Naujienos

Didesni atlyginimai medikams už COVID-19: pervestos lėšos už birželį

0

Su koronaviruso infekcija kovojantys gydymo įstaigų darbuotojai padidintus atlyginimus gaus ir už birželį. Šioms išmokoms pervesta 6,6 mln. eurų. Tai galutinis mokėjimas pagal Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisą. Už darbą karantino metu COVID-19 gydžiusiems medikams iš viso skirta 24,5 mln. eurų.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad gydymo įstaigų darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnėms mėnesio algoms išmokėti šiomis dienomis pasieks 6,6 mln. eurų. Šios lėšos skirtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo dalies. Skaičiuojama, kad padidintus atlyginimus už birželį gaus 10 tūkst. medikų, dirbančių 143 gydymo įstaigose.

Didesni atlyginimai su infekuotais ligoniais dirbantiems medikams buvo išmokėti jau už kovo mėnesį, tuomet iš PSDF rezervo šiam tikslui buvo skirta beveik 2,6 mln. eurų. Padidintiems balandžio ir gegužės atlyginimams iš PSDF buvo pervesta po 7,6 mln. eurų – didesnes algas kiekvieną mėnesį gavo daugiau kaip 10 tūkst. medikų.

Pagal minėto įstatymo pataisą – padidinti atlyginimai už darbą su COVID infekcija – Lietuvoje buvo numatyti mokėti iki karantino galiojimo mėnesio pabaigos. Karantinas šalyje buvo atšauktas birželio 16 dieną.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos