Kauniečiams redakcijaŽmonėsDar vienas įrodymas, kad labai norint – įmanoma

Kas rytą keldamiesi į darbą dažnas pasvarstome, kad štai kaimynas, draugas ar giminaitis gyvena kur kas geriau. Jis gali atsikelti vėliau, dirbti trumpiau, jo žadintuvas skamba švelniau… Tačiau šie pasvarstymai dažno iš mūsų neveda prie jokių realių pokyčių. Nerijus Vedrickas – toks pats kas rytą į darbą kylantis kaunietis,tik šis vyras žino, kad, nepaisant negalios, gali viską. Vyras, tėtis ir laimingas žmogus Dėl nenustatytų priežasčių Nerijus gimė su neišsivysčiusiomis galūnėmis. Tačiau tokia, daugeliui itin kraupi...

Kas rytą keldamiesi į darbą dažnas pasvarstome, kad štai kaimynas, draugas ar giminaitis gyvena kur kas geriau. Jis gali atsikelti vėliau, dirbti trumpiau, jo žadintuvas skamba švelniau… Tačiau šie pasvarstymai dažno iš mūsų neveda prie jokių realių pokyčių. Nerijus Vedrickas – toks pats kas rytą į darbą kylantis kaunietis,tik šis vyras žino, kad, nepaisant negalios, gali viską.

Vyras, tėtis ir laimingas žmogus

Dėl nenustatytų priežasčių Nerijus gimė su neišsivysčiusiomis galūnėmis. Tačiau tokia, daugeliui itin kraupi naujiena, nesutrukdė vyrui daryti tai, ką jis nuoširdžiai mėgsta ir ką daryti nori. Šiandien, visą gyvenimą savaip gyvenantis N. Vedrickas, sako, kad patyčių nebuvo daug, o dabar Kauno miesto gatvėse dažnai sutinkami žmonės yra tolerantiški bei pasiruošę padėti. Tiesa, artimųjų palaikymas taip pat padėjo pasiekti tai, ką vyras turi dabar, tačiau net patys artimiausi turėjo išmokti suteikti erdvės ir savarankiškumo.

„Turiu nuostabią žmoną ir tris vaikus – esu turtingas. Kiekvieną rytą atsibundu turintis laiko sau, gerai knygai, kasdien prisiliečiu prie mylimos technikos, galiu vakarus leisti su šeima. Tiesa, kartais net ir žmonai dar turiu priminti, kad galiu ir pats atlikti namų ruošos darbus, bet kartu kasdien mokomės ir pasiekiam tai, ko vakar dar nebuvom pasiekę. Aš netgi turiu klientų. Darau viską, ką noriu daryti ir nematau tam didelių kliūčių. Iš esmės, gyvenu taip, kaip gyvena daugelis – su savo pasiekimais ir savo problemomis. Tik, turbūt, ne taip, kaip kiti gebu iš tų problemų mokytis, jų nesureikšminti ir neišpūsti. Visiems būna blogų dienų, bet kam akcentuoti tai, kas blogai, jeigu galima visur įžvelgti ir gerąją  pusę.“ – teigia Nerijus Vedrickas.

Kompiuterio meistras

Turbūt daugelis kompiuterio meistras įsivaizduoja kiek kitaip nei yra šiuo atveju. Smulkios detalės sakytum reikalauja ne tik begalinio kruopštumo, bet ir visų dešimties pirštų. Tačiau Nerijus jų turi penkis kartus mažiau. Tiesa, tai tikrai netrukdo jam dirbti ne tik atsakingai, bet ir greitai. Kaip pats sako, Nerijus mėgsta darbus atlikti laiku ir dėl savęs, ir dėl kliento, todėl stengiasi niekuomet neuždelsi net dienos.

„Laikas mums visiems yra labai brangus. Aš puikiai suprantu, kaip sunku gyventi klientui be kompiuterio, kai tai, pavyzdžiui – jo darbo įrankis. Taip pat ir pats mieliau greitai sutvarkau ir galiu vykti namo pas šeimą. Kam laikyti nebaigtą darbą, kai to visiškai nereikia? Tiesa, būna, kad klientams iškyla klausimų, kaip man apskritai pavyksta dirbti tokį darbą. Tai čia visada sakau, kad visi mano veiksmai yra gerai apgalvoti. Man sudėtinga atlikti užduotis automatiškai – taip, kaip tai atlieka daugelis. Todėl ilgiau užtrukdamas aš išmąstau, kaip būtų galima viena ar kitą veiksmą atlikti ne tik, kad savo rankomis, bet dar ir be tam skirtų įrankių.“ – apie kasdienes užduotis pasakoja kompiuterio meistras.

Negalia pasitikėjimui netrukdo

Nuo mažų dienų technikos gerbėju galintis vadinti kompiuterio meistras jau kurį laiką „gydo“ ne tik savo kompiuterį. Tiesa, pirmuosius keletą metų teko darbuotis namuose, tačiau tai trukdė ir darbų greičiui ir susikaupimui. Šiandien Nerijus Vedrickas jau priima klientus savo biure.

„Ar sulaukiu žvilgsnių? Žinoma. Bet čia tikrai ne problema. Daugeliui apsilankiusių nusispjaut kaip atrodau. Jie atvyksta tam, kad jų kompiuteris vėl gerai veiktų ir jeigu aš įvykdau šį jų prašymą – jiems gana. Neneigsiu, pirmosios sekundės, kai žmogus įeina ir mane pamato būna kupinos šoko, bet jau išmokau su tuo tvarkytis. Uždavinėju klausimus apie jų kompiuterio problemas tol, ko jie atsigauna.“ – šypteli Nerijus Vedrickas.

Nerijus Vedrickas šiuo metu darbuojasi Kaune, Kaunakiemio g. 5 prie „Pergalės“ koncerno įėjimo (antrame aukšte), kur mielai gali padėti prikelti naujam gyvenimui ir jūsų kompiuterinę techniką.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up