SveikataDidėjant mokinių amžiui – didėja alkoholio ir narkotikų vartojimas

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Pagal Higienos instituto atlikto mokyklinio mažiaus vaikų gyvensenos tyrimo duomenis didėjant mokinių amžiui didėja ir alkoholio bei narkotinių medžiagų vartojimas. 2016 metų duomenimis 22,4 proc. Kauno miesto 7- tų klasių mokinių per paskutinius 12 mėn. yra bent kartą vartoję alkoholinius gėrimus. Tuo tarpu 9-toje klasėje tokių mokinių net 55,2 proc.

Remiantis šiuo tyrimu, 1,5 proc. septintokų ir 12,3 proc. devintokų per paskutinius 12 mėn. yra bent kartą vartoję kanapes. Taip pat nustatyta, kad 7-oje klasėje 0,8 proc., o 9-oje klasėje 1,1 proc. mokinių bent kartą per paskutinius 12 mėn. vartojo kitas narkotines medžiagas.

Atsižvelgiant į Kauno miesto nepilnamečių nuo 14 metų vaikų alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimo statistiką, svarbu paminėti Ankstyvosios intervencijos programos svarbą mokyklinio amžiaus vaikams ir imtis veiksmų, kad būtų pakeistas paauglių požiūris į žalingus jų sveikatai veiksmus, kol dar nėra išsivysčiusi priklausomybė.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia eksperimentavimo su psichoaktyviosiomis medžiagomis (išskyrus tabaku) ar nereguliaraus jų vartojimo patirtį turinčius nepilnamečius  jaunuolius nuo 14 m. amžiaus registruotis ir dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje.

Programos tikslas: ugdyti jaunuolių kritinį mąstymą, motyvuoti keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyvių medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis.

Registruotis dalyvauti programoje galite el. paštu:  igne.jurdone@kaunovsb.lt atsiuntę užpildytą prašymo formą (Prašymo formą rasite čia). Daugiau informacijos apie Ankstyvosios intervencijos programą rasite paspaudę čia.

Dėkojame Jump Space už jaunimo skatinimą rinktis laisvalaikį be svaigalų!
 
kaunovsb.lt informacija
Dalinkitės su savo draugais

{{ category }}{{ title }}

{{ author }}
{{ excerpt }}
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujienas
  • 0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x