Naujienos

Drėgmė – pavojus Jūsų būstui. Pasakoja specialistas

0

Ruduo daugeliui neatsiejamas ne tik nuo geltonų lapų gausos, tačiau taip pat ir nuo nuolatinės drėgmės, kuri kaupiasi namuose. Jeigu turite geras vėdinimo sistemas ir tuo pačiu palaikote bent jau +20 laipsnių patalpoje, tikėtina, kad pavyks išvengti nemalonios drėgmės pojūčio, kuris ne tik apsunkina buvimą, tačiau taip pat ir sukelia įvairias ligas. Visgi, jeigu geros vėdinimo sistemos nėra arba būstas ką tik po statybų, remonto, šildymas nėra įjungtas ir tuo pačiu greitu metu tokios galimybes nebus – drėgmės surinkėjai, kurie yra naudojami kaip laikina alternatyva – geriausias sprendimas.

Kadangi drėgmės surinkėjas nuoma – pigi, paprasta ir greita paslauga, natūralu, jog daugelis žmonių ją renkasi kaip alternatyvą. Tiesa, ji pasitarnauja ne tik šaltuoju, tačiau ir šiltuoju metų laiku, kuris taip pat gali būti labai nemaloniai drėgnas ir tuo pačiu bloginti tiek žmogaus sveikatą, tiek baldus, daiktus, kurie yra patalpose. Kalbamės su drėgmės surinkėjų nuomos paslaugas teikiančiu specialistu, kuris teigia, jog gyvenimo kokybei dažnai užtenka tinkamai sureguliuoti drėgmės santykį patalpose.

Kaip drėgmė veikia mus ir daiktus?

Pirmiausia verta pradėti nuo to, jog apskritai kinta drėgmės kiekis patalpoje. O kuo jo daugiau – tuo ir žmogaus savijauta yra blogesnė. Jeigu norite gerai jaustis – verta patalpoje palaikyti apie 40 % -60 % drėgnumą. Tikrai nereikia labai sauso oro, kad žmogus gerai jaustųsi. Jis – ne pats geriausias pasirinkimas. Tačiau lygiai taip pat per daug drėgmės – irgi blogai.

Pirmiausia nuo per didelio drėgmės kiekio patalpose kaupiasi pelėsis. Jis ne tik sukelia nemalonius kvapus, tačiau žmonės, kurie yra su jautriais kvėpavimo takais, deja, gali sukelti ir ligas“,- pasakoja vadybininkas.

Pelėsis yra mikroorganizmai, kurie patenka į mūsų būstus kartu su drėgme. Kuo greičiau bus imamasi sausinimo – tuo greičiau pelėsis išnyks. Kai kurie perka specialius valiklius, kurie skirti šios problemos šalinimui. Žinoma, kai pelėsis jau yra – plovikliai yra gerai. Tačiau vien jų  – nepakanka. Reikia pasirūpinti, kad neatsiras naujo pelėsio namuose pašalinus seną. Taigi, jo naikinimas yra kompleksinis“,- priduria.

Dažniausiai didelė drėgmė kelia ne tik nemalonius potyrius, tačiau gali būti nuolatinio peršalimo priežastis, skausmo, kuris lydi visą dieną, kai kurie teigia, kad drėgnas oras namuose trukdo gerai miegoti.

Svarbiausia yra ne imtis pagalbinių priemonių, kurios gali padėti kuo greičiau panaikinti drėgmę. Žinoma, reikia suderinti ne tik įrangas, tačiau taip pat ir kitus būdus, galiausiai, naikinti drėgmės atsiradimo būste priežastis.

Blogas ventiliavimas ir sandarumo stoka

Kodėl patalpose yra labai drėgna? Priežasčių gali būti tikrai labai daug. Pirmiausia, žinoma, dažniausiai kaltinama bloga ventiliacija, kuri labai dažnai yra per didelio drėgmės kiekio patalpose priežastis. Daugeliui atrodo, kad gera ventiliavimo sistema turi būti tik vonioje ir rūsyje. Tai nėra tiesa. Visame objekte labai svarbu, kad ventiliacija būtų geros kokybės, kad oras cirkuliuotu ir taip užtikrintų gerą savijautą žmogui.

Žinoma, drėgmės surinkėjas yra labai puiki pagalba laikinam problemos sprendimo būdui. Tačiau pirmiausia reikia rūpintis būsto sandarumu, gera ventiliacija, kadangi tik jos yra geros būsto mikroklimato kūrėjos. „Kad ir kokia yra būsto problema – svarbiausia šalinti jos priežastį, o ne padarinius. Tik tokiu atveju efektas bus ilgalaikis“,- priduria specialistas.

Visgi, drėgmės surinkėjas nuoma labai pasiteisina tokiu atveju, kai reikalingas drėgmės šalinimas, nes nėra kitų alternatyvų, kurios gali būti montuojamos namuose. Pavyzdžiui, remonto metu, kai ventiliacijos bei šildymo sistemos yra išjungtos, taip pat, po statybų arba jų metu. „Dažniausiai mūsų paslaugomis naudojasi rangovai kelis kartus, tai yra, kelių statybų etapų metu. Laukti iki tol, kol statybos bus baigtos – nėra gerai, kadangi drėgmė padaro daug neigiamos įtakos patalpoms, tad reikalingas sisteminis objektų drėgmės sumažinimas“.

Tinkamos surinkėjų įrangos pasirinkimas

Nepriklausomai nuo to, kodėl Jums reikalinga drėgmės surinkėjų nuoma – svarbiausia rasti tinkamiausią įrangą. Dėl jos pasirinkimo visada verta tartis su specialistais, kurie nuomoja. „Mums svarbiausia yra  plotas iš kurio reikia pašalinti drėgmę. Pagal tai parenkama labiausiai tinkama sistema ir tuo pačiu net gali būti pasirenkamos kelios. Tie, kurie nori greitesnio efekto, kadangi laukia tam tikri statybų darbai – dažniausiai vienu metu nuomoja kelias galingas įrangas, kurios efektyviai pašalina drėgmę iš skirtingų patalpų“,- pasakoja vadybininkas.

Daugeliui žmonių labai svarbu ir tai, kad įranga būtų paprastai transportuojama iš vienos vietos į kitą. Tokiu atveju stengiamasi kur kas paprasčiau užtikrinti našų sistemos veikimą, kuris leidžia greičiau išsausinti net ir labai skirtingų patalpų kampelius. Galiausiai – dar vienas svarbus sistemos pasirinkimo niuansas yra vandens nubėgimo pasirinkimas. Labiausiai vertinamos tokios, kurios padeda paprastai nubėginti surinktą vandenį į kanalizaciją“,- pasakoja toliau.

Bet kuriuo atveju svarbiausia yra nuomotis iš tų, kurie siūlo tokias paslaugas legaliai. Tokiu atveju būsite ramus dėl sistemos našumo ir tuo pačiu garantinės pagalbos, jeigu jos reikės.

Kelios drėgmės šalinimo priemonės

Greta drėgmės surinkėjų nuomos kai kurie išbando ir kelis tradicinius metodus, kurie gali sumažinti perteklių patalpose. Tiesa tie minimi tradiciniai būdai tinka tik tokiu atveju, kai drėgmės yra šiek tiek vos per daug, taip pat, kai būstas yra pilnai sutvarkytas, tad tai tik kelios pagalbinės priemonės, kurios gali būti naudojamos sezono metu.

Kai kurie ant palangių deda druską, galima interjere komponuoti gėles, kurios sugeria drėgmę, galiausiai, kitus dekoro akcentus, kurių paskirtis yra sukurti žmogaus kūnui labiau patenkinantį mikroklimatą. Visgi, viskas prasideda nuo svarbios įrangos, sistemos kuri veikia našiai, o kitos smulkmenos – tik pagalbinės priemonės.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos