MiestasNaujienosRedakcija

Eglutės padegimas – ar reikia ieškoti politikos?

0

Po savaitgalio išpuolio, kai Kauno rotušės aikštėje buvo padegta kalėdinė eglutė, socialiniuose tinkluose pasipylė ir bandymų politizuoti incidento priežastis. Kai kas iroznizavo, jog taip savo indėlį į pandemijos suvaldymą suprato labai tiesiogiai nuolat skambančią agitaciją švęsti nesibūriuojant ir nesilinksminant pritaikęs bei labai valdžios įbaugintas pilietis. Būta ir nuomonių, kad kažkas supyko, jog nebuvo įleistas aikštėn eglės įžiebimo metu, todėl taip atkeršijo valdžiai už perteklinius suvaržymus. „Tas pilietis veikiausiai priklauso šeimų maršui ir simpatizuoja Lukašenkai,“ – rašė vienas Facebook komentatorius.

Kai kas net liejo piktdžiugą dėl išpuolio, nes eglutė su peteliškėmis žiemą esą atrodo kvailai, valdžia šventę vis tiek sugadino, tad, girdi, taip ir reikia.

Visgi, Kauno politikai abejoja ar tai politinis protestas. Tokios versijos, pasak jų, greičiausiai kyla dėl bendro žmonių nuovargio ir įtampų, kurios, siaučiant pandemijai, lydi jau ne pirmas kalėdines šventes.

Kauno miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė „Nežinant visų aplinkybių sunku ir komentuoti kas tam žmogui nepatiko ir netiko, kokį protestą norėjo išreikšti, ir kokių motyvų vedinas jis padegė eglutę. Kaip Grinčas norėdamas atimti pirmas po karantino atviras Kalėdas sudarkė šventinį simbolį, kuriuo visi miestiečiai džiaugėsi ir grožėtis ruošėsi atvykti miesto svečiai. Toks veiksmas nepateisinamas ir nesuprantamas, save išreikšti galima ir prasmingesniais būdais ir priemonėmis. Politikos čia nesinori. Policijos pareigūnai išsiaiškins, ištirs ir paaiškins visuomenei kas iš tiesų įvyko. Aš, kaip policijos rėmėja, tariu nuoširdų ačiū ugniagesiams ir policijos pareigūnams už operatyvų šio įvykio sukeltų skaudžių pasekmių suvaldymą ir užkardymą. Taip pat tariu ačiū visą parą prie vaizdo stebėjimo kamerų dirbantiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad teko įgyvendinti vaizdo stebėjimo kamerų viešosiose erdvėse plėtros projektą dėl ko mieste galima labai operatyviai užkardyti panašaus pobūdžio nusikalstamas veiklas ir sulaikyti pažeidėjus,“- portalui „kauniečiams.lt“ komentavo ji.

Neieškoti politikos eglutės padegimo istorijoje siūlo ir Kaune išrinktas Seimo narys Kazys Starkevičius. „Šeštadienio rytą perskaitęs tokią žinią supranti, kad visų kvailių į beprotnamius nesutalpinsi. Tai tokio pat lygio avigalvio darbas, kaip ir tų, kurie po ūkininkų laukus su motociklais ir ketuurračiais duodasi. Keista, kad iškart daug kas ėmėm politikuoti ir aiškintis kokios to veikėjo pažiūros. Ar jis nuo šeimų maršo, ar nuo aršaus karantino šalininkų sparno, ar dar kažkaip panašiai. Mažiausiai kas čia gali būti svarbu, tai tokių lunatikų politinės pažiūros, tautybė, rasė, lytis ar religija. Aišku, motyvų tokiam chuliganizmui galima susigalvoti visokių. Kažkas gali įsivaizduoti, kad kažką taip įrodo arba išreiškia požiūrį į suvaržymus, tačiau tai rimtai nesvarstytina,” – sako politikas.

Kunigas Robertas Grigas taip pat moja ranka į politinių incidento poteksčių paieškas. „Man neatrodo įtikinama nei viena iš tų versijų. Esu linkęs manyti, kad tai emociškai nestabilaus žmogaus darbas. Tas atvejis, kai visokios asmeninės ir išorinės įtampos susideda į viena, ir žmogui „išmuša saugiklius“. Tam nebūtini nei „anti“, nei „pro“… Tiktai eglutės gaila – tikrai meniška Kauno eglutė. Bet greitai bus atkurta,“ – mano kunigas.

Tomas Čyvas

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas