NaujienosVerslasEkologiškos verslo dovanos: trumpas gidas

Dovanų įteikimas klientams, partneriams ir darbuotojams – greitas būdas užmegzti ir stiprinti svarbius ryšius. Daugelis vertina tokį apgalvotą gestą kaip mažą, suasmenintą dovanėlę ar padėkos raštą. O kas, jei įteikiamas daiktas gali atnešti ne tik džiaugsmą, bet kartu ir padėti Jums, Jūsų bendradarbiams tausoti gamtą? Pastaraisiais metais vis aktualesnės tampa klimato kaitos, ekologijos problemos, todėl su kiekviena diena daugėja žmonių, kurie renkasi gyventi „žaliai“. Prie to prisidėti pradeda ir įvairaus dydžio įmonės. Kaip pastebi reprezentacinės atributikos el. parduotuvės „Logobalt“ atstovai, jos tai daro ne veltui. Ekologiškos verslo dovanos patraukia ne tik klientų, bet ir visuomenės dėmesį.

Reikšminga tiek gamtai, tiek darbuotojams ir partneriams

Tvari dovana – tai tik vienas iš daugelio svarbių žingsnių link mūsų planetos gerovės. Taip paskatinamas „žaliasis“ gyvenimo būdas, o kartu ir išsiunčiama stipri žinutė apie Jūsų verslo vertybes. Užuot pirkus įprastines, bendras priemones, verta pagalvoti apie tai, kaip galėtumėte padėti žmonėms sumažinti kasdienį jų poveikį gamtai.

Ekologiška dovana apie Jūsų įmonę pasako tris dalykus:

 1. Mes vertiname Jūsų indėlį į verslą.
 2. Mums rūpi Žemė ir mūsų poveikis jai.
 3. Mes norime, kad Jūs taip pat apie tai pagalvotumėte.

Jei esate įmonės savininkas, norintis suderinti savo verslą ar prekės ženklą su tvariais pasirinkimais, apsvarstykite šį variantą. Verslo dovanos, kurios nedaro neigiamo poveikio gamtai (jų, beje, galite užsisakyti ir internetu, Logobalt.lt), parodo Jūsų įsipareigojimą prisiimti atsakomybę už aplinką. Didelis to privalumas – jos ugdo darbuotojų bei klientų lojalumą. Ekologijos idėjoms pritariantys žmonės labiau linkę rinktis paslaugas ir įmones, kurios taip pat propaguoja šias pažiūras. Kadangi Lietuvoje aplinką tausojantys verslai dar nėra taip paplitę, tai tikrai bus maloni staigmena ir konkurencinis pranašumas.

Kaip atskirti, ar priemonė palanki aplinkai?

Yra keli požymiai, pagal kuriuos galima spręsti, ar daiktas neturi neigiamo poveikio gamtai. Tvari dovana gali būti skirstoma į vieną ar kelias iš šių kategorijų:

 • Pagamintos iš ekologiškų, perdirbtų medžiagų.
 • Prekės, kurias gaminant naudojamos organinės medžiagos. Čia patenka ir lokaliai gaminami daiktai.
 • Priemonės, gaminamos naudojant patvirtintus tvarius metodus, procesus. Pavyzdžiui, be kenksmingų dažų, balinimo ir panašiai.
 • Gaminiai, kurie pakeičia plastiką. Tai gali būti „zero waste“, arba „jokių atliekų“ principą atitinkanti prekė.

Tokios verslo dovanos – išskirtinės, todėl taip pat vertėtų pagalvoti ir apie tinkamą jų pateikimą. Ekologiškam daiktui reikia tas pačias idėjas atspindinčios pakuotės. Rekomenduojama priemonę įteikti specialiuose medžiaginiuose maišeliuose, pasiūtuose iš medvilnės, poliesterio audinio ar kitų tvarių medžiagų. Taip dovana įteikiama originalioje pakuotėje, kurią vėliau pakartotinai galima panaudoti kitais tikslais.

« 1 3 »
« 1 3 »
Į ką atsižvelgti prieš perkant šias dovanas?

Geriausios tvarios dovanos atitinka tam tikrus aspektus. Jos turi:

 • Sustiprinti Jūsų įmonės vertybes. Jei norite visiems parodyti, jog jūsų verslas palaiko plastiko mažinimą darbo vietoje, įteikite darbuotojams gertuves arba keraminius puodelius. Taip ne tik atsisakysite plastikinių buteliukų, bet ir padovanosite pravartų daiktą.
 • Atspindėti santykių kokybę. Dažniausiai partneriams ir klientams įteikiamos tokios verslo dovanos, kurios nusako jų indėlį į įmonę. Reikšmingi asmenys neretai gauna didesnės vertės daiktus, tačiau svarbiau pagalvoti ne apie kainą, o apie kokybę.
 • Laikytis įmonės politikos. Tai svarbiau tarptautinėms kompanijoms, tačiau prieš dovanojant bet kokią priemonę, reikia atsižvelgti į galimus apribojimus. Kai kurios bendrovės turi limitą, kokios vertės dovanas gali priimti jų darbuotojai.
 • Būti suasmenintos. Kad gestas būtų dar nuoširdesnis, patariama pridėti papildomą raštelį su sveikinimu. Jei asmeninio užrašo parašyti negalite, paprašykite, kad kažkas kitas tai padarytų už Jus. Ranka rašyta padėka ar linkėjimas parodo Jūsų stiprų ryšį su gavėju.
 • Būti originaliai pateikiamos. Kaip minėta anksčiau, atsižvelkite į verslo dovanos pateikimą. Simpatiška pakuotė suteikia pridėtinės vertės pačiai dovanai.
 • Būti naudingos. Praktiški daiktai priimami geriau nei paprasti niekučiai.

Atminkite, kad ekologiškos dovanos – puiki galimybė parodyti padėką tiems, kurie padeda siekti Jūsų verslo tikslų. Žmonės, kuriems įteikiami tokie daiktai, dar ilgai prisimena Jūsų rūpestingumą ir atidumą aktualioms, šiuolaikinėms problemoms.

Gamtą tausojančios dovanos yra naudingos keliais aspektais. Jomis parodoma ne tik tai, kad Jūsų verslui aktualūs ekologiniai klausimai, bet ir šių daiktų gavėjų gerovė. Atitinkamai parinkta, suasmeninta priemonė tik sustiprins santykius su darbuotojais, partneriais bei klientais. Kadangi ekologiškos priemonės išskirtinės – tai maloni, įsimintina staigmena, kuri didins Jūsų verslo ir prekių ženklo žinomumą.

Užsakomasis reklaminis straipsnis

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up