Naujienos

Diferencijuojant karantino režimą savivaldybėse, būtina padvigubinti testus – A. Bilotaitė

0

Vyriausybei nagrinėjant galimybes atlaisvinti karantino suvaržymus atskirose savivaldybėse, būtina padvigubinti testavimo dėl COVID-19 apimtis, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ketvirtadienį po pasitarimo su savivaldybių asociacijos, Vyriausybės kanceliarijos atstovais ministrė teigė, kad siekiant šio tikslo svarstoma ir galimybė įvesti privalomą testavimą veiklą atnaujinančių sektorių atstovams – šiuo metu testai yra tik rekomenduojami.

„Analitikai ir ekspertai aiškiai pabrėžia, kad testavimo apimtys savivaldybėse turėtų padvigubėti. Ir šiuo metu yra dėliojami sprendimai, kaip tai galėtų įvykti. Pirmiausiai yra svarstoma, kad galėtų atsirasti tam tikra privaloma būtinybė testuotis tiems asmenims, kurie pradeda tam tikras veiklas arba įvyksta kažkokie protrūkiai“, – sakė A. Bilotaitė.

Anot jos, šiuo metu sergamumo situacija savivaldybėse labai skiriasi. Todėl svarstoma savivaldybėms ar pagal sergamumą nustatytoms jų grupėms taikyti individualius atlaisvinimus vadovaujantis Vyriausybės patvirtintu planu.

Vis dėlto dėl jo konkretaus taikymo, kaip ir dėl konkrečių sergamumo rodiklių, nuo kurių, pavyzdžiui, būtų panaikinami judėjimo ribojimai, dar diskutuojama.

„Susirinkome pasitarti, kaip būtų galima pritaikyti tą patį planą atskiroms savivaldybėms, o gal net ir atskiriems tiems klasteriams, kad tai galėtų būti skirtingu laikotarpiu, skirtingoms savivaldybėms (…). Buvo svarstoma, kaip galėtų atrodyti ir pats judėjimas, nes tikrai matome tam tikras rizikas, kad iš tų „juoduojančių“ savivaldybių, kuriose yra nelabai kokia situacija, kad tas judėjimas nebūtų aktyvus ir situacija nepablogėtų kitur“, – teigė ji.

Puma – ar tai geriausias sportinių produktų prekės ženklas?

Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius sako, kad savivaldybės palaikytų „geriausiai atrodančių savivaldybių suvaržymų mažinimą“. Anot jo, būtų „daugiausiai kalbama apie Šiaurės ir Vakarų Lietuvą.

„Kalba dėl atlaisvinimų buvo apie švietimo ir kultūros sritis. Švietimo sritis, turbūt, yra trejetuke svarbiausių, kur mes lauktumėme atlaisvinimų tose savivaldybėse, kurios demonstruoja mažiausią sergamumą. Kultūros srityje kalbėjome apie bibliotekas, muziejus, ne apie masinius renginius ir galimybes lankytis piliečiams juose“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

Jis taip pat sutiko, kad testų savanoriškumo principas šiuo metu nelabai veikia, todėl savivaldybės palaiko galimybę įvesti privalomus testus kai kurių profesijų atstovams.

„Galėtų būti atskiros profesijų grupės, kurios turi santykį su asmenimis paslaugų, aptarnavimo sferoje, kur būtų privalomas imperatyvus nurodymas periodiškai testuotis (…), kuriems tai būtų privalomybė, ne tik pasirinkimo teisė. Nes savivaldybėse neretai matome, jei yra galimybė testuotis arba nesitestuoti, mūsų piliečiai linkę geriau nieko nedaryti“, – sakė savivaldybių asociacijos vadovas.

BNS informacija, autorius Ignas Jačauskas

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos