NaujienosEdukacinėje erdvėje „Aura+“ – šiuolaikinio šokio išeivės spektaklis

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 13 sausio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Naujuosius metus edukacinė erdvė „Aura+“ pradeda Lizos Baliasnajos spektakliu „Residual“, kuris Kauno publikai bus pristatytas sausio 18-osios vakarą. L. Baliasnaja daugeliui pažįstama kaip Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja. Tačiau į „Aurą“ kūrėja atvyksta kaip viešnia, mat Liza yra viena iš pulko Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų, gyvenančių ir kuriančių užsienyje. Dar 2011 metais ji išvyko studijuoti šokį į „Artez“ menų akademiją Nyderlanduose. Po metų studijų buvo atrinkta mokytis P.A.R.T.S šiuolaikinio šokio mokykloje Briuselyje, Belgijoje, kur šiuo metu gyvena ir kuria.

Publika keičia spektaklio veidą

„Residual“ – pačios Lizos sukurtas ir atliekamas solinis darbas, kurį Liza linkusi vadinti eskizu. Tačiau, kaip pastebi kūrėja, nereikėtų suklysti, „Residual“ nėra neužbaigtas darbas. Tai greičiau kūrėjos noras atsikratyti nereikalingos įtampos, siekiant pristatyti tobulą kūrinio variantą.

L. Baliasnaja kviečia leistis į bendras patirtis ir diskusiją spektaklio kūrimo procese kilusiais klausimais. Choreografė ir atlikėja tikisi, kad pasirinktas spektaklio formatas padės sukurti aktyvesnį žiūrovo santykį su sceniniu vyksmu, atsiras erdvės naujoms idėjoms.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Pirmoji „Residual“ versija buvo pristatyta „Menų spaustuvėje“ Vilniuje praėjusių metų pabaigoje ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Po pasirodymo vykusi diskusija tapo naujuoju atspirties tašku, įtakojusiu Kaune rodomą spektaklio versiją.

Nagrinėjami santykiai su „kitu“

Šiame pasirodyme L.Baliasnajos susitelkia ties egzofilosofija, kuri nagrinėja žmogaus santykį su nežemiškomis būtybėmis. Spektaklio atspirties tašku tampa baleto „Silfidė“ libretas. Pasak kūrėjos, ją domina komunikacija tarp žmogaus ir mitinės būtybės. Mąstoma ir apie tai, kaip mes esame suvokiami iš nežmogiškų gyvybės formų perspektyvos? Kas būtent charakterizuoja žmogiškumą, žvelgiant į ją kitokios būtybės akimis?

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

„Silfidės charakteristika man pasirodė įdomi, bet dažnai pernelyg supaprastinama. Išanalizavus, atsiranda netikėtų problemų, idėjų, pamąstymų. Man įdomi ši tema, nes ji leidžia sukurti naują naratyvą, o ne reprezentuoti tai, ką jau žinome. Šis išgalvotas santykis yra tarsi metafora, mąstant apie bet kokį santykį su „kitu“ – kitu tikėjimu, papročiais ar rase“, – sako L.Baliasnaja.

Gyvendama ir studijuodama užsienyje Liza įgavo labai daug teoriniu žinių, susijusių su šokio technika, choreografija ir šokio istorija. Jos darbo metodai yra įtakoti daugelio nuostabių pedagogų, kuriuos sutiko besimokydama. Šokėjos judesiui būdinga plati judesio technikos skalė. Jos kūrybinė praktika stipriai susieta su teorija ir analitiniu požiūriu į šokį ir choreografiją. Plėsdama savo interesų lauką, Liza dalyvavo daugybėje seminarų su šiuolaikinio šokio teoretikais ir praktikais.

Šokio spektaklis „Residual“ (chor. Liza Baliasnaja, Lietuva-Belgija).
Kada: Sausio 18 d. 19 val.
Kur: Šokio edukacijos erdvė „AURA+“ (M. Daukšos g. 34, Kaunas)

Artimiausi „AURA+“ renginiai:

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Sausio 25 d. 19 val. Atvira šokio teatro „Aura” ir “Fabbrica Europa” koprodukcijos repeticija ir susitikimas-diskusija su kūrybine grupe iš Italijos: chor. Salvo Lombardo, šokėjomis Lucia Cammalleri, Daria Greco

Vasario 8 d. 19 val. „Auros“ šokio studijos narės Justinos Kiuršinaitės šokio spektaklis „Metamorfozės“.

Vasario 15 d. 19 val. Jaunųjų choreografų platformos „Ant AUROS batuto“ spektaklis „Be kulminacijų“ (chor. Liza Baliasnaja)

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x