KultūraMiestasRedakcijaRenginiai

Drabužiai ir aksesuarai – antram gyvenimui

0
Liepos 8-ąją Kauno senamiestyje projektas „Komoda“ surengė drabužių ir aksesuarų mainytuves. Organizatoriai mainytuvėmis siekė prisidėti prie tvarios mados puoselėjimo.

Kaip teigia kalbinti renginio organizatoriai Nojus Gipas ir Nerida Akulionytė, projektas „Komoda“ yra orientuotas į madą. „Vis daugiau yra kreipiamas dėmesys į tvarią madą, ekologiją. Žmonės rūpinasi, kad audiniai būtų tvarūs, nereiktų pirkti naujų. Taip jie stengiasi nepalaikyti greitosios mados. Mes turėjome galimybę organizuoti mainytuves, kurių metu žmonės galėtų keistis drabužiais ir šitokiu būdu nekenkti gamtai. Gali būti, kad vienam žmogui drabužis atrodo pasenęs, o kitam – gal jis atrodys gerai“, – pasakoja vienas iš renginio organizatorių N. Gipas.

Anot N. Akulionytės, mainytuvėmis siekiama drabužiams suteikti antrą gyvenimą.

Paskatino „Kauno iššūkio“ programa

N. Gipas pasakoja, kad planuoja surengti ne vieną renginį, kurio metu dalyviai galėtų mainytis drabužiais: „Tikriausiai organizuosime ir daugiau mainytuvių, greičiausiai dar po poros mėnesių. Šitos mainytuvės organizuotos be įmonių pagalbos, tačiau vėliau galvojame planuoti veiklą kartu su kitomis organizacijomis.“

Nors renginį jaunuoliai organizavo daugiausia patys, tačiau neslepia, kad pagalbos sulaukė iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Kauno iššūkio“ programos, kuriai priklauso. KEKS 2022 suteikė renginiui vykti skirtas patalpas ir baldus.

Paklausti, ar planuoja praplėsti mainomų daiktų sąrašą, organizatoriai tikina, kad kol kas nori likti mados srityje. N. Akulionytė prideda, kad  šios mainytuvės išsiskiria tuo, jog galima mainytis ne tik drabužais, bet ir aksesuarais. Taip pat organizatorė teigia, kad renginio dalyviai mainosi ir batais.

N. Akulionytė ir N. Gipas tikina besidžiaugiantys renginio dalyviu gausumu: „Kadangi tai yra pirmas toks mūsų projekto „Komoda“ renginys, džiaugiamės susirinkusiais dalyviais“, – sako jie.

Neapsiriboja drabužių mainytuvėmis

Kauniečių pamėgta „Kolegų“ užeiga dabar vilioja ir gardžiais grilio patiekalais

Organizatoriai pasakoja, kad užsiima ne viena veikla ir jau ruošia parodą. „Mainytuvės nėra pagrindinis mūsų projektas. Šiuo metu ruošiame parodą, kuri bus eksponuojama vasaros pabaigoje–rudens pradžioje. <…> Paroda vyks dvi savaites. Ji bus apie modernistinio stiliaus palikimą – apie tai, kas iki šių dienų madoje dar yra likę iš modernizmo, tarpukario laikų. Daugiau viskas sukurta remiantis architektūra, nes matome, kad yra likę daug architektūros paveldo“, – planais dalijasi N. Gipas.

„Paroda sieksime parodyti, kad yra išlikusi ne tik to meto architektūra, bet ir stiliaus detalės“, – parodos tikslą įvardija organizatorius.

KEKS 2022 vykdo „Kauno iššūkio“ programą, skatinančią jaunimą kurti ateities Kauną.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra