Kalėdinis laikotarpis pilnas vieniems malonių, o kitiems galvos skausmu virstančių rūpesčių, vienas jų – kalėdinių dovanų rinkimas, kuris kartais paliekamas ir paskutinei minutei. Salono „Decosense“ įsikūrusio interjero bei baldų prekybos centre „Domus galerija“ atstovė pastebi, kad šiemet nemažai žmonių, besiruošiančių sveikinti draugus ir artimuosius, linksta prie originalių lietuvių dizainerių darbų, o populiariausios dovanos – interjero detalės bei praktiški daiktai, kuriantys jaukius namus.

 

Pasak salono „Decosense“ kūrybos vadovės Agnės Povilonytės, dalis žmonių išties mėgaujasi dovanų rinkimu – kruopščiai jas planuoja ir pradeda ieškoti dar lapkričio pabaigoje. „Intensyviausia dovanų paieška kasmet prasideda nuo gruodžio vidurio, tačiau yra dar viena grupė žmonių, kurie palieka dovanų pirkimą paskutinei minutei“, – sako A. Pavilonytė ir papildo, kad paskutinės minutės pirkimas nebūtinai susijęs su neapgalvotomis dovanomis – tiesiog paieškai skiriama mažiau laiko.

 

Populiariausios dovanos namams prieš šias Kalėdas – išskirtiniai namų kvapai, vazos bei lėkštės. A. Povilonytė pastebi, kad šiemet ypač daug žmonių dovanoms renkasi lietuvių dizainerių darbus – žvakides, smilkalines, dubenis, vonios aksesuarus. Šiuos daiktus dovanoms renkamasi dėl kelių priežasčių – jie lengvai pritaikomi tiek draugams, tiek šeimos nariams, be to rankų darbo daiktai jaukūs,šilti, todėl juos malonu ir dovanoti, ir gauti. Netikėta, tačiau atsižvelgiant į Lietuvos orus, labai praktiška dovana – stilingi skėčių dėklai: jų formų bei medžiagų pasirinkimas didelis, todėl nesunku surasti tinkamus įvairiems skoniams ar derinti prie interjero. „Decosense“ atstovė atkreipia dėmesį, kad žmonės ieško ir originalesnio požiūrio į tradicines dovanas, pavyzdžiui, žvakes, namų kvapus – dažniau kaip dovana perkami natūralūs sakai ar lavos akmenys, prisotinti kvapų, vertinamos išskirtinės rankų darbo pakuotės.

 

Greičiausiai turime draugų ar artimųjų, kuriems dovaną išrinkti labai paprasta, bet yra ir tokių, kuriems pristingame idėjų. Kartais sprendimą gali padiktuoti ir žmogaus pomėgiai – mėgstančius gaminti visuomet pradžiugina apgalvotai parinkti virtuvės įrankiai ar indai, vertinantys namie praleidžiamą laiką tikrai apsidžiaugs jaukiu pledu, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis ar šventiška stalo tekstile. Kelios dovanų įdėjos, kurios tikrai pradžiugins praktiškumą vertinančius žmones:

 

  1. Kvapnios žvakės ar namų kvapai – tai visuomet labai personalizuota dovana, nes renkant galvojama apie konkretaus žmogaus mėgstamus kvapus arba norimą sukurti nuotaiką. Taip pat galima rinktis originalaus dizaino daiktus, kurie vien jau savo forma bus stilinga dovana.
  2. Dekoratyvinės pagalvėlės – tai miela, namų jaukumą kurianti dovana, kurią nesunku išrinkti žinant žmogaus, kuriam dovanojama, namų interjerą, vyraujančias spalvas.
  3. Pledai – dovana, puikiai atspinditi, kad norime padovanoti šilumą.
  4. Rankšluosčiai – natūralių medžiagų elegantiški rankšluosčiai tiks šeimos nariams ar draugams, vertinantiems kokybę.
  5. Takeliai, staltiesės ir kita stalo tekstilė – šventišką atmosferą namuose kurianti praktiška dovana, kuriai panaudoti tikrai netrūks progų – juk per šventes nemažai laiko praleidžiama prie stalo, dažniau sulaukiama svečių.

 

Apie „Domus galeriją“

„Domus galerija” – didžiausias ir vienintelis Lietuvoje bei Baltijos šalyse specializuotas apdailos, interjero bei baldų prekybos centras, siūlantis plačiausią namų įrengimo prekių asortimentą. Galerijoje šiuo metu įsikūrę daugiau nei 60 salonų, kuriuose prekiaujama baldais, šviestuvais, vonios bei virtuvės įranga, namų tekstilės gaminiais, apdailos prekėmis.

 

Daugiau informacijos teirautis:

Aušra Kazanavičienė, „Domus galerija“ rinkodaros projektų vadovė, e. paštas ausra.kazanaviciene@domusgalerija.lt, tel. 8685 36405.
Agnė Pranskevičienė, UAB „IC Baltic“, e. paštas agne@icbaltic.lt, tel. 8674 48746.