Naujienos„Citadele Kauno maratonas“: verda kovos tarp universitetų, įmonių ir net politikų

Didžiausioje vasaros bėgimo šventėje Kaune varžosi ne tik greičiausi ir ištvermingiausi bėgikai. Vienos įdomiausių kovų verda komandinėse rungtyse. Universitetai, mokyklos, įmonės ir net politinės partijos ar visuomeniniai judėjimai deda milžiniškas pastangas, siekdami suburti kuo skaitlingesnes komandas – mat čempionų titulą čia lemia ne greitis, o bendrai surinktų kilometrų skaičius. Vieniems, tai garbės reikalas. Kitiems – komandos formavimo ir motyvavimo priemonė. Treti buria kaimynus sveikam laisvalaikiui. Kad ir kokios priežastys bebūtų, geriausios praėjusių metų komandos jau...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2018 11 gegužės

Didžiausioje vasaros bėgimo šventėje Kaune varžosi ne tik greičiausi ir ištvermingiausi bėgikai. Vienos įdomiausių kovų verda komandinėse rungtyse. Universitetai, mokyklos, įmonės ir net politinės partijos ar visuomeniniai judėjimai deda milžiniškas pastangas, siekdami suburti kuo skaitlingesnes komandas – mat čempionų titulą čia lemia ne greitis, o bendrai surinktų kilometrų skaičius.

Vieniems, tai garbės reikalas. Kitiems – komandos formavimo ir motyvavimo priemonė. Treti buria kaimynus sveikam laisvalaikiui. Kad ir kokios priežastys bebūtų, geriausios praėjusių metų komandos jau telkia bėgikus, ruošia marškinėlius, smagius kostiumus ir sirgalių būrius.

VDU vs KTU – amžini konkurentai

Pernai „Citadele Kauno maratono“ Aukštųjų mokyklų taurė iškeliavo į Vytauto Didžiojo (VDU) universitetą. Po ilgos pertraukos jiems pavyko įveikti amžinus konkurentus ir ilgamečius čempionus Kauno technologijos universitetą (KTU).

„Manau, kad mūsų universitetai konkuruoja beveik visose srityse, o ypač sporte: kaskart aiškinamės, kuris geresnis ir greitesnis, –  šypsosi Audra Bogužinskienė, VDU bibliotekos leidybos ir mokslinės komunikacijos skyriaus vyr. specialistė  – Pernai labai norėjome nugalėti, nes prieš dvejus metus nuo čempionų atsilikome vos 5 kilometrais, o tai buvo skaudžiau nei atsilikti visais 50. Tačiau ši apmaudi nesėkmė buvo ideali motyvacinė priemonė.“

VDU atstovė pabrėžia, kad jų komandai vis dėlto svarbu ne tiek laimėti, kiek dalyvauti, pabendrauti ir pasidžiaugti geru renginiu, po kurio jau tapo tradicija kartu bėgusiems studentams ir dėstytojams nueit suvalgyti picos.

Beje, po pergalingo pernykščio pasirodymo, prie VDU komandos šiais metais žada prisijungti ir universitetą baigusieji. Nesnaudžia ir KTU komanda, kuri tikisi susigrąžinti taurę.

„Dvejus ar trejus metus iš eilės laimėdavome, bet pernai tą taurę iš mūsų atėmė. Manau, kad šiais metais VDU sieks pakartoti savo laimėjimą, bet mes norim būti kiečiausias universitetas, surinkęs daugiausiai kilometrų, ir to mes sieksime“ – pusiau juokais, bet ryžtingai sako KTU Lengvosios atletikos vyr. trenerė Ernesta Karaškienė.

Vieni bėga, kiti serga

Jau legendine galima vadinti SDG įmonės komandą. „Citadele Kauno maratone“ jie dalyvauja nuo pirmojo renginio 2013 metais ir yra daugkartiniai Mero taurės, įteikiamos daugiausiai kilometrų įveikusiai įmonei, nugalėtojai. Bendrovė išsiskiria tuo, kad suburia ne tik gausiausią bėgikų, bet ir sirgalių būrį.

„Buriant pirmąją komandą paaiškėjo, kad nori dalyvauti ne tik darbuotojai, bet ir jų šeimos nariai. Ne visi yra prisiekę bėgikai, tad atsirado palaikymo komanda, kurios narių skaičius kasmet tik auga, – pasakoja SDG grupės personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Jasienė. – Trasoje turime 6 SDG sirgalių punktus, kur saviškius palaikome su megafonais, šūksniais. Bėgantys sako, kad išgirsti savo vardą, skanduojamą įmonės pavadinimą yra labai smagu ir svarbu, ypač bėgant ilgesnes distancijas.“

Pasak pašnekovės, vienas aktyviausių sirgalių – SDG grupės prezidentas Eduardas Jasas. Nors pats nebėga, „sirgaliauja“ nuo pat maratono pradžios, iki pabaigos.

Beje, SDG komandoje bėga ne tik darbuotojai bei jų šeimos nariai. Jau tapo tradicija pasikviesti įmonės globojamus vaikus iš dienos centrų bei globos namų. „Turim projektą „Kalėdinės vaikų svajonės“, kur atvirukus piešia vaikų globos namų auklėtiniai ar dienos centrų vaikai. Jau pirmajame Kauno maratone turėjome 20 vaikų, kurie įveikė 5 kilometrų distanciją.“

Šiuo metu SDG komandoje jau 130 bėgikų, tikimasi, kad iki „Citadele Kauno maratono“ jų skaičius dar augs.  Dalyvavimą bėgime įmonė vertina kaip vieną iš motyvacinių, komandos formavimo priemonių. Ne mažiau svarbus ir siekis skatinti darbuotojus gyventi sveikiau. Bendrovės lėšomis visiems komandoms nariams perkami marškinėliai, sumokamas startinis mokestis, padengiamos kitos pasirengimo išlaidos.

Bėgimui ruošiasi visus metus

Mokyklų taurę pernai laimėjusios Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija komandoje bėga ne tik vaikai, tėvai bei mokytojai, bet ir aplinkinių namų gyventojai. Sportuoti mokyklos bendruomenę įkvėpusi anglų kalbos mokytoja Alina Živatkauskienė sako, kad „Citadele Kauno maratonas“ jiems jau tapo mokslo metų baigimo simboliu.

„Dalyvavome kelerius metus ir taip gavosi, kad suvienijo tas bėgimas ir dabar net treniruojamės kartu, – pasakoja A. Živatkauskienė, kuri ne tik moko anglų kalbos, bet ir dirba sveikatingumo instruktore-trenere. – Mokyklos stadione du kartus per savaitę vyksta treniruotės, kurias veda olimpietis Remigijus Kančys. Stadionas naujas, danga gera, aplinka nuostabi – prisijungia ir šalia gyvenantys. Net šeimos su mažais vaikais, kurie žaidžia smėlio dėžėje, kol tėvai sportuoja“,

Pašnekovės teigimu, mokykloje gimusią iniciatyvą remia ir vietos verslininkai. Kas kuo prisideda, bet jau marškinėliais tai visi komandos nariai vienodais būna. Ir kiekvienais metais vis naujais, nors komandoje bėgikų ne mažiau kaip 100.

„Niekada mes negalvojam – laimėsim čia ar nelaimėsim. Mums svarbu, kad kuo didesnė bendruomenė būtų, – sako A. Živatkauskienė. – Kai iniciavau šį projektą, norėjau vaikams parodyti, kad mokykloje galima ne tik mokytis. Mokykla juk ne tik kontroliniai ir namų darbai. Mokykla gali būti ir smagus laisvalaikis, fizinė veikla, kuri dar ir naudą atnešą“

Šiais metais „Citadele Kauno maratonas“ startuoja Kauno Rotušės aikštėje, Senamiestyje, birželio 10 d. Didžiausio vasaros bėgimo šventės organizatoriai VšĮ „Kauno maratono klubas“ kviečia dalyvauti ne tik profesionalus, bet ir mėgėjus, burti komandas.

Šiais metais numatomos tokios nominacijos: Linksmiausiai pasipuošęs dalyvis, Jauniausias dalyvis, Vyriausias dalyvis, Mokyklų taurė, Mero taurė (įmonių), Aukštųjų mokyklų taurė, Stipriausios politinės jėgos taurė, Gausiausia bėgimo klubo komanda.

Dalyviai gali rinktis šias trasas: „Sanatorija Gradiali“ 1,5 km, „Intermedix“ 5 km, „SDG“ 10 km, „Kauno Akropolis“ pusmaratonis ir „Citadele“ maratonas.

Registruotis bėgimams galite čia: https://www.kaunasmarathon.lt/puslapis/distancijos

Scroll Up