Su nekilnojamu turtu dirbantys kauniečiai specialistai pastebi, jau kelis metus daugiausiai pirkimo-pardavimų sandorių vyksta šiaurinės Kauno dalies rajonuose. Kokios yra kainos ir kodėl jos būtent tokios, atsako kauniečiai brokeriai Ieva Meilutė ir Rolandas Sinkevičius.

Daugiausia sandorių vyksta Dainavos mikrorajone

Brokeriai teigia, kad Dainava, Eiguliai, Gričiupis ir Kalniečiai nėra didžiausio ploto mikrorajonai, tačiau pardavimai juose lenkia kur kas didesnius miesto rajonus. 

Daugiausiai jų vyksta antrinės rinkos (iš fizinių asmenų ir senesnės statybos) sektoriuje. Čia populiarūs išlieka tiek įrengti, tiek remontuotini butai, o kainos (lyginant su naujos statybos būstu) išlieka ganėtinai aukštos. Už suremontuotą 2 kambarių butą pirkėjai moka net 1200 Eur/., kai netoliese naujos statybos butų kainos su daline apdaila svyruoja tokioje pačioje skalėje. 

« 1 5 »
« 1 11 »

Šiandien kainų diapazonas yra toks platus, kad net ir tipinių butų negalima vienodai lyginti tarpusavyje. O nustačius neteisingą kainą pardavimo procesas gali užsitęsti kur kas ilgiau. Ar net gręsia didelių sumų praradimas. Specialistai sako, kad dažnai tenka pasukti galvas kaip teisingai nustatyti būsto kainą. Tačiau turint priėjimą prie NT rinkos registro duomenų (prieigą turi NT brokeriai) ir prieigas tai galima padaryti kur kas paprasčiau.

„Bermudų trikampyje“ esančių butų kainos stebina ir pačius brokerius 

Nekilnojamo turto brokerė Ieva M. sako, kad tokiems pirkimams Dainavoje įtaką daro mikrorajono lokacija ir infrastruktūra.

„Šiame rajone yra 54 000 gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų. O jų patogumui net 11 darželių ir 9 mokyklos. Dauguma jaunų šeimų būtent ir ieško šeimai vietos prie mokymosi įstaigų, būrelių, sporto klubų, prekybos centrų, kurių šiame rajone yra itin daug. Šalia esantys sutvarkyti ir atnaujinti Dainavos ir Draugystės parkai taip pat rajonui duoda žavesio.“

« 1 5 »
« 1 11 »
„Capital Kaunas“ NT brokerė Ieva Meilutė

Per 2019 metus Dainavoje įvyko daugiau nei 950 butų sandorių. Tai reiškia, kad kas mėnesį čia parduodama beveik 80 butų, o tai yra aktyviausi pardavimai visame Kauno mieste.

„Dainava patogus rajonas susisiekimui: išvažiavimas į autostradą ir miesto centrą. Žinoma, Dainavos zonų yra ir geresnių, ir prastesnių. Aplink vadinamuosius „bermudus“ butai yra kartais parduodami ir už mums patiems sunkiai suvokiamomis kainomis. 

Tačiau žmonės itin mėgsta šią lokaciją. Kaip ir Pašilės gatvę, nes ten yra daug mūrinių namų. Kovo 11-osios g. vieta arčiau 6-ojo forto, Krėvės pr. ar Partizanų g. pabaigoje kainos ženkliai mažesnės. Nors daugiausiai parduodamų butų yra taip pat senos statybos namuose“ – sako Ieva Meilutė.

Eigulių rajoną mėgsta medikai

Brokeriai pažymi, kad kauniečiais pokalbio metu dažniausiai įvardina du atskirus rajonus: Eigulius ir Kalniečius. Tačiau pagal duomenų registro duomenis pastarieji priklauso vienam mikrorajonui – Eiguliams. Jis pirkimais ir pardavimais nedaug atsilieka nuo Dainavos. Per 2019 metus įvyko daugiau nei 650 nekilnojamojo turto sandorių.

« 1 5 »
« 1 11 »

„Capital Kaunas“ NT brokeris Rolandas Sinkevičius sako, kad pats gyvena šiame rajone ir jame atlieka nemažai pardavimų. 

„Paklausa šiame rajone yra itin didelė. Dažniausiai perka jaunos šeimos dėl aplink esančių darželių, mokyklų, taip pat šis rajonas labai patrauklus investicijai, nes netoliese yra LSMUL Kauno klinikos, o aplink šią vietą nuolat reikalingi butai nuomai. Taip pat perka ir patys medikai. Tiesa, jie renkasi jau suremontuotus, erdvius, pilnai gyvenimui paruoštus butus.

Populiariausi išlieka 1-2 kambarių butai, nes didesnės šeimos neįperka didesnių butų. Sakyčiau, kad Eigulių mikrorajonas yra universalus, nes tinka daugumai, čia nereikia ieškoti specifinio kliento kaip, pavyzdžiui, Panemunėje. Brangiausia Eigulių vieta yra aplink Klinikas, Žaliakalnio periferijoje, ypač vertinama Birželio 23-iosios g. Turbūt didžiausias rajono trūkumas yra tai, kad nėra daug naujos statybos projektų. Nors manau, kad paklausos, jiems tikrai būtų nemažai. Žmonės nenori keisti ir rajonų dėl ir to, kad juose užaugo arba šalia gyvena jų tėvai.“ – sako Rolandas.

„Capital Kaunas“ NT brokeris Rolandas Sinkevičius
Gričiupis – studentų rajonas, tačiau atsiranda nauji statybos projektai.

„Šalia esantis Gričiupio rajonas yra kur kas mažesnis nei prieš tai minėti, tačiau pagal sudaromų sandorių skaičių yra itin aktyvus. Prie to nemažai prisideda ir naujos statybos projektai, kurių aplink studentų miestelį atsiranda vis daugiau.“ – sako Ieva Meilutė.

„Capital Kaunas“ brokerė pastebi, kad anksčiau buvęs tik „studentų rajonas“ tampa kur kas labiau vertinamu. Manoma, kad „Gričiupio parko namų“ projektas turėjo įtakos naujos statybos butų kainų kilimui.

Čia kvadratinio metro kaina su daline apdaila prasideda nuo 1650 eur.

„Manau, kad ateityje šis rajonas turės tikrai didesnę vertę, vien dėl naujų projektų ir tvarkomų parkų, patogios infrastruktūros, gerų investicijų atsipirkimų. Įdomu tai, kad ši šiaurinė Kauno lokacija yra specifinė. Nes jei klientas ieško būsto šiuose rajonuose – jis niekad nesižvalgys buto Šilainiuose ar Šančiuose, ir atvirkščiai. Visi lieka ištikimi savo rajonams, nors infrastruktūros ir susisiekimo prasme jie tikrai labai panašūs.“

Karantinas gali paveikti ir NT kainas

„Esant dabartinei situacijai Lietuvoje, manau, kad tai paveiks NT rinką, jei tokia situacija tęsis ilgą laiką. Jei karantinas bus nutrauktas greitu metu – kainos bei sandorių skaičius kisti neturėtų. Netgi priešingai – gali ir didėti, jei centrinis bankas sumažins palūkanas. Tačiau dabar tai tik spėlionės, todėl belieka laukti“ – sako Ieva Meilutė.

Studentų g. 53

 

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments