NaujienosDantų protezavimas: kelias į naują tobulą jūsų šypseną

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 21 sausio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
Dantų protezavimas – tai tokia procedūra, kurios metu atstatoma unikali jūsų dantų struktūra, forma, spalva. Sveiki, tvirti, gražūs dantys – tai svarbus puikios fizinės ir psichologinės savijautos veiksnys. Net ir vieno danties praradimas lemia diskomfortą. Tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia atkurti trūkstamus dantis ir išlaikyti jūsų gyvenimo kokybę.  Odontologijos klinikos „Processus“ specialistai naudoja naujausius, efektyviausius protezavimo metodus tam, kad galėtumėte vėl džiaugtis nepriekaištingu sąkandžiu ir šypsena.Kada ir kodėl reikia dantų protezavimo?

Paprastai dantų protezavimas kelia sąsajas su vyresniojo amžiaus žmonių rūpesčiais. Tačiau tokia asociacija nėra pagrįsta. Šiandien ši procedūra rekomenduojama įvairaus amžiaus pacientams. Tai – asmenys, dėl skirtingų priežasčių praradę vieną, kelis ar visus dantis, jų kietuosius audinius. Į „Processus“ kreipiasi žmonės, kurie patyrė fizines traumas, serga periodontitu, žandikaulių ligomis, kenčia dėl netaisyklingo sąkandžio.

Šie žmonės po protezavimo patiria tokią naudą:

 • Sugrąžinta estetinė burnos išvaizda. Naujieji dantys yra taisyklingi, spalva, forma ir dydžiu nesiskiria nuo likusiųjų. Dantų protezavimas Kaune, odontologijos klinikoje „Processus“, panaikina smulkių raukšlių aplink burną tikimybę, užtikrina sveiką ir dailią žandikaulių išvaizdą.
 • Atkurtas gebėjimas efektyviai kramtyti maistą. Kramtymas netekus dantų yra ne tik nepatogus, ribotas, bet ir skausmingas. Dėl to neretai nukenčia ir virškinimo sistemos veikla. Dantų protezai efektyviai išsprendžia šias problemas, todėl galima vėl saugiai valgyti įprastus, pamėgtus maisto produktus.
 • Sugrąžinta galimybė kalbėti lengvai ir aiškiai. Dantys turi tiesioginės įtakos jūsų dikcijai, gebėjimui aiškiai, taisyklingai tarti garsus. Todėl atkūrus dantis sugrąžinama galimybė kalbėti paprastai, suprantamai.
 • Atkurta gera psichologinė savijauta. Ženklus nepasitikėjimas savimi, vengimas bendrauti su kitais, socialinė disintegracija, polinkis į depresiją – tai išties nemalonios dantų trūkumo pasekmės. Efektyvus dantų protezavimas leidžia įveikti šias problemas ir mėgautis pilnaverčiu gyvenimu.

Dantų protezai – tai moderni ir patikima priemonė siekiant estetinių bei funkcinių tikslų. Priklausomai nuo individualios jūsų situacijos (esamų dantų skaičiaus, būklės), patyrę specialistai gali pasiūlyti skirtingus protezų tipus:

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
 • Išimami (nefiksuoti) protezai. Tai – lanko atraminė arba plokštelės konstrukcija. Išimami protezai tinka netekusiems visų viršutinės ar apatinės eilės dantų. Jie gali būti fiksuojami ant implantų. Tokius protezus rekomenduojama išimti valant dantis, prieš miegą. Paprastai jie gaminami iš plastiko.
 • Išimami daliniai protezai. Tai – ekonomiškas ir estetiškas, tačiau ne visuomet patogus sprendimas tiems, kurie prarado vieną ar kelis dantis.
 • Neišimami (fiksuoti) protezai. Šis tipas laikomas vienu patikimiausių. Ant esamų dantų arba jų dantų implantų tvirtinami protezai, kurie idealiai pakeičia trūkstamus dantis. Toks dantų protezavimas Kaune ir kituose šalies miestuose atliekamas naudojant specialius vainikėlius, karūnėles, tiltelius, mikroprotezus.

Dantų vainikėliai ir karūnėlės – konstrukcija, reikalinga nuskilusio, nusidėvėjusio, įtrūkusio ar kitaip pažeisto danties atkūrimui. Specialistai suformuoja tokius vainikėlius, kurie spalva, dydžiu ir forma idealiai atitinka natūralius dantis. Tilteliai parenkami tuomet, kai pacientui trūksta viso danties. Tokie protezai įterpiami į danties ertmę, prieš tai apšlifuojant šalia esančius, vadinamuosius atraminius dantis. Šiuo būdu sukuriamas ypatingas dantų lanko vientisumas.

Naujieji dantų protezai gali būti tvirtinami ant specialių implantų – metalinių dantų šaknies pakaitų. Tokiu atveju vainikėliai ir tilteliai, paprastai besilaikantys tarp apšlifuotų dantų, turi dar vieną atramą. Protezai ant implantų gali būti tvirtinami ne tik cementuojant specialia mase. Taip pat tokius protezus galima įsukti. Tai praktiškesnis būdas, nes esant įvairiems protezo pažeidimams (nuskilus, įskilus), dirbtinį dantį galima išimti ir išsiųsti atkūrimui.

Kaip atliekamas dantų protezavimas?

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Dantų protezavimas Kaune, odontologijos klinikoje „Processus“ atliekamas taikant šiuolaikiškus, patikimus tyrimus. Apžiūros metu nustatoma esama jūsų dantų būklė ir sudaromas tikslus gydymo planas. Tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, atliekami kruopštūs matavimai.

Pagal juos sukuriamas specialus erdvinis žandikaulio modelis – artikuliatorius. Tai nepakeičiama priemonė, leidžianti fiksuoti individualius tiek kramtymo, tiek kalbėjimo judesius. Šie duomenys siunčiami į dantų technologų laboratoriją. Joje ir sukuriami naujieji jūsų dantys – protezai. Patyrę odontologai pasirūpina, kad pasirinkti protezai kuo geriau atitiktų jūsų poreikius. Tokie dantų pakaitai puikiai funkcionuoja nepriklausomai nuo atliekamų judesių pobūdžio.

Dantų protezavimo metodai

Šiuolaikinės odontologijos pasiekimas – tai skirtingos gamybos medžiagos, naudojamos kuriant naujuosius protezinius dantis. Sprendimas, kurios rūšies protezą rinktis, priklauso tiek nuo gydytojo, tiek nuo jūsų paties. Rekomenduojama atidžiai įvertinti fizinius veiksnius (pavyzdžiui, dantų ir bendrą burnos būklę), tačiau taip pat nepamiršti finansinių galimybių, poreikių.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Tinkamiausia dantų protezų gamybos medžiaga ar jų kompozicija gali būti parinkta taikant tokius kriterijus:

 • Polinkis į alergiją tam tikroms medžiagoms (pvz., metalui);
 • Estetiškumas, galimybė atkurti natūralią dantų spalvą ir formą;
 • Patvarumas, tvirtumas;
 • Tinkamumas tvirtinti ant implantų ar tarp atraminių dantų.

Odontologijos klinikoje „Processus“ naudojamos tokios dantų protezų rūšys:

Metalo keramika. Tokio protezo šerdis gaminama iš metalo. Ši struktūra padengiama porceliano sluoksniu, sudarančiu reikiamą jūsų naujo danties reljefą. Gali būti naudojamas skirtingų atspalvių porcelianas, todėl tokiu būdu sukuriami estetiškai atrodantys tiek pavienių dantų, tiek visos dantų eilės protezai. Šie protezai itin tinka krūminiams dantims atkurti.

Bemetalė keramika. Bemetaliai protezai formuojami tik iš porceliano. Tokie pakaitai tvirti, ilgalaikiai, natūraliai atrodantys, tad juos galite rinktis ir priekiniams dantims atkurti.

Cirkonio keramika. Šio protezo šerdis suformuojama iš cirkonio. Tai alternatyvus sprendimas, jei esate alergiški metalui. Cirkonio šerdis taip pat padengiama porceliano sluoksniu. Jis lengvas, tvirtas ir atrodo natūraliai, todėl tinka tiek krūminių, tiek priekinių dantų atkūrimui.

Siekiantiems didžiausio santykio tarp natūralios, estetiškos išvaizdos, patvarumo, funkcionalumo ir kainos siūlomi alternatyvūs variantai: stiklo keramika ir audinys, kompozitai su stiklo keramikos užpildu. Jie yra ypač tinkami tvirtinti prie dantų implantų.

Iš metalo pagaminti vainikėliai šiandien naudojami kiek rečiau. Tačiau jie puikiai tinka, kai reikia užpildyti tarpus tarp krūminių, sunkiai pasiekiamų ir mažiau matomų dantų. Tokiems vainikėliams pagaminti gali būti naudojami ir taurieji metalai, pavyzdžiui, sidabras ar auksas. Tai ypač patvarus variantas.

Jei nusprendėte rinktis nefiksuotus protezus, jums gali būti atliktas dantų protezavimas naudojant specialų atraminį protezą. Jis nuo kitų skiriasi tuo, kad yra tvirtinamas prie likusių sveikų, tvirtų dantų, vidinėje jų pusėje formuojant metalo lanką. Toks protezas išleika stabilus jums kalbant ar valgant, nes naudojami patikimi kabliukai, užraktai.

Taip pat galite rinktis ir specialias plokšteles. Tai tinkamas sprendimas, jei nenorite fiksuotų protezų. Lengvas, plonas, lankstus, tačiau taip pat ir patvarus plastikas, iš kurio gaminami tokie protezai, leidžia jums lengvai prisitaikyti prie plokštelės. Dantenų spalvos užraktai ir natūralus paties protezo atspalvis užtikrina estetišką naujųjų dantų išvaizdą.

Odontologinės problemos šiandien sprendžiamos išties efektyviai ir greitai. Apsilankę „Processus“ galite ilgam pamiršti diskomfortą, kurį anksčiau kėlė trūkstami dantys, netaisyklingas sąkandis ar žandikaulių ligos. Specialistų komanda pasirengusi imtis visų priemonių, kad dantų protezavimas sugrąžintų nuoširdžią jūsų šypseną. Todėl delsti neverta: pasirūpinkite savo gerove, nuo kurios priklauso ir jūsų artimųjų džiaugsmas.

 

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x