažniausiai pasitaiko, kad prabangūs audiniai reikalauja daugiau priežiūros ir nėra tokie praktiški. 

Turint vaikų ir gyvūnų verta atkreipti dėmesį į baldus, kurių gobelenas prie baldo ne prisiūtas, o pritvirtintas daugkartiniais lipdukais. Žinoma, toks baldas neturės itin prigludusio silueto, tačiau išpurvinus galima labai paprastai nuimti uždangalą ir jį išvalyti. Arba stipriai apgadinus paprasčiausiai pakeisti nauju. Tai labai aktualu perkant baldus nuomojamam būstui. Arba būstui esančiam pajūryje, nes smėlis ir druska taip pat daro didelę įtaką audinio ilgaamžiškumui. 

Komfortas priklauso nuo atkaltės aukščio ir užpildo

Sėdėjimas patogus yra tada, kai sėdimoji dalis yra šiek tiek minkšta, bet labiau tvirta ir standi. Tai galima išgauti kombinuojant skirtingas medžiagas, pavyzdžiui, kišenines spyruokles, skirtingų tankių poliuretano sluoksnius. Sėdėjimo patogumui labai svarbus ir atkaltės kampas. Jei sėdint nesudrimba jūsų nugaros apačia – jūs jausitės patogiai, ilgiau pasėdėjus nebus sunku pajudėti. 

Gamintojo Bellus sofa Infinity

Ieškant ergonomiško ir patogaus baldo vertėtų atkreipti į estų gamintojo „Bellus“ baldus. Sėdimai minkšto baldo daliai šis gamintojas naudoja poliuretaną, kurį užpildo multi-pocket spyruoklėmis. O paskutinis sluoksnis yra iš žąsų pūkų užpildo. Baldas bus patogus, tačiau neįkrisite taip, kad paskui būtų sunku atsistoti. 

Senjorams siūloma atkreipti dėmesį į sėdimos dalies aukštį, kad būtų patogu tiek atsisėsti, tiek atsistoti. Taip pat svarbu sėdimos dalies gylis ir linkis. Prieš įsigijant baldą jį išbandykite. 

Gamintojas „Kler“ yra lyderis tinkamo sėdimos dalies aukščio parinkime ir nugaros atkaltės išformavime. Baldų salonas „Baldai namams“ šio gamintojo prekėmis klientus džiugina jau daugiau nei dvidešimt metų. 

Ką pasirinkti: modernų, klasikinį ar skandinavišką stilių? 

Rinkitės tą gamintoją, kurio stilistika artimiausia jūsų skoniui. Tarkim, „Bellus“ gamintojas akcentuojasi kurdamas skandinaviško ir modernaus stiliaus baldus.  Gamintojas „Kler“ siūlo prabangius, modernios klasikos baldus. Gamintojo „Bruno Zampa“ asortimentas skirtas išskirtiniam klientui. Šis gamintojas pasižymi estetika, skoningai suderintomis medžiagomis bei spalvomis, preciziškai pagamintomis medinėmis detalėmis. Gamyboje naudojami prabangūs audiniai iš Italijojos, Vokietijos bei Prancūzijos.

Gamintojo „Bruno Zampa“ sofa „Elliot“

Klasikiniai baldai vis dar paklausūs, nes jų karkasas įprastai gaminamas iš medžio masyvo, o eksterjeras puošiamas rankų darbo drožiniais. Kas baldui suteikia dar daugiau autentiškumo ir prabangos. 

Miegamoji funkcija – būtinybė ar pinigų švaistymas? 

Pirmiausia įsivertinkite, kaip dažnai naudojate miegamąją dalį. Jie ji tarnauja vos 2-3 kartus per metus, geriau ieškoti kitokių sprendimų. Ši funkcija visada padidina baldo kainą. Baldas turintis miegamąjį mechanizmą praranda komfortą. 

Interjero salonas „Baldai namams“ gali pasiūlyti išskirtinių itališkų sofų–lovų transformerių. Jos tinka ofisų erdvėse, vasarnamiuose, sodo nameliuose ar bet kur, kur yra mažai vietos. Tokią rinktis reikėtų tuomet, kai baldas daugiau naudojamas miegui, o ne kaip sofa. Ji pasižymi aukštu miego patogumu, nes čiužiniai būna net iki 18 cm storio, ortopediniai, skirti kasdieniam naudojimui.  

Kada laikas keisti minkštuosius baldus?

Baldo susidėvėjimo ir sumažėjusio patogumo  nereikia supainioti su elementariu dėvėjimusi. Natūralu, kad naudojamas baldas tampa kiek minkštesnis, natūralia oda dengti baldai gali truputį susiraukšlėti. Ir tai nėra baldo defektai ar nusidėvėjimo žymės. Šį sprendimą turite priimti remdamiesi savo pojūčiais ir spręsdami, ar baldo išvaizda ir komfortas jums dar tinkami. 

Kad baldas tarnautų ilgai būtina kambariuose palaikyti tinkamą oro drėgnumą. Optimalu, kai jis yra 50-60%. Jei drėgmė mažesnė – baldo medinis karkasas ims džiūti, o vėliau ir skilinėti. Jei drėgmė per didelė – gali pradėti pelyti. 

Valymui naudoti siurblį ir šluostę

Renkantis audinį atkreipkite dėmesį į pasirinkto audinio priežiūrą. Pavyzdžiui, įsigijant gamintojo „Kler“ baldus, dovanų gaunate ir tinkamas tam audiniui valymo bei impregnavimo priemones. Jos pridedamos su instrukcija lietuvių kalba. Tad baldo priežiūra tampa aiški ir nesudėtinga. 

Jeigu baldą jau turite ir instrukcijos negavote, galite remtis tokiomis paprastomis taisyklėmis:

  • kartą per savaitę baldą nuvalyti ir nusiurbti dulkių siurbliu. Rinkitės baldams ir užuolaidoms tinkamą nustatymą. Jeigu jūsų įrenginyje tokio nėra – nustatykite mažą intensyvumą. Didele jėga siurbiamas audinys nebus švaresnis. Tokiu atveju rizikuojate, kad jis išsitampys arba į paviršų ištrauksite apatinių sluoksnių pūkelius ir siūlelius. 
  • odinius baldus specialiomis priemonėmis valyti reikėtų 2-3 kartus per metus. Pirmiausia, valomąja priemone pašalinkite nešvarumus. Ir tik tada naudokite impregnuojančią, konservuojančią priemonę. Nevalia šių etapų sukeisti vietomis, nes pastarąja priemone padengtų dėmių ar nešvarumų vėliau išvalyti tikrai nepavyks. 

Jei nekantraujate atnaujinti namus patogiais ir kokybiškais baldais atvykite į didelę ekspoziciją turintį baldų ir interjero saloną „Baldai namams“ adresu Savanorių pr. 192b, Kaunas. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje baldainamams.lt, apsilankę Facebook puslapyje, susisiekę telefonu +370 686 168 18 arba  elektroniniu paštu kaunas@baldainamams.lt

Skaityti toliau

Įmonės

Kokybiškas poilsis Kaune: SPA malonumai ir visokeriopas komfortas viešnagės mieste metu (video)

Paskelbta

Kokybiškas poilsis svarbus kiekvienam mūsų – nesvarbu, ar norisi pabėgti nuo varginančių kasdienių darbų rutinos, pakeisti aplinką, ar tiesiog pasilepinti įvairių procedūrų malonumais. Tai pokalbio su kaunieciams.lt portalu metu patvirtino ir „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio atstovė Evelina Pangonienė bei „Saulėja SPA“ vadovė Elena Bartnikienė.

Bendradarbiavimas leidžia užtikrinti geriausias sąlygas klientams

Visas sritis paveikusi koronaviruso situacija, neaplenkė ir turizmo bei rekreacijos sektoriaus. Tačiau, kaip teigė E. Pangonienė, viso šio chaoso apsuptyje, kaip bebūtų, labai svarbu nepamiršti skirti dėmesio sau bei savo poilsiui. „Nepaisant to, kokie šie metai buvo, kas buvo praeityje – kokybiškas poilsis yra labai svarbu kiekvienam iš mūsų. Ir aš labai džiaugiuosi, kad mes, „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbutis, kartu su „Saulėja SPA“ turime galimybę užtikrinti tą kokybišką ir saugų poilsį“, – pasakojo Evelina.

Kadangi „Saulėja SPA“ centras įsikūręs to paties „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio patalpose, SPA centro vadovė prasitaria, kad tarp šių įstaigų vyksta glaudus bendradarbiavimas. „Mes jau 12 metų čia esame kartu, einame petys petin į priekį, draugaujame, vieni kitiems padedame. Ir svečiai, kurie čia atvyksta gauna ir poilsį, ir puikią, saugią vietą nakvynei. Netgi yra padaryta tokia galimybė, kad su chalatais, iš viešbučio kambario galima ateiti pas mus tiesiai į SPA, yra praėjimas, nereikia eiti per lauką, viskas labai gerai suorganizuota“, – bendradarbiavimo ypatumais dalijosi E. Bartnikienė.

Atsinaujinusį Kauną iš naujo atranda ir patys lietuviai

„Park Inn by Radisson Kaunas“ atstovė Evelina taip pat pridūrė, kad pastaruoju metu pastebima, jog itin padaugėjo paskutinės minutės užsakymų. „Tai parodo, kad svečiai į Kauną atvyksta galbūt dar neapsisprendę, ar norėtų čia pasilikti, bet kai pamato, kiek daug čia visko galima nuveikti, kiek yra naujų vietų, kurias verta aplankyti, tada jie paskutinę minutę nusprendžia, kad reikia susirasti viešbutį nakvynei“, – teigė E. Pangonienė.

Moteris taip pat pamini, jog anksčiau didžiąją viešbučio svečių dalį sudarė užsienio turistai, tačiau dabar Kauną iš naujo atranda ir lietuviai. Net ir patys kauniečiai, norintys pabėgti nuo rutinos, trumpam pakeisti aplinką ir skirti laiko sau, mielai savaitgaliui apsistoja viešbutyje.

Didelis dėmesys saugumui

Neretą vis dar kankina šioks toks nerimas, ar apsistoti viešbučiuose, mėgautis SPA procedūromis šiuo laikotarpiu yra saugu. Tačiau tiek „Park Inn by Radisson Kaunas“ viešbučio, tiek ir „Saulėja SPA“ atstovės užtikrina, kad yra daroma viskas, jog klientai galėtų būti visiškai ramūs dėl savo saugumo. Jų teigimu, šimtaprocentinis saugumas užtvirtinamas lankytojams vos įžengus į viešbutį – pažymėtos žymos, kad reikia laikytis tam tikro atstumo, visi darbuotojai yra apmokyti, kaip elgtis, visos dažniausiai liečiamos vietos valomos kelis kartus per dieną, užtikrinamas geresnis vėdinimas kambariuose ir pan. Kaip pridūrė „Saulėja SPA“ vadovė E. Bartnikienė – tokios saugumo priemonės jiems nėra kažkokia naujovė. Ir anksčiau viskas buvo dezinfekuojama, dažnai darbuotojai dirbdavo su kaukėmis, pirštinėmis ir t.t. Tik žinoma, dabar imamasi dar daugiau atsargumo priemonių – pavyzdžiui, šiuo metu, visiems atvykstantiems matuojama ir kūno temperatūra.

Dar daugiau galite išgirsti vaizdo įraše:

Skaityti toliau

Įmonės

„Formosa“ pristato Lietuvoje dar neregėtas naujienas: išbandyti turėtų kiekvienas

Paskelbta

Pirmasis burbulinių arbatų tinklas Lietuvoje „Formosa“, išskirtinę produkciją šalies gyventojams siūlantis nuo 2016 metų, nenustoja stebinti savo klientų. Daugybės lankytojų pamilta arbatinė vėl pristato naujienas – šį kartą kviečia išbandyti kone populiariausią šių dienų Azijos gėrimą!

Receptai – tiesiai iš Taivano

Šių metų pradžioje, dar prieš pasaulį sukaustant pandemijai ir karantino ribojimams, „Formosa“ komanda spėjo apsilankyti Taivane, kuriame susitiko su savo tiekėju. Savaitę laiko praleidę gamykloje, šie ne tik tobulino savo senus receptus, tačiau užsiėmė ir naujų gėrimų paieškomis, kuriais galėtų nustebinti savo klientus. „Per ten praleistą savaitę išragavome beveik 100 skirtingų gėrimų ir į Lietuvą atvežėme naujus gėrimus su kremo puta. Vienas iš jų – rudojo cukraus pieno gėrimas su kremo puta. Šiuo metu tai yra bene populiariausias gėrimas Taivane ir Azijoje. Kraštai nuliejami ruduoju cukrumi, o ant viršaus dedamas kremas, kuris tik dar labiau pagardina šį gėrimą“, – su naujojo gėrimo ypatumais supažindino vienas „Formosa“ įkūrėjų Eividas Petrulis.

Išmoktos paslaptys

„Formosa“ klientai sulaukė ir daugiau naujienų – lankytojai, savo pamiltus gėrimus gardinę tapijokos perlais, galėjo pastebėti, kad jų skonis kiek pasikeitęs. Vizito Taivane metu, „Formosa“ komanda pasirūpino, kad klientų pamėgtas ingredientas juos nustebintų dar labiau. Kaip teigė E. Petrulis, nuo šiol jie tik dar skanesni: „Atnaujinome savo įžymiųjų tapijokos perlų receptus, dabar jie dar skanesni nei buvo. Juos nuoširdžiai atidirbinėjome Taivane ir išmokome kelias mažas paslaptis, kaip juos padaryti dar skanesniais.“

Gėrimai, verti įamžinimo nuotraukose

Apsilankius socialinių tinklų platybėse, galima pastebėti, kad šie tiesiog mirga nuo nuotraukų su įamžintais „Formosa“ gėrimais. O taip yra todėl, kad šie ypatingi ne tik savo skoniu, bet ir atrodo išties įspūdingai. Vieni daugiausiai internautų dėmesio susilaukiantys – „Galaxy Drinks“ serijos gėrimai. Tokį pavadinimą šie įgavo ne veltui, mat savo išvaizda tikrai primena galaktikos platybes. Šiuo metu jų ir vėl galima paragauti „Formosa“ arbatinėse. „Tai labai žaismingi gėrimai, kurie susideda iš dviejų spalvų, o jas sumaišius – šie dar labiau pakeičia savo spalvą. Spalva išgaunama su „drugelio-žirnio gėlės” (angl. butterfly-pea flower) pagalba. Šios gėlės miltelius užpylus vandeniu, gėrimas nusidažo žaismingomis spalvomis“, – magiškai atrodančių gėrimų paslaptį atskleidžia E. Petrulis.

Norintieji atsigaivinti šios arbatinės siūlomais gėrimais, čia gali rasti visų „Formosa“ vietų sąrašą: http://www.formosa.lt/kontaktai/

 

Skaityti toliau

Įmonės

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint kartingais pramogauti saugiai?

Paskelbta

Užplūstantis adrenalinas, lekiant kartingų trasoje, greičio svaigulys, leidžiantis nors trumpam pamiršti visus kasdienius darbus ir pabėgti nuo rutinos. Pasinėrus į pramogų kartingais sūkurį, labai svarbu nepamiršti ir pagrindinių saugumo taisyklių, kurios leis užtikrinti, kad laikas, praleistas kartodrome, ne tik atneš džiugias akimirkas, bet ir bus saugus. Apie esminius šios pramogos saugumo aspektus kaunieciams.lt portalui papasakojo Kaune įsikūrusio „Vilko kartodromo“ projektų vadovė Vytautė Kirvelaitė.

 

Kokias svarbiausias taisykles turėtų atsiminti kartodromo lankytojai, norint, kad čia praleistas laikas būtų ne tik smagus, bet pasivažinėjimas praeitų saugiai bei sklandžiai?

– Visos taisyklės, kurios yra pasakomos instruktažo metu yra labai svarbios. Net tokios, kurios atrodo elementarios, pavyzdžiui: pamačius žalią šviesą – pradedam važiavimo sesiją, o kai užsidega mirksinti raudona – grįžtame atgal į techninę zoną. Kartodrome svarbiausia yra saugi pramoga. Tiek darbuotojų, tiek klientų atžvilgiu. Ypač svarbu atsiminti, kad situacijose, kai užgęsta pramoginis kartingas – asmuo, vairuojantis kartingą, privalo pakelti ranką į viršų ir neišlipant iš kartingo laukti, kol kartodromo darbuotojas įjungs variklį. Kartodromo trasoje negalima išlipti iš pramoginio kartingo, išskyrus tokias situacijas, kada tai daroma išimtinai siekiant išvengti nelaimės, esant pavojui paties pramoginio kartingo vairuotojui ar kitų trasoje esančių asmenų gyvybei ir sveikatai, kartodromo turtui arba, jeigu tai signalizuoja daryti kartodromo darbuotojai.

Ar saugumo instruktažai pravedami ir jau patyrusiems šios pramogos entuziastams ar tik tiems, kurie lankosi pirmą kartą?

– Taisykles kartojame visiems ir visada. Net jei lankytojas lankosi pas mus ir 100-tąjį kartą.

Kaip dažnai pasitaiko atvejų, kai lankytojai numoja ranka į saugumo instruktažą?

– Labai dažnai, nes instruktažo metu sakomi dalykai atrodo elementariai suprantami. Dažniausiai į instruktažo taisykles numoja ranka jaunimas, kurie atėjo čia „nuleisti garą“. Jei matome tokių aršių važinėtojų, kurie kelia pavojų tiek sau, tiek kitiems klientams – stabdome jų važiavimą. Bernvakarių dalyviai taip pat dažnai neklauso instruktažo, nes ateina švęsti ir taisyklės jiems nė motais. Pavyzdžiui, buvo tokia situacija: mes instruktažo metu išdėstėme taisykles apie šviesoforų spalvas, bet užsidegus raudonai, klientas važiavo toliau, ignoruodamas raudoną šviesoforo signalą. Kai pavyko klientą sustabdyti, jo buvo perklausta, ar matė raudoną šviesoforo signalą ir ar atsimena, kas buvo sakyta instruktažo metu. Klientas prisipažino, kad girdėjo, bet laukė raudonos vėliavos mojavimo. Matyt, klientas buvo ralio fanatikas.

Kodėl svarbu laikytis visų saugumo taisyklių? Kokių situacijų yra įvykę, klientams jų nepaisant?

– Pradėdamas važiuoti, atlikdamas manevrus ar posūkius, pramoginio kartingo vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu ir nekliudyti kitiems asmenims, laikytis visų taisyklių. Nesilaikant taisyklių įvyksta avarijos, taip pat kaip ir kelyje, važiuojant su mašina. Didelių įvykių kol kas nėra įvykę. Stengiamės visada laikytis saugumo ir drausminame vairuotojus, kai jie jų nesilaiko. Trasa įrengta taip, kad klientui atsitrenkus, jis atsitrenkia į padangas. Labai svarbu apimtam azarto neišlipti iš kartingo, kad nebūtų pervažiuota koja ar kitas vairuotojas, nepamatęs jo, į jį neatsitrenktų.

Kokį pagrindinį patarimą duotumėte asmenims, kurie galbūt dar tik ruošiasi išmėginti pramogas su kartingais?

– Kartodrome pirmiausia laukiami vaikai, kurie gali pradėti važinėti jau nuo 6–7 metų. Jie sėda į mokomuosius kartingus, turinčius apsaugas, kad būtų kiek įmanoma sumažinta avarijų pasekmių rizika. Nesvarbu, kiek tau metų – jei sėdi pirmą kartą už kartingo vairo, pramogaujant svarbu ne kuo greičiau pralėkti tiesiąja, o sugebėti įveikti posūkius, dirbti su stabdžių ir akseleratoriaus pedalais.  Svarbiausia – važiuoti tik išklausius instruktažą ir laikytis visų perspėjimų.

Norėdami apsilankyti „Vilko kartodrome“, kur su visais saugumo reikalavimais Jus būtinai supažindins draugiškas personalas, galite registruotis telefono numeriu +370 686 36003 arba elektroniniu paštu info@vilkokartodromas.lt, daugiau informacijos ieškokite: www.vilkokartodromas.lt/.

Skaityti toliau

Skaitomiausi