Naujienos

Daugiausia naujų koronaviruso atvejų nustatyta Kauno apskrityje

0

Daugiausia praėjusią parą patvirtintų koronaviruso atvejų nustatyta Kauno apskrityje, po vieną – Vilniaus ir Tauragės apskrityse, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Jo teigimu, penki nauji atvejai – įvežtiniai, penki – susiję su infekcijos židiniais, o vieno atvejo užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Koronavirusas praėjusią parą nustatytas bendrovės „Kauno autobusai“ darbuotojui, kontaktavusiam su sergančiais kolegomis.

Antras atvejis taip pat siejamas su šiuo protrūkiu dėl antrinio kontakto.

„Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad asmuo liepos 22 dieną pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Tai jau aštuntasis atvejis, susijęs su šiuo protrūkiu“, – rašoma pranešime.

Trečias ir ketvirtas atvejai patvirtinti taip pat Kauno apskrities gyventojams, bendravusiems su giminaičiais iš Kėdainių.

Artimą sąlytį su užsikrėtusiaisiais turėjo septyni žmonės. Šiuo metu, anot NVSC, su šiuo protrūkiu jau yra siejami devyni infekcijos atvejai visoje Lietuvoje.

Penktas koronaviruso atvejis nustatytas irgi Kauno apskrities gyventojui, tačiau neaiškios jo užsikrėtimo aplinkybės, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Dar vienas atvejis nustatytas Tauragės apskrityje – asmuo turėjo kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, kuris dalyvavo šalia Vilniaus esančiuose Salininkuose vykusioje šventėje.

„Kaip atliekant epidemiologinį tyrimą nurodė asmuo, išskyrus kiek padidėjusią kūno temperatūrą, kitų simptomų nejautė“, – teigia NVSC.

Epidemiologų teigimu, dar keturi atvejai, kurie nustatyti Kauno apskrityje, yra įvežtiniai.

Trys asmenys į Lietuvą liepos 23 dieną atvyko iš Uzbekistano per Minską, iš kur įmonės transportu atvežti į izoliavimosi vietą.

„Atkreiptinas dėmesys, kad šie atvejai su protrūkiu Kauno mieste nėra susiję“, – rašoma pranešime.

Ketvirtas įvežtinis atvejis – COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris liepos 20 dieną į Lietuvą grįžo iš Dramblio Kaulo Kranto.

Paskutinis – vienuoliktasis – ir kartu penktas įvežtinis atvejis nustatytas Vilniaus apskrityje.

„Turimais duomenimis, asmuo pirmuosius koronavirusui būdingus simptomus pajautė liepos 24 dieną, o kitą dieną pradėjo karščiuoti“, – teigia epidemiologai.

Jie taip pat nustatė, kad užsikrėtusysis liepos 18 dieną išskrido į Kijevą, iš ten kitą dieną – į Airiją, o liepos 21 dieną keltu – į Prancūziją, iš kurios automobiliu į Vilnių grįžo liepos 24 dieną. Nustatyta, kad artimą sąlytį turėjo kiti du kartu vykę asmenys.

Lietuvoje iš viso kol kas patvirtinta 2019 koronaviruso atvejų, tebeserga 306 asmenys, 1620 – pasveiko, 76 žmonės yra izoliacijoje

Šaltinis: BNS

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos